New Posts New Posts RSS Feed - ovo je TAJ klik!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ovo je TAJ klik!

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 16:03
Odlicno je to za sada samo može uvijek bolje.
Napiši malo prehranu što pojedeš dnevno možeš i dva primjera jelovnika.
Što se tice brojcica i mjerenja pulsa....te sprave ovise o xy stvarima koliko godina imaš,  koliki je otpor(watta) namješten na spravi, koliko osoba ima kila, koliko si visoka, koliko brzo voziš tako da te kalorije tamo napisane ne uzdaj se u njih previše glavno da ti odradiš u zoni kojoj tebi odgovara di osjetiš da te ništa ne boli (pošto si spomenula koljena).
Mjerenje pulsa ja sam na 3 te sprave mjerio puls pa bi izmjerilo jedno, a onda sam ja rucno sam išao mjerit i ispalo je da su mi otkucaji i do 15-20 više nego što su mi sprave mjerile. Stoga ne vjerujem ni tim brojkama.

Ako odvoziš 65minuta, probaj smanjit na 45 al da radiš sa jacim otporom i da probaš brže ic pa makar u dionicama da daš sve od sebe 3-4minute pa hvataš zrak 2 i slicno. Procitaj si malo o HIIT programima na portalu.

A u teretani možeš svašta radit, idealno za gubit kilice bi ti bilo da se zagriješ 5-10minuta na nekoj bicikli, trcanjem ili orbitrekom pa cak i stepenicama. Zatim odradiš neki kružni trening za cijelo tijelo od cca 30tak minuta i onda možeš sjest na orbitrek da se dodatno oznojiš.

Ima tu puno ljudi koji ti mogu dat puno savjeta. A možeš isprobat i onaj izgubite 5kg masti u 5tjedana do extrema. Taj program možeš radit u gymu bez problema, ako želiš uz njega još ubaciš cardio pa ti izgubiš možda i više od 5kg masti. Sretno :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 17:26
Heej! Hvala ti puno na odgovoru

ajme majko, prehrana koma ... dok sam bilježila sve što jedem, prvi tjedan je išlo sve prema planu, a tada nisam niti bila u teretani, iz tog zakljucujem da se samo promjenom prehrane mogu napraviti velike stvari..no naravno ništa bez treniranja.

tada sam jela posni sir, mixano šumsko voce, piletinu, jaja .. itd.. ne mogu se sjetiti..

al cim se moje raspoloženje promijeni na loše..odo ja u pekaru.

evo..kako studiram u zg, uglavnom jedem u menzi.. ili "proizvode" iz menze - jogurti - vocni, obicni, cok mlijeka ...

npr. jucer - dorucak: posni sir, kruh, malo margarina margo (ma samo da mi ubije okus posnog sira), 2 šnite kruha (obicnog jer mi je ponestalo raženog), rucak u SC menzi - 1 punjeni pileci file i jedan pohani pileci, cok mlijeko, vocni jogurt - prije teretane, pa trening - 65 min orbitrek + cross trainer 10ak min (ma nije bilo vremena za još toga, moram se bolje organizirati) poslije treninga kao pwm - vocni jogurt i cok mlijeko, to je bilo oko 22.30

danas - 2 cok mlijeka, 3 vocna jog i sendvic pršut i dim sir - mlinar (navodno je pršut dobar protein hmm)
rucak - juhica od povrca i zapecena puretina i povrce u lisnatom tijestu, kava iz aparata - bez šecera (navodno je to dobro popiti prije teretane) i mali jadro keksi - ne ponosim se, al me uhvatila želja za slatkim .. jucer popila 1.5 do 2 l vode .. ajme sad tek vidim, danas ništa vode

