New Posts New Posts RSS Feed - 99 kila na 182 - pomoc-prijedlozi-kritike......
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

99 kila na 182 - pomoc-prijedlozi-kritike......

 Post Reply Post Reply
Author
Optimus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Optimus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 99 kila na 182 - pomoc-prijedlozi-kritike......
    Posted: 16 Travanj 2013 at 15:19
Pozdrav svima...

evo da i ja opišem svoju situaciju pa ako netko ima prijedlog ili kritiku neka slobodno kaže..
dakle kao što naslov kaže skoro stotka na "samo" 182 cm, trbuha fala Bogu i previše, 114 cm.

U zadnjih 2 tjedna sam skroz promjenio dosadašnji nacin prehrane al nisam 100& siguran da je ok pa se zato i obracam ovdje..

pa da krenem redom:

Dorucak 08:00 - u mikseru smješam zobene, bananu, kuhano jaje, sjemenke lana, dozu wheya (trenutno na onom iz DM-a jer se našla jedna kutija doma, prelazim na GOLD WHEy kad ovo potrošim) i mlijeko ili vodu. Cak prije vodu nego mlijeko

Medjuobrok 11:00 - jabuka pa oko 14 jedan jogurt

Rucak 16:30 - mješano...bude svega i svecaga kako koji dan..mesa..ribe..pašte...salate...
Nažalost nemogu ranije ubacit taj rucak radi posla..osudjen sam jest doma tek u ovo vrijeme...

Medjuobrok 19:00 - opet neki jogurtic

Vecera 22:00 - posni sir, jogurt, whey, sjemenke lana, malo mlijeka....

Dnevno popijem 2 litre vode i litru zelenog caja..

4-5 puta tjedno odradim po sat vremena na sobnom biciklu, pa nakon toga još par serija sklekovac cucnjeva, trbušnjaka.....

Pa eto ako netko ima nešto još za dodat i predložit....

Hvala...:)



Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 17:41
Što se tice prehrane nije tako loše nego mi se nekako cini premalo za tvoju visinu i težinu.
Što želim reci, jesi li izracunao koliko dnevno sagorijevaš kalorija (TDEE)?
Ako jesi onda smanji unos kalorija za 20-30% od toga i raspodijeli kalorije na obroke, dorucak najviše, rucak malo manje, vecera još malo manje i medjuobroci cca 150-200 kcal.

Ne brini što rucaš kasnije, nije to nikakav bed. Svi koji radimo jedemo kasno, prilagodiš raspored obroka kako ti najviše odgovara i kako tijelo pita.

Uglavnom medjuobroci ti nisu baš neki, uz jabuku ubaci šaku oraha ili badema ili indijskih orašcica (voce nije medjuobork), ili možeš ubaciti 100-150 g svježeg sira

Uz jogurte ubaci isto neke orašaste plodove ili možda imaš bolju ideju.

I vecera mi se cini nekako preoskudna, ali svježi sir, lanene sve pet za odabir namirnica.
Ne znam zašto piješ whey navecer prakticki prije spavanja (je li to nakon treninga?)

Što se tice treninga jesi li probao ovaj trening program https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx

Bicikla pa malo sklekova i trbušnjaka mi djeluje malo dosadno, ovo je dinamicnije pa možeš probati
Back to Top
Optimus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Optimus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 21:50
TDEE mi je oko 2900, po nekim tablicama i izracunima dnevno unosim oko 2000-2300 kcal.

taman sam danas vidio ove vježbe iz linka....i djeluju interesantno..tako da cu si dat malo truda....

a whey popijem nakon tog vecernjeg "treninga" cisto da mi da i malo okusa jer nisam baš ljubitelj okusa posnog sira...a i kamo god sam citao kažu da dobro dodje.....
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 21:53
iza treninga je OK whey, nisam znala kada treniraš
Back to Top
Optimus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Optimus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 22:04
hvala...:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.