New Posts New Posts RSS Feed - Konacno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Konacno

 Post Reply Post Reply
Author
Matan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Konacno
    Posted: 09 Veljaca 2013 at 23:36
Sto se tice prehrane, u osnovi je dobar plan ali bi dodao da je vazno smanjiti masnoce u hrani jer je izuzetno kaloricna (2x više nego ugljikohidrati). Dakle oprezno s dodavanjem ulja/masnoce pri pripremanju obroka, mlijecne proizvode zamijeni s onima koji sadrže malo mlijecne masti (Light jogurt, posni sir, "Kladavcanka" sir...), izbjegavaj mesne preradjevine tipa kobasice, hrenovke, naresci (odlicna ti je pureca ili pileca šunka) odstrani suvisnu masnocu iz mesa, preferiraj grill i kuhanje umjesto pirjanja i pecenja u pecnici... Trcanje - mislim je sasvim dobra aktivnost za "sagorijevanje" kalorija Wink
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 13:30
Pa evo da ja velim svoje mišljenje...i naravno mogu ti reci svoj primjer

sto se tice kruha/peciva, integralno je ok, al ne pretjerivati, 1-2 snitice za dorucak (ovisno sta jedes,naravno ak jedes zobene da tad neces uzeti kruh ), ili uz rucak sasim je ok, slatkiše i junk food izbaciti skroz bar na nekoliko mjeseci dok ne dodes na neku zeljenu kilazu (a do tad bi vec trebala imati ustaljene neke navike, a i vjerovatno ces biti u konstantnom treningu) pa ces tad moci i "zgrijesti"...Gazirano i kupovne guste sokove koji su kakti 100% prirodni isto izbaciti--->voda (2l dnevno otpilike), zeleni caj, i domaci sokovi koje bi sama napravila cijedenjem voca.. vecera iza 18h je u redu al ne jako kaloricna, znaci nesto lagao u vidu sira, povrca i sl.

Sto se tice treninga, lagano poceti trcati (pa i lagano utezi) bi bilo ok dok malo ne dodes u formu i kile krenu dolje, jer poceti odmah sa nekim HIIT treningom nema smisla

Kada sam ja kretao pred 7 god. skidati kile, onda sam to radio ovako: 5 dana tjedno u teretani po 1h vozio bicikl, i nekih 20 min, radio sa utezima tek toliko da se naviknem i naucim pravilno raditi..Tek kada sam skinuo nekih 10kg sam obrnuo, utezi 1h i nakon toga nekih 20 min, bicikla, trcanja.. a onda su s vremenom dosli i ostali nacina treniga
Back to Top
seagirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seagirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 12:33
Hvala na dobrodoslici, pogotovo Gabrijelu na zadnjoj recenici :)
Proucila sam Slavonkin link, ali prvo bi htjela napisati kakvu sam dijetu drzala prijasnjih godina.
Dakle, izbacila bi kruh, sva peciva (osim integralnog stapica, njega sam cesto jela), slatkise gazirano i sokove, samo sam pila vodu, mineralnu i zeleni caj, i nebi jela iza 18 sati. Nastojala sam jesti uglavnom kuhano, puno voca i povrca i izbjegavati tjesteninu. Plus trcanje svaku vecer.
Razmisljam da tako krenem i sada. Sto mislite, jeli to dobro?
 
I sto se tice vjezbanja, prijateljica mi je spominjala skolu trcanja koja traje od ozujka do listopada (3x tj.) Mislim se izmedju toga, ili da sama krenem trcati svaki dan kao i onda ili se upisati na body mix ili teretanu.
Sto bi mi vi preporucili?
:)


Edited by seagirl - 09 Veljaca 2013 at 12:38
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 17:57
Dobrodošla

kao sta je rekla Slavonka, prvo se malo informiraj o nekim osnovinim smjernicama u vezi prehrane pa cemo onda polako na ostalo...

Dolaskom na ovaj forum, na neki nacin desilo se cudo...vjerujemo mi u tebe

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 17:40
Pozdrav i dobrodošla!! Smile

Za pocetak bi ti preporucila da si procitaš malo ovo... i na temelju procitanog probaš sastaviti neki dnevni meni... pa ga napiši ove, i vidjet cemo što je dobro, a što ne...

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
seagirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote seagirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2013 at 17:25
Pozdrav svima!

Imam 20 godina, visoka sam 168cm i imam 98kg. Zelim smrsaviti. Odmalena se borim sa viskom kilograma. U prvom srednje sam imala 90kg i krenula na dijetu i u teretanu i skinula 10 al to se brzo vratilo.
2011.sam zadnji put bila na dijeti i trcala svaki dan po sat vremena i dosla
do 81. Al kako sam krenula na faks tako sam prestala trcati i paziti sto jedem i dozivila najveci sok u 7.mjesecu 2012. na pregledu gdje sam se vagala i sokirala kad sam vidila da sam u godinu dana dobila 12-13 kg. I naravno, plac,kuknjava ovo ono ali nikako se pokrenuti. Nedavno sam se ponovno vagala i 98kg me jos vise sokiralo, ta blizina stotki me ubija.

Moram priznat da mi je hrana u vecini slucaja utjeha, imam dosta problema sama sa sobom i u obitelji pa mi je to nekako utjeha.
Ima dana kad krenem na dijetu,ali to traje doslovno jedan dan. Najgore mi je ono sutra cu.
Dugo sam sjedila i cekala cudo(i prezderavala se,naravno), misleci da ce mi Bog dati nesto jer sam zasluzila svojom "patnjom". Ali nema nista od toga.
Slucajno sam dosla do ovog foruma, racunala sam bmi i idealnu tezinu i onda vidila slavonkin post o gubitku 27kg i pomislila da mozda ima nade i za mene.
Pa bi vas molila da mi pomognete nekako.
Hvala!Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.