New Posts New Posts RSS Feed - D: Lanene sjemenke - poticu probavu i super izvor omega-3 masnih kisel
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Lanene sjemenke - poticu probavu i super izvor omega-3 masnih kisel

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 19:17
kak ti uspije zagoriti?  LOL  Još mi niti jednom nije zagorilo ili se uhvatilo za dno.. Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Manimal View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Manimal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 11:37
Notorna glupost...lan sadrži ALA tip omega 3 koji je gotovo neiskoristiv ljudskom organizmu a u nekim studijama je i povezan s rakom prostate kod muškaraca.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 12:04
Originally posted by geisha geisha wrote:

Da,takvi su opcenito komentari i uglavnom ih se preporucuje.
No,ja ne bih bila ja da ne kopam malo pa gle što nadjoh:
Main article: Phytosterol
Phytosterols, more commonly known as plant sterols, have been shown in clinical trials to block cholesterol absorption sites in the human intestine, thus helping to reduce cholesterol in humans.[2] They are currently approved by the U.S. Food and Drug Administration for use as a food additive; however, there is some concern that they may block absorption, not only of cholesterol, but of other important nutrients as well. At present the American Heart Association has recommended that supplemental plant sterols be taken only by those diagnosed with elevated cholesterol, and has particularly recommended that they not be taken by pregnant women or nursing mothers.

Geisha, koliko sam skuzio iz ovog kratkog citata govori se o suplementaciji istima, ne onima koji se nalaze normalno u hrani, dakle o dodavanju istih putem suplemenata cime se vjerovatno debelo prelaze normalne dnevne doze koje mozemo unjeti hranom.
Takodjer pisu da su sve nagadjanja, mogucnosti, bez i jednog dokaza ili potvrde, a onda aposlutno svaka hrana ima mogucnost ili u nekim kolicinama prestaje biti korisna. Besmislene studije koje si svatko moze protumaciti kako zeli i ne treba se zavoditi studijama.
Primjer.....koliko postoji negativnih studija sa puno utemeljenijim negativnim ucincima masnoca u hrani, ne ulazim dal je to tocno ili ne, nebitno, ali te studije te ne plase, ali kad se radi o cisto pukom bubanju napamet bez konkretnih primjera oko neke biljke odmah te strah :)
Da je tako danas za dorucak i jucer za veceru se nebi onda najeo cvaraka ako bi slusao hrpu ljudi i kladim se sigurno hrpu studija ;)
Iako ces misliti da te prcam posto sam ti to vec rekao prije,  previse picajzlis i strepis oko nebitnih stvari i bojis se hrane bez razloga. Jedi sto volis i sto ti se jede i nemoj previse kopat po netu i radi toga izbacivat stvari koje bi inace jela. U krajnjem slucaju da se zatvoris u stakleno zvono i radis sve onako kako mislis da je idealno mislis li da ces imalo duze , a pogotovo kvalitetnije zivjeti od nekoga tko se ne opterecuje tim stvarima?

Jedan meni osobno Ok clanak, ne jednostrani kao sto znaju biti 





Edited by The Phoenix - 19 Travanj 2013 at 12:14
Back to Top
kojisamjabiser View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kojisamjabiser Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2013 at 07:32
no hvaaaaaaaaaala bogu da netko na ovoj stranici zna i za cvarke..nova sam tu i dosla sam tu u zelji da ucinim nesto za svoje zdravlje i izgled(iako je vjerojatno prekasno)..tu su svi na povrcu,vocu,dodacima...znaju koliko kalorija potrosi svaki korak koji ucine,koje misice aktivira,koliko su teski kad udahnu,a koliko kad izdahnu...skoro sam odustala...hvala bogu sto sam naisla na namirnicu koju i mi smrtnici konzumiramo..(i pojma nemam koliko kalorija ima..)
Back to Top
xyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote xyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 14:04
ovako dali valjaja mljeveni lan tj dali se gubi vrijednost laka mljevenjem pozzz novi sam
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 14:17

Originally posted by kojisamjabiser kojisamjabiser wrote:

no hvaaaaaaaaaala bogu da netko na ovoj stranici zna i za cvarke..nova sam tu i dosla sam tu u zelji da ucinim nesto za svoje zdravlje i izgled(iako je vjerojatno prekasno)..tu su svi na povrcu,vocu,dodacima...znaju koliko kalorija potrosi svaki korak koji ucine,koje misice aktivira,koliko su teski kad udahnu,a koliko kad izdahnu...skoro sam odustala...hvala bogu sto sam naisla na namirnicu koju i mi smrtnici konzumiramo..(i pojma nemam koliko kalorija ima..)

