New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply
Author
danijel206 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel206 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav!
    Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:00
Pozdrav svima! Kao što i nick kaže, zovem se Danijel. Big smile Imam 18 godina i dolazim iz Zagreba. Ucenik sam srednje tehnicke škole, sada sam cetvrta godina i nadam se da ce sve proci po planu i da cu se upisati na željeni fakultet. U slobodno vrijeme volim gledati i igrati nogomet, gledati filmove, igrati igrice itd.

To je to ukratko o meni, pa sada da odmah prijedjem na stvar i opišem ukratko svoju situaciju i naravno odmah postavim nekoliko pitanja. Visok sam oko 190 cm i imam nekih 84 kila. Kada se to gleda kao omjer i nije tako loše, no s obzirom na omjer masnih naslaga i mišicne mase nije tako dobro i ima dosta posla na meni. Po gradji sam endomorf, znaci poseban problem mi je donji dio tijela, na kojem ima više masnih naslaga. U teretanu idem još malo pa 4 mjeseca i idem 3 puta tjedno iako imam u planu uskoro se upisati svaki dan. Najprije mi je bio cilja malo ufurati tijelo u vježbanje, nauciti pravilno izvodjenje i napraviti neki plan vježbe. Sada kada sam to rješio mislim krenuti malo ozbiljnije na to. Prehrana mi nije idealna, no sada planiram i to srediti, nadam se uz vašu pomoc, iako sam se vec i sam puno informirao o tome. No ono što me najviše muci je to što ne znam da li da najprije krenem na mršavljenje tj. gubljenje sala ili da prvo radim na izgradnji mišica, i da napomenem da sam u teretani do sada radio na mišicima, ali sam tu i ubacio i trcanje, veslanje, orbitrek, bicikl itd. Pa ako netko ima nekakv savjet kako da nastavim dalje slobodno pišite, bit cu zahvalan. Wink

Toliko za sada. Smile
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:03
Dobrodošao, ako imaš ikakvih pitanja ili želja, slobodno se obrati :)

Najbolje ti je da prvo ideš na mišicnu masu, pa nakon što se nabiješ nakon odredjenog vremena, pocni se "rezati" :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:29
Samo da napomenem, uz pravilnu prehranu dovoljno ti je 3 puta u teretanu tjedno, džabe ti je placati više, radije ako ceš trenirat više ubaci 2 hiit-a tjedno (pocni sa malo jacim intervalnim treningom dok ne doguraš do spreme kad možeš raditi hiit.

Kažem ti ovo jer sam i sam endomorf i odlicna je stvar za rezanje a mišice neceš spaliti možeš ih samo dobiti ako paziš što jedeš, ako ideš na masu preporucam lagano trcanje u dane izmedju treninga po pola sata cisto da se tijelo navikne na rad i da ne strada srce ili nešto slicno, pozz
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:32
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

Samo da napomenem, uz pravilnu prehranu dovoljno ti je 3 puta u teretanu tjedno, džabe ti je placati više, radije ako ceš trenirat više ubaci 2 hiit-a tjedno (pocni sa malo jacim intervalnim treningom dok ne doguraš do spreme kad možeš raditi hiit.

Kažem ti ovo jer sam i sam endomorf i odlicna je stvar za rezanje a mišice neceš spaliti možeš ih samo dobiti ako paziš što jedeš, ako ideš na masu preporucam lagano trcanje u dane izmedju treninga po pola sata cisto da se tijelo navikne na rad i da ne strada srce ili nešto slicno, pozz


Ovdje se baš i ne slažemo, ali svako ima svoje mišljenje i nacin treniranja;)


Edited by XQ - 03 Veljaca 2013 at 19:32
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
danijel206 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel206 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:42
Hvala obojici na savjetima. 

