New Posts New Posts RSS Feed - Brojanje kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Brojanje kalorija

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2008 at 18:13

Originally posted by evica evica wrote:

kako da si izracunam potrosnju kcal treningom??
 
 

Evo ti jedan link pa si racuna potrosnju:

http://www.fit-forever.hr/content/view/š5/5š/

Imas jos neke korisne tablice za racunanje pa pogledaj sta te zanima.

Back to Top
nenadv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenadv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2008 at 12:59
Originally posted by Jackp0t Jackp0t wrote:

Zanima me, da li je moguce bez previse filozofiranja oko toga sto jesti, jednostavnim brojanjem i racunanjem kalorija za svaki dan, skidati kilograme, naravno uz treninge.

Trenutno dnevno unosim oko 900-š000 kalorija, kada pojacam treninge, planiram  podignuti to na oko š200 kalorija dnevno.

Moj jelovnik izgleda otprilike ovako.

Ujutro mlijeko i pahuljice ili bioaktiv jogurt, izmedju rucka i dorucka pojedem neko voce, za rucak pokusavam svaki dan nesto drugo, tako da kroz tjedan iskoristim sve namirnice (riba, meso, povrce...), opet izmedju rucka i vecere pojedem neko voce, i za veceru jedem svjezi kravlji sir. Od kruha, jedem samo kukuruzni, i to u minimalnim kolicinama.

Bio bi zahvalan na nekim konstruktivnim komentarima zbog toga jer bih trebao skinuti oko š5-ak kilograma...



š200 kalorija je premalo, moras nagurati do bar 2000kcal dnevno. i jesti bar 5-6 puta dnevno. treba malo ubrzati metabolizam...
Back to Top
blossom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blossom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2008 at 00:15
Originally posted by Theia Theia wrote:

 Mislim, ja jedem stvaro malo, 4 obroka sa š400 kcal/dan, a znam koja je to maaaala kolicina.....

 

koliko ja znam,nije ni to zdravo

ispravite me ako grijesim

Back to Top
tona24 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Travanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tona24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2008 at 22:18
 jel kaloricno jesti ujutro tanjur mussli s s tekucim jogurtom?? mlijeko nevolim. pahuljice cirka 60 grama. one nove fitness sto reklamiraju. probala sam integralne al su mi odvratne. previse sitnih sjemenki,nemas sta zvakat vec sam gutam..grozno. jedno jutro jedem te pahuljice drugo pecene bjelanjke i zutanjak s nekim svjezim povrcem il posnim sirom. jel to ok??jel to kaloricno??hocu se udebljat od toga??inace sam na onoj zdravoj prehrani sto pise na jednom od foruma..piletina, tuna, povrce, posni sir..blabla


Edit:uredjen tekst da bude razumljiv..


Edited by Fitness.com.hr
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2008 at 00:26
Originally posted by blossom blossom wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

 Mislim, ja jedem stvaro malo, 4 obroka sa š400 kcal/dan, a znam koja je to maaaala kolicina.....

 

koliko ja znam,nije ni to zdravo

ispravite me ako grijesim


zavisi sta zelis postici, koliko se kreces i koliko trosis. meni je to dovoljno.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2008 at 00:26
p.s. ja sam zensko i to sitno!  
Back to Top
Mr.O View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr.O Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2008 at 07:50
 unos kalorija je po meni sasvim individualan - sve ovisi o tome koliko godina imas, bavis li se sportom, a ako da je li to intenzivno ili samo laganija rekreacija...npr. michcl phelps(poznati plivac) dnevno unese i do 8000 kalorija, a opet je mršav k'o da je iz etiopije... 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2008 at 18:03
može li mi ko pojasniti da li sam dobro shvatila:
kila sala ima 7000kcal, znaci ako želim smanjiti pola kile u tjednu moram svaki dan tijekom cijelog tjedna biti u kalorijskom deficitu od minimalno 500 kcal. kako itracunatiunos kalorija kod deficita- bazalni met. - 500 kcal ili??
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2008 at 00:53
Originally posted by evica evica wrote:

mole li mi ko pojasniti da li sam dobro shvatila:
kila sala ima 7000kcal, znaci ako lelim smanjiti pola kile u tjednu moram svaki dan tijekom cijelog tjedna biti u kalorijskom deficitu od minimalno 500 kcal. kako itracunatiunos kalorija kod deficita- bazalni met. - 500 kcal ili??



Bazalni + kalorije koje potrosis tjelesnom aktivnosti - 500


Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2008 at 20:11
Originally posted by šime šime wrote:



Bazalni + kalorije koje potrosis tjelesnom aktivnosti - 500



jet bi to bilo ekvivalentno jutarnjem kardiuna sobnom biciklu od 45 min? ili možda znaš otprilike? nemam pulsmetar, a brojac kcal na spravi mi nije pouzdan (po tome bi š0min=30kcal,što mi djeluje previše )
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2008 at 20:05
  Ovaj decko što je u plivanju ostvario 8 medalja papa do š2000 kcal dnevno, tješite se
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2008 at 18:05
Originally posted by Vein Vein wrote:

  Ovaj decko što je u plivanju ostvario 8 medalja papa do š2000 kcal dnevno, tješite se

ako mislis na Phelpsa onda je to sasvim ok posto taj lik nije normalan i abnormalno vjezba tako da...

kako se ono kaze tjelo je ko neki grad.Sto vise raste treba mu vise struje(energije)

ps: 7 je regularno a jedna je na varku,posto je stisno taster s jednom rukom ne s dvije pa je zato Cavic osvojio srebro
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.