New Posts New Posts RSS Feed - Išcašeno rame
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Išcašeno rame

 Post Reply Post Reply
Author
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Išcašeno rame
    Posted: 04 Veljaca 2013 at 22:07
Poštovanje,
Poceo sam trenirati prije jedno mjesec dana dizanje utega za definiciju tijela, imam problem od prije sa išcašenjem ramena što mi se danas i dogodilo na smit mašini kad sam dizao nekih 25 kga iza glave. Nakon pol sata sam vratio rame i nastavio trening.Šta me u biti zanima. Ta vježba sa utezima iza glave u bilo kojoj vježbi ne dolazi u obzir, a ima ih dosta. Ustvari neznam tocno koju grupu mišica tocno razvija i ima li kakvih drugih vježbi za tu grupu mišica. Ako ima, koje su to? možete li mi pojasniti koja je to grupa mišica? I koje bi vježbe mogao primjeniti umjesto navedenih?
Unaprijed hvala.

Pozdrav,
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 22:46
pozdrav,

Inace i za zdravo rame sva potiskanja, povlacenja iza glave nisu preporucljive vježbe i najpametnije ih je izbjegavati jer anatomija ramena je takva da je pri tom položaju ono istegnuto u krajnjem položaju i prilicno nestabilno i slabije, te samim time i najmanje greške ili preopterecenje mogui dovesti do ozljede ramena, ukljucujuci i samu luksaciju prije zdravog ramena.
Ta vježba koju si spomenuo bi pogadjala najviše srednja i stražnja vlakna ramena , no to nije izolacijska vježba i pogodit ce zapravo puno više od toga, isto kao što ce i prednji potisci nekm iako manjim dijelom pogoditi i stražnje rame, no rizik je puno manji i samim time ne vidim potrebu za uopce raditi ikakva potiskivanja iza glave, a uvijek možeš ako baš želiš dodatno odraditi neke bent over laterale, reverse pec-dec flys i sl vjezbe za dominantno straznji dio ramena.



Edited by The Phoenix - 04 Veljaca 2013 at 22:48
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 09:22
ja bi ti preporucio mozda da radis potiskivanje (ako ga vec zelis raditi) sa elasticnim tubama..ja imam problem sa ramenom jer imam kalcifikat koji mi zna smetati pa me rame boli cak i kad bi ruku abducirao svega nekoliko cm...al posto radim po programu gdje se koriste elst. tube, moram reci da mi je to rame puno bolje, odnosno bol se pojavljuje puno rjede...a inace sam citao da su te tube dobre kod rehabilitacije nakon ozljeda
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 13:37
Daj mi reci ima li di taj program na internetu za skinut nebi htio odustat, a ni ubuduce se zaj....at sa tim ramenom.
Ako možeš ostavit link ovdje ili na PM.
Hvala ti puno.

Pozz.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 13:41
to ti je P90X, mogu se koristit utezi ili elasticne tube..posto sam tek krenuo sa uredenjem kucne teretane i nisu mi stigli utezi poceo sam raditi sa tubama i ja sam zadovoljan...

al nemoras ti radit bas po tom programu. s elasticnim tubama mozes raditi mnoge vjezbe kao i sa utezima..pa ti jednostvano mozes vjezbe za ramena (ili vjezbe u kojima ti trpi rame) radim tubama umjesto utezima..

Edited by Gabrijel7 - 05 Veljaca 2013 at 13:46
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 14:10
nikakav rehab tu nece pomoci ukoliko se vec vise puta desila luksacija ramena, bit ce sve gore, tako da ti je operacija jedina opcija da sprijecis daljnja ispadanja ramena
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 15:13
najbolje ti otidi ortopedu pa ce ti on na temelju tvoje povijesti problema reci i poslati te ili na rehab (koji inace prolaze ljudi sa iscasenjem) ili operaciju...
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 17:31
Zadnji put mi je rame ispalo prije 7 godina do tada je ispadalo više puta barem 10-ak puta i sam ga vratim nazad znam da tu pomoci više nema, zanimaju me samo vježbe koje mogu raditi za ramena a da ne idu iza glave ili neku alternativu ili da se jednostavno ostavim utega.
Pozdrav.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 17:51
dali si ti ijednom prosao kvalitetnu rehabilitaciju tog ramena nakon iscasenja? jer ako nisi trebao bi, pa da vidis hoce ti se onda to dogadati, jer ak ti se to stalno dogada, nije nikako dobro
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.