New Posts New Posts RSS Feed - Zbunjena oko mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zbunjena oko mršavljenja

 Post Reply Post Reply
Author
tola View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zbunjena oko mršavljenja
    Posted: 21 Svibanj 2013 at 02:20
POzdrav,

Imam 21. godinu, 170 cm i oko 66 kg. Željela bih smršaviti 6, 7 kila. NO, ima puno komplikacija i prepreka na tome putu.
Naime, vec 11 godina lijecim hipotireozu (usporen rad štitnjace), no to do nedavno nije bio problem. Sve je bilo pod kontrolom i lako sam smršavila kad sam htjela. Ali, pojavili su se problemi u obliku ispadanja kose, ne dolaska menstruacije, debljanja (uz istu ili cak i manju prehranu)... Nije se znalo odmah što mi je, nego su kombinirali 2 lijeka za 2 problema. Smanjili su mi tablete za štitnjacu i dali mi tablete (Diane 35) jer su sumnjali na policisticne jajnike.
Prehranu sam svela na minimum. Ugljikohidrate sa GI vecim od 50 ne uzimam vec više od pola godine. Bez obzira na prehranu, vježbanje, samo sam se debljala i oticala.
Tada su mi povecali dijagnozu štitnjace na staru. Pocela sam se bolje osjecati. No, kilogrami se i dalje ne ?tope?.
Moja prehrana je sljedeca:
Ujutro prije faksa zobene pahuljice i obican jogurt. (Cesto i jabuka prije zobenih).
4,5 sata poslije pojedem neki jogurt, jabuku, ili neke žitarice (bademe, lješnjake, sušeno voce).
Rucak uvijek varira s obzirom na predavanja, ali uvijek za rucak pojedem meso (po mogucnosti piletinu ili kuhano), povrce (brokule, prokulice, cvjetaca) i puno salate.
Ne veceram, ili pojedem nešto malo dok dodjem s faksa, oko 19h.
Pojedem 3 jabuke na dan, nekad više, a nekad i dodatno narance.
Idem jednom tjedno na bazen (plivam sat vremena i prodjem oko 2250 metara, i odem trcati jednom na tjedan.
Procitala sam puno toga na ovom portalu i posebno me zainteresirao HIIT nacin treniranja, pa sam to pocela koristiti na plivanju i kod trcanja.

Jednostavno ne ide. Prehrana mi je stvarno na minimumu, nekad i preniskom, ali cim pojedem imalo više, odmah se trbuh napuhne.

Problem mi je u nogama (bedrima) i bokovima. Imam osjecaj da mi se sve nakuplja u tom djelu tijela. Mislila sam da je to zbog kruha ili težih UH. Maknula sam ih, ali obujam se ne smanjuje.

Ne znam što bi trebala promjeniti.

Da li bi mi itko mogao savjetovati nekog da mi složi tjedni meni prehrane?
Neznam što se dogadja sa mojim tijelom.

Molim vas za pomoc! :)
Back to Top
hard_body View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hard_body Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 22:16
hm ja mislim da trebas povecati unos hrane...a poceti se baviti nekim intenzivnijim treningom
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.