New Posts New Posts RSS Feed - 4 Mjeseca bol u ramenu ? Pomoc !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

4 Mjeseca bol u ramenu ? Pomoc !

 Post Reply Post Reply
Author
Gookhan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gookhan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 4 Mjeseca bol u ramenu ? Pomoc !
    Posted: 28 Ožujak 2013 at 16:24
Dobar dan neznam jesam li postavio na pravo mjesto ali sam ocajan i trebam pomoc .

Naime u desetom mjesecu prosle godine (2012) dobio sam jednu ozljedu znaci dosla je sama od sebe kako da to kazem.. U ljevom ramenu ...

Prestao sam trenirati 2 tjedna u nadi da ce prestati i nije , Kada sam dosao na trening opet i opet nisam ni mogao drzati ruke u zraku ( Guard ) Nakon zagrijavanja ... Te sam odustao kompletno u nadi da ce proci ..

Kada sam prestao trenirati nisam mogao ni drzati mirno novine u ruci da mi se ruka ne trese .

Otisao sam na snimanje ramena i sa kostima mi je sve uredu !

Znaci bol mi se pojavi tako u stilu da kad koristim rame kompletno malo vise da mi pocne "Trniti",
od pocetka do kraja prstiju i osjecam kada nosim torbu da mi je jedno rame kao manje ili kao da propada .

Znaci mene zanima ako je iko imao ikakvu slicnu bol ili nesto da je nazalost prosao u zivotu da mi kaze gdje da idem posto stvarno neznam , Probao sam Zglobex i pomoglo mi je malo, ali opet kada pocnem nesto raditi sa njom taj ruzni osjecaj mi se pojavi kao da ruka nije moja.

Gdje da idem ? Sta da radim ? :( Cry
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 19:56
pozz!
koliko imaš godina,koji sport?
traži od opce prakse,uputnicu za specijalistu, fizijatra,ortopeda
ublaži bol analgeticima,masiraj ,ima raznih gelova,krema i masti,miruj,štedi to rame,dok ne vidiš tocno o cemu se radi
procitaj ovo:
https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Kada-koristiti-ledeni-a-kada-topli-oblog.aspx
nadam se da sam bar malo pomogla!
sretno!
Back to Top
Gookhan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gookhan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 22:38
16 godina i Boks . Naime ne treniram ga odjednom , trenirao sam ga 3-4 godine :)

Hvala :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2013 at 11:58
molim,javi kak je prošao pregled
sretno!
Back to Top
Gookhan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gookhan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2013 at 20:06
Razmisljam o pregledu sad kroz ovih par dana kad skole opet krene , ali probao sam vruci oblog i nekako ima djelovanje skroz cudno kao da prolazi mi nesto kroz rame nemogu opisat, probavat cu jos malo sa vrucim oblozima :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 14:02
mislim da bi se ipak trebao pregledati kod ortopeda ili fizijatra.
prema simptomima moglo bi se raditi o "uklještenju" živca i mislim da malo predugo traje da bi se rješilo oblozima.
što se tice snimanja vjerovatno si radi RTG na kojem se vide samo koštani elementi, a meka tkiva (tetive, mišici, živci ne) tako da to nije pretraga kojom možeš rješiti svoj problem.
Za meka tkiva vidjeti samo MR dolazi u obzir
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 19:09
i UZV
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 20:10
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

mislim da bi se ipak trebao pregledati kod ortopeda ili fizijatra.
prema simptomima moglo bi se raditi o "uklještenju" živca i mislim da malo predugo traje da bi se rješilo oblozima.
što se tice snimanja vjerovatno si radi RTG na kojem se vide samo koštani elementi, a meka tkiva (tetive, mišici, živci ne) tako da to nije pretraga kojom možeš rješiti svoj problem.
Za meka tkiva vidjeti samo MR dolazi u obzir
Imao sam uklještenje živaca , 3 dana nisam mogao hodati kak spada , to nije tako dugotrajno barem ne meni
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 12:57
UZV da ako ga imaš nekoga tko radi dobro UZV za meka tkiva i lokomotorni sustav (iskreno to je teško naci, treba u svakom slucaju znati kome ici).

Brle govoriš o lumboischialigiji, a to nema veze s ramenom:)).
Trnjenje kao simptom gotovo uvijek ide kod pritiska nekog živca. Ako pritisak traje dugo vremena onda i simptomi traju dugo vremena (kao kod sindroma karpalnog kanala - može trajati godinama....)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2013 at 20:20
pozz,kad smo vec kod ramena,samo da napomenem da i mene boli desno rame,vec duže,ali ja sam ipak starija,cak me sad boli manje od kad vježbam.
ali,imam pitanje kad sam vec tu, boli me vec drugi dan u podrucju
musculus pectoralis minor ili major,uglavnom na tom mjestu i to kad udahnem još jace. bol se smanji kad popijem analgetik.ustvari pocelo je u subotu,a u petak sam malo žešce trenirala,pa se nadam da je samo upala mišica!
ili je primarno od ramena,inace me desno rame ubija još od treniranja rukometa,od mladih dana.
ne znam,ak potraje odo i ja doktoru.
do tada any idea?
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2013 at 13:39
vjerovatno od treninga dan prije, može biti i istegnuta ili preopterecena tetiva (ako je bol na mjestu hvatišta mišica).
Mali odmor i analgetika po potrebi, mislim da ce biti sve O.K.
Pozz
Back to Top
Gookhan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gookhan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2013 at 00:52
Javim vam se ako uspijem obavit ikakve pretrage ! :) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.