New Posts New Posts RSS Feed - Neki ludi program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Neki ludi program

 Post Reply Post Reply
Author
Isusova Granata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Isusova Granata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Neki ludi program
    Posted: 20 Svibanj 2013 at 16:59
Pozdrav ! Evo novi sam ovdje pa se nadam da sam stavio temu na dobro mjesto Smile

Želio bih povecati mišice  gornjeg dijela trupa ( cice,latovi,trapez,deltoide,nadlakticu ) i sagorjeti malo žbuke sa trbuha i takoder i to jos malo išmirglat .,.,.

Visina : 180 i nesto malo
Tjel. masa : 82 kg 

Po tjel. tipu rekao bih da sam mezomorf .,., teretane nikad vidio, bavim se sportom,.,. relativno eksplozivan i skocan  Embarrassed 

Hranim se  u studentskoj menzi,ili doma nes skuham Tongue
Dorucak : ne doruckujem bas cesto jer ne stignem ili to bude kasnije obicno oko  9 i to : neke cornflekse, sir , zitarice , jaja        

Rucak : Piletina obicno sa krumpirom,rizom,kuruzom,nekim povrcem,blitvom i takvim sranjima uviojek puno salate i neko voce ili jedan kolac kao desert 

Vecera : slicno dorucku 

( U medjuobrocima probavam jesti neko voce a pretezno pijem vodu/mlijeko no zna uletit i jos kojekakvih sranja )

Slagao sam si neki kao program, u njemu je vec gore navedenih  6 skupina mišica i otprilike 3-4 vjezbe za svaku skupinu, s tim da vecina  vjezbi  pogada vise navedenih npr.  veslanje uspravno itd. 
Mislio sam to sve iskombinirat da bude : 2 ili 3 dana vjezbanja pojedinih misicnih skupina i 2 kardio treninga ( u pocetku klasican aerobni kasnije jedan HIIT i jedan klasicni )

Od sprava raspolazem sa bucicama i sipkom za zgibove te neka improvizirana ravna klupica(benc)

Trenutno nemam novca za suplementaciju a i misljenja sam da ju ne bih odmah trebao poceti koristit ( mislim na whey protein shakeove ) 

PITANJA :

Koliko opterecenje po pojedinoj skupini/kako odrediti ? 
Broj  serija i ponavljanja u seriji ? 
U vezi prehrane ( savjeti i nadopune ) ? 
Dali je kombinacija 2/3 :2 dobra i dali bih to trebao nekak posebno ukomponirati ? 

I svi ostali savjeti, kritike vise nego pozeljni :D   Hvala ! 
krpn pamapara,,.,.
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 11:33
Trebas eksperimentirati, nitko ti ne moze dati tocan odgovor na tako postavljeno pitanje ;).

Netko se u 2 ili 3 dana s utezima razbije, a nekome nece biti dovoljno niti svih 7 dana u tjednu. Ovisii kakav si karakter, ides li do kraja, guras li sam sebe psiholoski na svakom ponavljanju, povecavas li tezine i kada dodjes do onih s kojima nikad nisi radio pa postoji normalna doza straha...

Dobar trening s utezima ostavlja "posljedice" iduca dva, tri dana ponekad i duze. Ako odradis deadlift sa maksimalnom tezinom kojom mozes (1RM) i to cak u danu pokusas dva tri puta napraviti, zivcani sustav ce ti biti pod stresom iducih tjedan dana!

Bucice su ok, briine me ova "improvizirana bench klupica". Radis s bucicama pa je to ok, mozes ih baciti na pod ako nesto podje po zlu ali sa stangom se ne bih nikad igrao. Kupi dosta utega i kratke stange s kojima mozes sloziti bucice barem do 20 kg ako ne i vise jer ces ih brzo prerasti. Kad ti ponestane utega variraj tempo, eksplozivno ih dizi, a nesto polakse spustaj.

Prsa ces najbrze "napumpati" bench pressom s bucicama (ne sa stangom!) i to ravnim i kosim, razvlacenjem (chest flys). Volumen ti je prijatelj ovdje (puo serija s dosta ponavljanja, 8, 9, 10, 12).

Latove trapez deltoid i ruke nemozes bez barem sipke za sgibove, a ako ne mozes napraviti barem 5, 6 ISPRAVNIh zgibova onda si fukt! Dobro bi ti ipak dosla teretana da se bacis na lat pulldown spravu dok ne ojacas za zgibove.

Od deadlifta trapez i latovi takodjer rastu kao nenormalni, a bogami i ruke.

Za ruke znas i sam vjezbe iako ih ja ne radim uopce, a cini mi se da napreduju sasvim zadovoljavajuce.

Sretno!
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 11:35
P.S: Trbuh "ismirglat" ziher neces uspjeti s takvim rezimom prehrane. 3 obroka u danu upitne kvalitete, plus "jos malo kojekakvih sranja sto uleti" ti se jako brzo nakupi.

Trebas si posvetiti jedan duzi period gdje ces upoznati svoje tijelo (ne u biblijskom smislu nego kulinarskom!) i vidjeti kako reagiras na koje namirnice i omjere. Za pocetak svi smanjuju ugljikohidrate i povecavaju proteine i prate sto se dogadja.

Nisa strucnjak za cutting pa cekaj da ti drugi odgovore
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.