New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za pocetnike - može li svaki dan?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za pocetnike - može li svaki dan?

 Post Reply Post Reply
Author
Matan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe za pocetnike - može li svaki dan?
    Posted: 12 Veljaca 2013 at 21:57
M 45 g., Poceo sam danas s "oblikovanjem tijela" i odradio prvu 30-min vjezbu za pocetnike, skinuto sa fitnessangels.hr. 

Medjutim, zadnjih nekoliko tjedana svakodnevno vjezbam na orbitreku, tako da mislim da imam dosta kondicije. 

Dakle sta mislite, jel bi bilo dobro da pokusam te vjezbe raditi svaki dan umjesto svaki drugi?
Usput, da li preporucate proteinski obrok prije vjezbanja ?
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:15
pozdrav

nazalost neznam kako izgleda taj 30.min. program, te dali je napravljen da se radi svaki dan, ali ako se ti osjecas dovoljno spreman da bi svaki dan mogao vjezbati (osim recimo nedjelje, jer ipak treba imati koji dan odmora), naravno, samo navali

a sto se tice proteinskog obroka, ni to nebi bilo lose, recimo 1h prije vjezbanja popit jedan proteinski shake...ali poslije treninga bi ga svakako trebalo popiti
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:17
Zavisi kako radiš.. Ja radim 3 dana pa 1 pauze, ali to sa utezima, nikakav cardio. A ako želiš smršavit, svaki dan se mora radit cardio, tj trcanje ili vožnja ili nešto 3.. A savjetujem ti da i pocneš sa utezima radit jer su ogromne razlike. A proteinski šejk popiješ sa vodom odma poslije vježbe i odma nakon toga proteinski obrok, npr jaja sir,i druge stvari sa puno proteina ( to je slucaj kod mene koji želim povecat mišice i masu, ali i kod tebe bi trebalo bit slicno)
Ako još šta trebaš, javi
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:18
@ Gabrijel , najbolje je samo poslje treninga, nema potrebe drugacije jer je i ovo dovoljno, a ako baš želiš 2 puta dnevno pit, onda ujutro, jer ceš ti u tih 2-3 sata za koje ceš odradit trening i jest unijet previše proteina za to razdoblje pa ce ti pola propast
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
tomo14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomo14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:27

ovako imam pitanje koje nema veze sa ovom temom ako me moze ko preusmjerit

dali ima netko kakva saznanja o dijeti sporih ugljikohidrata dali djeluje kolko je dobra itd

Back to Top
Matan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:44
Autor tih vjezbi savjetuje svak 2. dan, a vidim tako se preporuca i na ovom - mišicima treba vremena da se odmore... U svakom slucaju pokušat cu da bude barem 4x tjedno pa dalje koliko mi tijelo bude dozvoljavalo... Što se tice utega, doci ce i oni na vrlo brzo red, ali pomalo, prvo da se ušaltam s ovim pocetnickim vježbama... najvažnije mi je osjetiti da napredujem Approve

Prehrana - za sada cu se bazirati na proteinima iz hrane (bjeljanak, posni sir, meso...), pa ne bi to trebalo biti znatnije inferiorno u odnosu na taj proteinski šejk? 

Hvala na savjetima!
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:49
Meni tijelo dozvoljava, a tebi pošto si malo stariji bolje da se više paziš da ne bi došlo do nekih povreda mišica kosti ili zglobova, jer bi mogli bit kobni.. A proteinski šejk puno utjece, ali ako se normalno hraniš, tj zdravo i umjereno, ne bi trebalo biti nikakvih problema, jer to nisu steroidi vec obican dodatak prehrani
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 22:59
@ XQ ... proteine bi bilo ok unositi svaka 2-3h, tako da ako popije i prije, nece biti na odmet. cak i neki proizvodaci znaju staviti preporuku da se unosi prije i poslije treninga.. a ja sam znao vidjeti ljude koji proteinski shake pijuckaju i za vrijeme treninga

o dijeti sporih UH, nisam cuo... neznam sta bi to trebalo biti, posto je inace neko pravilo zdrave prehrane da se pretezno unose spori UH
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2013 at 23:18
Nije, znao sam ja nekad i prije ili za vrijeme treninga piti, ali odmah poslje treninga sa vodom je najucinkovitije, ili ujutro kada je slobodan dan
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.