New Posts New Posts RSS Feed - Istezanje-ligamenti,tetive
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Istezanje-ligamenti,tetive

 Post Reply Post Reply
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Istezanje-ligamenti,tetive
    Posted: 21 Ožujak 2013 at 08:48
Pozz.
Istezete li se prije/nakon treninga? Cijelo tijelo ili samo dio koji ste vjezbali ? Pratite li odredjeni program istezanja ?
Ja sam u  zadnje vrijeme poceo forsirati intenzivno istezanje poslije treninga i imam problem da me sljedeci dan zatezu nenormalno i lagano bole tetive/misici/ligamenti u predjelu kukova/bokova/prepona.
Hladim kad dodjem kuci i pomogne mi, al opet...
Sa zglobovima mi je sve uredu.
Preporuke za dobar, neforsirajuci program istezanja ?
 
HvalaWink
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 11:28
Pozdrav!
Ne treba tebi program, vec ti trebaju prave vježbe istezanja. Ova klasicna, odnosno najcešce upotrebljavana istezanja nisu prikladna. Pogotovo istezanja za kvadricepse znaju biti žestoka prema vezivnom tkivu u koljenima. Treba paziti da prilikom istezanja ne osjetiš npr koljena, vec samo mišic koji želiš istegnuti. To možeš postici odredjenim položajima...

Takodjer, foam roller je odlican za opuštanje mišica, a ne djeluje negativno na ligamente...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 14:20
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Pozdrav!
Ne treba tebi program, vec ti trebaju prave vježbe istezanja. Ova klasicna, odnosno najcešce upotrebljavana istezanja nisu prikladna. Pogotovo istezanja za kvadricepse znaju biti žestoka prema vezivnom tkivu u koljenima. Treba paziti da prilikom istezanja ne osjetiš npr koljena, vec samo mišic koji želiš istegnuti. To možeš postici odredjenim položajima...

Takodjer, foam roller je odlican za opuštanje mišica, a ne djeluje negativno na ligamente...
 
Hvala na odgovoru.
Bio bih zahvalan za neki link, video o takvim vjezbama istezanja !Smile
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 19:54
Evo zanimljivog clanka o foam roller-u koji ce ti biti od pomoci:
http://breakingmuscle.com/mobility-recovery/what-foam-roller-how-do-i-use-it-and-why-does-it-hurt

Edited by Sasa Rajnovic - 24 Ožujak 2013 at 19:55
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.