Oko cega se ne slažeš XQ?
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:58
Ma mislim da je bolje  4-5 puta tjedno vježbat, nego 3 puta, ali normalno druge mišicne skupine svaki dan, neceš sad 3 dana zaredom radit isti mišic jer nema smisla. Vecina ljudi govori kako svaki drugi dan mora biti odmor da bi se mišici obnovili, ali npr danas radiš bica,prsa, sutra noge, tako da ruke se i dalje odmaraju jer noge nemaju veze sa njima...
Ugl sam sebi odredi kako ti najviše paše, inace ja radim 3 dana, pa 1 pauze, pa opet 3 , pa opet 1 pauze i tako u nedogled, možda nije savršen nacin , ali meni odgovara i psihicki i fizicki
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:29
Za ektomorfa je dovoljno 3x tjedno da dobije na mišicnoj masi !
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 08:08
Originally posted by XQ XQ wrote:

Ma mislim da je bolje  4-5 puta tjedno vježbat, nego 3 puta, ali normalno druge mišicne skupine svaki dan, neceš sad 3 dana zaredom radit isti mišic jer nema smisla. Vecina ljudi govori kako svaki drugi dan mora biti odmor da bi se mišici obnovili, ali npr danas radiš bica,prsa, sutra noge, tako da ruke se i dalje odmaraju jer noge nemaju veze sa njima...Ugl sam sebi odredi kako ti najviše paše, inace ja radim 3 dana, pa 1 pauze, pa opet 3 , pa opet 1 pauze i tako u nedogled, možda nije savršen nacin , ali meni odgovara i psihicki i fizicki



ni tu se ne slažemo al šta ceš, bolje je trenirati cijelo tijelo ili podjela upper/lower ili push/pull ali ok, sam odluci, evo ti stranica sa treninzima na kakve ja mislim pa probaj jedno i drugo i vidi što ti više odgovara, imaši za prehranu i opcenito o svemu što bi te moglo zanimat

FItnessAngles
Back to Top
danijel206 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel206 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 10:17
Super, hvala. Wink Budem to pogledao pa javim ako imam još kakvih pitanja.

Znaci oko ovoga, najprije masa se i ostali slažu?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 12:43
imaš na ovom sajtu po blogom trening za skidanje 5 kilograma masti, za super fomu u 5 tjedana i za 8 tjedana mase, možeš redom ako hoceš prvo super formu (ja sad dovršavam i ubija me XD) pa onda 8 tjedana mase i onda na kraju 5 kila masti dolje i to ti je ti :P
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 14:49
Svi se slažu oko mase . Samo zdrava prehrana i puno vježbe i sve ce doci na svoje

Edited by XQ - 04 Veljaca 2013 at 14:49
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
danijel206 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel206 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 20:54
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

imaš na ovom sajtu po blogom trening za skidanje 5 kilograma masti, za super fomu u 5 tjedana i za 8 tjedana mase, možeš redom ako hoceš prvo super formu (ja sad dovršavam i ubija me XD) pa onda 8 tjedana mase i onda na kraju 5 kila masti dolje i to ti je ti :P
 

Ovaj clanak za mršavljenje sam našao, ali ovaj za masu ne vidim. Ajde stavi tu link ako nije problem. Big smile


< id="_npwlo" ="applicationpwlo" height="0">
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 21:56
preporucam pvro ovo Do super forme u 5 tjedana. Može poslužiti i za masu ali i kondiciju odlicno radi, pazi na klopu i ide oboje pa kad to završiš onda možeš na masu 8 tjedana do funkcionalne mišicne mase i uz pravilnu klopu bit ceš brutalan i vec ceš tu skinut i još onda možeš 5 kilograma masti u 5 tjedana, s tim da uzmeš pauzu od tjedan dana izmedju programa i radit neko održavanje a i ne moraš ako se osjecaš odmoreno

što god odabrao pravilna prehrana i pravilna forma izvodjenja vježbi su bitne stvari na koje trebaš obratiti pozornost i pazi da se ne ozlijediš, pozz

Edited by Markan1989 - 04 Veljaca 2013 at 22:01
Back to Top
danijel206 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel206 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 22:16
Puno hvala. Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.