OMG, evo tek sad kad sam napisala, vidim šta radim i da me sve to usporava, al ponekad si tako ne mogu pomoci, ako me nešto pogodi, postala osjetljiva u pm, odma se lijecim hranom, a vidim i sama da je u tome problem. tako da mogu biti sretna što sam bar u nekom deficitu, odnosno da se ne debljam ... al lagano uvidjam .. odnosno, klik se dogodio, ali nije zasjeo. samo se ne smijem predati


uglavnom, hvala ti na odgovoru, idem uskoro u gym, pa cu primijeniti savjete :D a ovo 5 kg masti u 5 tj cu svakako "riješiti", al ono što sam naucila je da ne žurim nigdje, odnosno, ovo što radim nema roka trajanja.. i nije samo za ljeto, odnosno je - al ne ove godine ahahahahahaah
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 17:42
hmmmm.. a da probaš vježbat kad se raspoloženje promjeni na loše? Ili pojest neki brzi šecer da malo hromon srece podivlja? npr. ja nosim paketic meda sa sobom pa kad poludim..
Ova prehrana što si napisala...uh uh..
kažeš margo da ubije posni? zašto? ne svidja ti se okus posnog? koji jedeš? pitam jer ne bi trebala nešto jesti samo zato što je kao "zdravo".Ja recimo jedem iskljucivo milboninu laku skutu iz lidla zato sto mi je ona jedina fina. (dobro i svi ostali sirevi iz lidla, al necemo sad o tome )
rucak u menzi-- cemu pohano kad si mogla uzeti 2 punjena? prilozi? povrce?
vocni jogurt prije teretane- da ako pod teretana mislis na utege a ne na kardio..cokoladno- isti komentar i dobro bi bilo poslije utega popiti..sve ovo kad se zbroji nije baš idealno u omjerima makronutrijenata--dosta loših UH i loših masti ima
predlažem da si pogledaš ovaj clanak u vezi prehrane: https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-prehrana.aspx
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Primjeri-uravnotezenih-jelovnika-1500-kcal.aspx
sretno i dalje, You can do it!
cookies are for pussies
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 17:54
ajmeee med ... ima i toga u menzi haha - uzimaaam! posni sam jela ovaj tjedan od vindije, zasad isprobavam, a prije sam jela iz getroa - marka gurman, bio mi je fin, ovaj vindijin je malko pre suh i kisel ... ma nikako da se naviknem na taj okus, al zbilja pomaže, šta je je, ubije glad i masu me drži, a dok njega jedem, kile padaju, cim ga ne jedem - stagniram .. hmmm hmmm

a za menzu baš i nemam puno rijeci - "zdrava" sekcija - s kuhanim i pecenim jelima je puna sode bikarbone i napušeš se kao balon, od 1 tanjura graha si napuhan tjedan dana... ili par dana jednostavno ne odeš na wc haha .. a ovaj brzi dio ima ugl prženo, pohano, puretinu, piletinu - trudim se skinuti onaj pohani dio...pomfrit (koji izbjegavam) ... od priloga - kiseli krastavci..

eo kako redovito išcitavam forum, našla sam da je cok mlijeko super kao pwm, a vocni jogurti - njih ubrajam samo jer imaju kao "malo" kalorija, za razliku od neke cokolade koju bi satrala ... uvijek racunam da sam u deficitu s kalorijama, al nije niti to dovoljno, jer ipak mora biti kvalitetan deficit sad šizim sama na sebe al necu jesti hahah idem radije u gym ispucati se
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2013 at 23:44
Ajme premoren magla mi oko ociju trenutno koliko sam se uništio na treningu, tako da sam na jedva jedvite jade i ovo procitao što ste napisali, stavit cu sa strane link pa sutra napišem :)

a sad mjericaipo caseina i jagode sve u shake-u zderem i noc :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 12:20
Pa nebi cak trebala ni bilježit ako ideš u menzu onda otprilike znaš kojim danom što imaju pa se po tome ravnaj i na temelju toga si napravi prehranu.

Ovo za pekaru, to se možeš jedino sama sprijecit...