a jesi malo biser, jesi Tongue Vidim da ti je želja ucinit nešto za svoje zdravlje i izgled - možda biš se i ti mogla pozabavit ovim stvarima, i pridružit se nama besmrtnicima - nekako mi se cini da bi nam se najradje pridružila ali groždje je kiselo..... Wink



Originally posted by xyzz xyzz wrote:

ovako dali valjaja mljeveni lan tj dali se gubi vrijednost laka mljevenjem pozzz novi sam

Zašto bi se gubila? :) Moraš samljet.....inace ce ti ta vrijednost na zubima ostat Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 14:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by kojisamjabiser kojisamjabiser wrote:

no hvaaaaaaaaaala bogu da netko na ovoj stranici zna i za cvarke..nova sam tu i dosla sam tu u zelji da ucinim nesto za svoje zdravlje i izgled(iako je vjerojatno prekasno)..tu su svi na povrcu,vocu,dodacima...znaju koliko kalorija potrosi svaki korak koji ucine,koje misice aktivira,koliko su teski kad udahnu,a koliko kad izdahnu...skoro sam odustala...hvala bogu sto sam naisla na namirnicu koju i mi smrtnici konzumiramo..(i pojma nemam koliko kalorija ima..)

a jesi malo biser, jesi Tongue Vidim da ti je želja ucinit nešto za svoje zdravlje i izgled - možda biš se i ti mogla pozabavit ovim stvarima, i pridružit se nama besmrtnicima - nekako mi se cini da bi nam se najradje pridružila ali groždje je kiselo..... Wink



Originally posted by xyzz xyzz wrote:

ovako dali valjaja mljeveni lan tj dali se gubi vrijednost laka mljevenjem pozzz novi sam

Zašto bi se gubila? :) Moraš samljet.....inace ce ti ta vrijednost na zubima ostat Big smile

Neka sacuva malo na zubima masti :D pa kada treba energije samo skine ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 10:05
Originally posted by xyzz xyzz wrote:

ovako dali valjaja mljeveni lan tj dali se gubi vrijednost laka mljevenjem pozzz novi sam
Lanene sjemenke koje nisu samljevene imaju puno manju kalorijsku vrijednost, jer je ulje unutra, a vanjski sloj su polisaharidi.
Dakle, po nekom pravilu, kako mi farmaceuti savjetujemo ljudima, za poticanje probave nesamljeveni lan u jogurt, a za iskoristavanje ulja samljeti i pojesti...
 
Back to Top
fido View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fido Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2013 at 17:12
Na mojoj kesici od lanenih piše da ima 0 ugljikohidrata, a na nekoliko mjesta san našao da ima ugljikohidrata, pa mi sad ništa nije jasno..zna li ko išta o tome?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2013 at 21:52
Originally posted by fido fido wrote:

Na mojoj kesici od lanenih piše da ima 0 ugljikohidrata, a na nekoliko mjesta san našao da ima ugljikohidrata, pa mi sad ništa nije jasno..zna li ko išta o tome?

A gdje si kupila lanene i koje?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
fido View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fido Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2013 at 01:10
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by fido fido wrote:

Na mojoj kesici od lanenih piše da ima 0 ugljikohidrata, a na nekoliko mjesta san našao da ima ugljikohidrata, pa mi sad ništa nije jasno..zna li ko išta o tome?


A gdje si kupila lanene i koje?


Kupio :-) u konzumu od ekozone
Back to Top
Splicankaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Splicankaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2014 at 20:16
Ja ih jedem na nacin ga lanenim sjemenkama prospem lecu ili kuhani grah s orzom, dakle sva povrtna jela koja se jedu na žlicu, tu i lanene sjemenke stavim. Takoder uz zobene pahuljice, nabacim i lanene sjemenke i jogurt.. Inace probava mi je super- stvarno poticu probavu a meni su ukusne :) Toplo preporucam :P
Back to Top
Splicankaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Splicankaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2014 at 20:17
Ja sam sebi takoder u KOnzuma uzela, preporucan vam da pogledate na njuskalu taman san pronasla nekog lika koji proizvodi i prodaje- jeftinije cete proc! :)
Back to Top
rajko1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rajko1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 18:19
Negdje sam procitao da prekomjerno i dugotrajno uzimanje lana bez redovitih pauza može izazvati masnocu, ima li netko nekih saznanja o tome. Ja sam se na njih navukao i jedem ih stalno i sa svime ito vec mjesec i po i nemogu prestati i danas mi rekoše da to baš i nje dbro pa reko možda netko zna neke informacije
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.