New Posts New Posts RSS Feed - Discipliniranje prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Discipliniranje prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Discipliniranje prehrane
    Posted: 04 Ožujak 2013 at 14:27
Pozdrav fitovci.
Ponovo ovdje pisem nakon duge stanke. Ovaj forum mi je pomogao da steknem osnove sto se tice ishrane i vjezbe, uspostavio sam rezim koji sam provodio zadnjih godinu dvije i poprilicno sam zadovoljan onim sto sam postigao... Ali... Svjestan sam da su moji rezultati daleko od onoga sto sam zsebi bio zacrtao da cu postici u ovom periodu. Sa 23% masti prije 2 godine sam spao na nekih 16-17% i tu se vrtim zadnje dvije godine, sa stabilnom kilazom od oko 90 kg na nekih 187 cm visine. Razvio sam dosta misicne mase.
Cilj mi je spasti na nekih 85-86 kg i smanjiti BF za jos nekih 2-3% al u tome nikako ne uspjevam.
U treningu ne bi trebao biti problem, u 7 dana najcesce 3 puta idem u teretanu,gdje odradim dobre treninge, jako cesto ubacim kardio poslije toga (60% max frekvencije srca), a dodatno ubacim i dva puta kardio- jedan radni dan plivanje od sat vremena uvecer, vikendom brzo hodanje nataste od sat vremena. Mislim da tu ne fulam.
Dakle, problem je prehrana i tu mi treba pomoc. Moj tipicni jelovnik za jedan dan kojeg se u principu drzim, al ima nekada odstupanja (vikend nekad cuga s drustvom, rodjendani, mali kolacic- al sasvim rijetko itd.):
dorucak- dvije snije crnog kruha i 150 visokoproteinskog sira (35g Uh na 100g sira) ili 130/150 g zobenih plus mjerica wheya
medjuobrok- voce, najcesce jabuka s cimetom, banana, kruska, naranca i slicno, ili bademi/ljesnjaci/drugi orasasti plodovi
rucak- uvijek neko bijelo meso-puretina, piletina, riba, skampe i slicno sa nekim izvorom UH- najcesce riza ili krompir- otprilike 150 g...
prije treninga- opet neko meso sa izvorom UH ili ako sam u vremenskoj trci nesto jednostavnije za spremit, npr. jaja sa tunjevinom i snita crnog kruha
trening u teretani- uvijek navecer oko 20 sati, nemogu ranije, jer radim uvijek do pola sedam
PWM- 40 g wheya, dekstroza ili neki drugi izvor jednostavnih UH, tipa grozdjice, banana/suho voce, plus neki drugi izvor proteina, neki sir, meso ili slicno...
 
Gdje grijesim, gdje popuniti, gdje smanjiti, sta izbaciti ?
Da napomenem da sam po prirodi endomorf i da lako dobijam body fat i da mi uvijek uz dobar dobitak misicne mase obavezno ide i dobijanje stomaka/sala na bokovima...
 
Hvala vamWink
 
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2013 at 10:35
Bas nitko ?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2013 at 10:40
ako hoceš defku...poradi na Uh...smanji ga i povecaj proteinski unos...da mišici se ne izgube...
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2013 at 15:20
-proteine drži na 2g/kg tjelesne mase, kako kilaža bude padala možeš podici i na 2,5
-,asti drži na oko 30% dnevnog energetskog unosa
-zadovolji dnevno oko 30g vlakana
-pojedi 2 serviranja povrca
-pojedi dnevno 2 vocke
-nauci brojati kalorije i makronutrijente ako vec nisi

otprilike izracunaj što si sve jeo kako bi došao do trenutne kilaže i od toga skini 500 kalorija, ubaci 2x tjedno cardio gdje ceš trošiti po 500-tinjak kalorija i daj si vremena 12-15 tjedana. Nemoj cugat svaki vikend i nemoj si dozvoliti "binge" ispade gdje ceš unjeti 5000+ kalorija.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 10:46
Originally posted by keclu keclu wrote:

-proteine drži na 2g/kg tjelesne mase, kako kilaža bude padala možeš podici i na 2,5
-,asti drži na oko 30% dnevnog energetskog unosa
-zadovolji dnevno oko 30g vlakana
-pojedi 2 serviranja povrca
-pojedi dnevno 2 vocke
-nauci brojati kalorije i makronutrijente ako vec nisi

otprilike izracunaj što si sve jeo kako bi došao do trenutne kilaže i od toga skini 500 kalorija, ubaci 2x tjedno cardio gdje ceš trošiti po 500-tinjak kalorija i daj si vremena 12-15 tjedana. Nemoj cugat svaki vikend i nemoj si dozvoliti "binge" ispade gdje ceš unjeti 5000+ kalorija.


Na svojih 90 kg unosim 170-180 g proteina, nekad i vise od toga...
Vlakana sigurno uzimam dovoljno, jer jedem tonu biljne hrane- voce, povrce, orasaste plodove itd.
Ocigledno da je problem prevelika kolicina UH koja ne dozvoljava daljnje rezanje... No jedino me gornja hrana može držati dovoljno aktivnim za sve dnevne obaveze, jer radim svaki dan po 10 sati, a u danima kad ne treniram imam navecer faks do 8-9...

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 11:43
Totalno te razumijem... meni je sve isto .... da mi netko da godišnji 2mj... i da nemam stresa.... defkala bi se ko Adriana Lima :D
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2013 at 15:10
Kakva su iskustva o rezanju posljednih par kg viska masnog tkiva razlicitim pristupima, jel bolji keto, cikliranje UH ili koji drugi pristup ?
Jel neko ima iskustva ?
Prevelika kolicina ili mozda jos vise lose tempirane UH vidim kao glavnog krivca u mojoj prehrani.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.