Jogurt ako i piješ probaj onaj obican i onda uz to vocku, jer je po meni puno bolje nego vocni jogurt.
Cokoladno mlijeko može proc uz dorucak eventualno iza treninga da te malo podigne al iskreno ni to ti ne treba :)

jucer: posni ok, kruh (koji?), margarin? ne....ubi posni okus tako da ako imaš bananu recimo nadrobi je unutra dobro izmiksaj i bit ce ti super, 2šnite kruha i?, mogla si dva punjena pileca kako ti je i i avangarde rekla i da di je povrce ?. Cokoladno pa vocni jogurt (ova cokolada i vocno unutar jogurta, kao što napisah gore bolje je vocku nego vocni jogurt), za trening sam ti pisao al ako radiš na fat lossu onda ti je 75min treninga puno previše, 45-60minuta top, opet cokoladno i vocni (puno previše mi je tu mlijecnog za jedan dan iskreno plus ono što sam vec napisao za cokoladu i vocno).

danas:2cok, 3voc...(ah hehehe) sendvic sa pršutom i sirom (pršuta i sira bi onda trebalo biti po 5 deka da to bude "adekvatnije" plus jedan obican yogurt i to ti je bomba prava)
rucak okej samo lisnato tijesto?, kava okej jadro keksi mogu ti proc ako si uzela jedan red pošto je prije teretane pa lila to ti daje malo energije da napraviš bolji trening pa nek ti bude :) i da malo je to vode.

riješit ceš ovo 5kg masti ? uuu može :) znaci 10min zagrijavanje orbi, pa program za 5kg masti i onda ako imaš još snagice odšprintaš na bicikli ili orbi 10tak min? to ti taman ispod 60min sve pa bit ceš zvijer :)


puno sode bikarbone kažeš na odjelu za zdravo? hmmm ne znam ne znam, taj pohani dio moš ti skinut al džabe kad je to u fritezi prženo pa se uvuce i u meso, probaj te punjenje pilece što si spomenula više puta i gotovo, navikneš se :) kiseli krastavci? a salata? brokula? poriluk? cvjetaca? kupus? hmm napiši ti nama što ti se nudi od povrca pa cemo te savjetovat :)

I jesi se ispucala u gym-u jucer ? :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 19:10
haaaaj! evo me opet danas...hm, znam da se nije dobro vagati svaki dan, al eto kako jucer nisam baš pila vode i to, odlucih se ja ponovno izvagati danas...budimo realni, postao mi je ritual cim ustanem ujutro, vadi vagu iz ormara i pray :D dakle, danas sam imala 100.8 znaci da je od jucer manje za 0.4 kg, al ne racunam ništa do dana odredjenog za mjerenje i vaganje ...

ugl, jutros bila na treningu, al sam odradila orbitrek 50 min, intenzivnijim tempom, prije toga popila kapsulu omege 3 (iz dm-a ---- pitanje - valja li, cujem da te omege nisu ciste jer ribe "skupljaju teške metale zbog onecišcenja"), pojela corny nakon tre da se ne rušim, pa sam zbog glupe neorganiziranosti svratila u pekaru, jer nisam unaprijed pripremila dorucak koji nosim sa sobom, a svladala me vucja glad - necu ni napsati šta sam jela ... bitno - u menzi pojela salatu koju inace ne volim s punjenim pilecim i malko majoneze haha :))) idemo daalaje...možda odem na još jedan trening navecer jer teretana radi do 23 h   
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2013 at 19:15
ajme..ope se neki djava uvuka u mene, sad kad vidim šta pišem i šta jedem...kao da se sama sabotiram, al za 15 dana je jedan bitan dogadjaj, pa moram pasti ispod stotke ... inace ne mogu vjerovati da sam tolika, nisam prije ove dijete stala na vagu 2 godine, znala sam da sam se udebljala, al baš 20ak kila u godinu, dvije ....djizsss...inace mi kažu da izgledam 10 kila manja, al ajde..ne mogu bit happy s time, ocu opet sport u svom životu.. i I want my ooooold body back (prije 40 kila) i snagu .. etoo
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 02:42
Eto sad došao doma, napišem ti ujutro, al mislim da i sama si skužila greške :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 10:45
Vaga? Vagu baci u smece :) i svaki puta kad pomisliš na vagu napravi 10 sklekova i cucnjeva :)
Vagat se smiješ sebi za dušu jednom u 30 dana, a bolje ti je da se svakih 30 dana slikaš u istoj pozi pa ceš vidit bolju razliku nego što ti vaga piše, to su samo brojke šta te briga koliko kila imaš slika ce ti rec sve što trebaš znat :)

