New Posts New Posts RSS Feed - Kruh
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kruh

 Post Reply Post Reply
Author
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kruh
    Posted: 21 Ožujak 2013 at 13:38
Pitanje:
koji je to kruh od cjelovitih žitarica,gdje ga kupiti i zašto je baš on najzdraviji?
Nemojte samo poceti sa "zašto jesti kruh"!
Dakle meni nije jasno, pa molim nekoga tko zna da me uputi.Integralni kruh,dali je to od cjelovitog zrna?Ja mislim da nije,jer u sastavu ima brašno t500,ali nisam siguran.Sovital,dali je on taj?Pitao sam u Merkatoru pekara,i rekao mi je da ga oni peku samo subotom,dakle baš kruh od cjelovitog zrna.
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 18:52
Originally posted by fittyp fittyp wrote:

Pitanje:
koji je to kruh od cjelovitih žitarica,gdje ga kupiti i zašto je baš on najzdraviji?
Nemojte samo poceti sa "zašto jesti kruh"!
Dakle meni nije jasno, pa molim nekoga tko zna da me uputi.Integralni kruh,dali je to od cjelovitog zrna?Ja mislim da nije,jer u sastavu ima brašno t500,ali nisam siguran.Sovital,dali je on taj?Pitao sam u Merkatoru pekara,i rekao mi je da ga oni peku samo subotom,dakle baš kruh od cjelovitog zrna.


A zašto ne jesti kruh?
Integralni kruh bi trebao biti od cjelovitog zrna, ali u tim kupljenima obicno mješaju brašna znaci cesto nisu cisti integralni.
U ovaj kruh nisam upucena jer ga radim sama, najsigurnija metoda. :D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 19:08
Prijatelj je vlasnik nekoliko pekarnica.. i kaže da niti jedan od tih kruhova, koji se deklariraju kao integralni ili raženi ili nešto slicno u biti to nije. Oni dobiju gotovu smjesu za kruh, u koju se samo doda voda i umjesi..a tamo ima svega i svacega. Kaže da se cisti integralni ili raženi ne isplati praviti jer je smjesa preskupa, pa bi i kruh bio jako skup.. i nitko ga ne bi uzimao.

Dok sam jela kruh kupovala sam u Kauflandu Vita Star raženi..onaj vakumirani, što je rezan na šnitice i pakiran po 500g.. košta oko 6kn.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 20:05
Kad mi se jede kruh, uzmem ovakav http://encian.hr/proizvodi/6
Ok je okusa kad ga tostiram ili malo prepecem na tavi/ubacim u pecnicu
A prije sam znala sama doma raditi - to je najbolja varijanta
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 20:33
ma ja više ni ne jedem kruh , jako rijetko osim ako baka ne ispece domaci kukuruzni
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 20:36
Po meni je najkvalitetniji Mlinar raženi kruh 550g,nije skroz cisti raženi,ali je jako zasitan i težak šta znaci da prevladava raženo brašno,ima ga u konzumu,plodinama i mlinar pekarama cijena oko 7kn
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.