Omega 3 dodaj uz jelo, ne vidim neku potrebu pit to ovako solo bez obroka.
Što se tice rucka joj joj cemu ta majmoneza? Pekara kažeš? Koliko si potrošila u pekari? ako si potrošila više od 10 kuna uzmi u obzir da si mogla otic u bilo koji ducan i za tih +10kn kupit i pojest 200g nekog svježeg sira ili popit pol litre yogurta i kupit jednu vocku uz to. Zaboravi da te pekare postoje ako ti je to toliki gušt, ako znaš da je smjer u kojem ideš pekara na putu, zaobidji ju napravit ceš više koraka potrošit samim time više kalorija i bolje ceš se osjecat kad znaš da si je izbjegla, jer kad dodješ blizu ako ti zamiriše a nisi jaka u glavi odeeeeeeeeeeee :)


Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 14:21
a eto opet se vagala jutros hahaha, u laganom sam minusu, a i slikala sam se, al to necu stavljati nigdje, da me ubiješ, razlika je svakako vidljiva jeeeeej

ugl, pojacala sam intenzitet, da imam vece otkucaje srca, na orbitreku, a smanjila minute, uz to sam danas "isprobavala" sprave - za abdomen, bedre i sl. te naravno neizostavni veslacki ergometar koji je love/hate

danas menza - lignje sa žara, salata zelje - zaboravila reci da ja nikad nisam jela salate, al sad se doslovno prisiljavam, pa mi je uspjeh hahaha, al morala sam stavit majoneze da uspijem pojesti .. ma ugl, osjecam se lakše i definitivno bolje!!

jel ok nekad ici 2 put na dan u teretanu? tako sam jucer, a najvj i danas
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2013 at 22:28
bolje da ideš svaki dan jednom i napraviš kvalitetno. ovo dva puta isto možeš al ako je jednom samo utezi a drugi puta samo cardio.

Isto tako ove spravice za abdomen su sprave koje koristiš za kraj treninga kad želiš samo pogodit dodatno odredjenu skupinu mišica, najbolje da ti radi cijelo tijelo uz bodyweight vježbe ili bazicne kao što su potisak stojeci, sjedeci, ležeci, mrtvo dizanje u nekom obliku te cucanj sa varijacijama iskoraka, bucice.
Najviše ceš dobit od slobodnih utega,šipki i bodyweight vježbi. Pa sad. Pogledaj što ima pa odradi kako ti paše i isprobaj svašta nešto.

Isto tako ako i radiš sa utezima ako ti utezi lagano lete gore dolje, ili na spravi možeš bez problema napravit 20-30 ponavljanja to ti je onda defitinitivno prelagano i bolje da pojacaš pa da odradiš malo "teže" al da osjetiš kako ti se mišici napinju tijekom izvodjenja vježbi nego da na kraju ne osjetiš da si nešto radila. To što si se oznojila ne mora znaciti da si nešto konkretno i radila. Kretati se u prvoj brzini uzbrdo i u trecoj nije isto :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
garawaST View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote garawaST Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2013 at 08:07
Kako napreduješ?
Back to Top
singer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote singer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 13:55
evoo meeee ... nisam nestala ni odustala ...al sam malko posustala. dobra vijest je da nisam vratila sve kile, eto što dobra prehrana cini, cak i u tako kratkom vremenu, malo sam si samo nekako emotivno iscrpljena, a i od faksa i grada i svega.. al nema zime za mene haha, vracam se na put, ljeto je... ide se doma iz zg-a, doma ce se ist riba, povrce, lubenice i slicne radosti :)

@ garawa :) eeej fala ti na pitanju...eto ok sam zasad, bolje ovo pitanje postaviti za koji misec, kad se budu vidili veci pomaci i nekakvi rezultati

kako si ti, kako napreduješ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.