New Posts New Posts RSS Feed - Objasnjenje vjezbi iz programa treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Objasnjenje vjezbi iz programa treninga

 Post Reply Post Reply
Author
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Objasnjenje vjezbi iz programa treninga
    Posted: 16 Prosinac 2007 at 15:59
Molio bih za objasnjenje nekih vjezbi ili da me netko uputi na stranicu gdje ih mogu sam pronaci.
Neugodno mi je priznat da nakon tolko vremena ne znam to, ali moji govore u stilu "ona tamo za noge di guras"  ili di dizes itd.


Konkretno me zanima dobar dio vjezbi iz ovoga programa
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Trening-masa.aspx
, znam koliko ih ima i da nije bas 5 minuta za napisat, ali ne mogu ih naci nigdje...

Hvala najljepsa unaprijed!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 17:06
A koje vjezbe te direktno zanimaju?  

Nadam se da su ti neke osnove tipa;
Bench press
Kosi potisak bucicama
Kontra koso razvlacenje

jasne ili nisu?



Edited by Mr G.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 19:01
kick back, opruzanje s cela(mozda), ledjna ekstenzija, scotov pregib, opruzanje na latu... itd.

kazem, uvjeren sam da znam za barem 90% svega toga, lako moguce da sam ih vecinu i radio, ali ne znam pod tim nazivima, trebao bih kreniti s treningom nakon 2
 tjedna priprema...


Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 20:45

 LAT VUCENJE DO GRUDI----PO SVOJOJ FIuNKCIJI JE SLICNA ZGIBOVIMA SAMO STO ZGIBOVE IZVODITE SA SVOJOM sopstvenom tezinom dok  kod lat vucena doziras sam tezinu...

sjedes okrenut ka masini ,pricvrstis tijelo ,vucnu sipku uzimas sa sirokim zahvatom,,udahnes i zatim povuces sipku do gornjeg dijela grudnog kosa,,istovremeno izbacis grudni kos a zatim povuce unazad laktove...izdises u zavrsetku  pokreta.............

ova ti je vjezba perfekt za za gradnju ledja ,,sa njom treniras najvise gornji i srednji dio  LATissIMUS DORSI

misici koje ova vjezba NAJVISE pogadja su pored latissimus dorsi------teres major (misic iznad latissi.dors).BICEPS BRACHI KAO I BRACHIALIS..............

 

LAT VUCENJE IZA GLAVE-----OVA VJEZBA JE DOBRA ZA GRADNJU CITAVIH LEDJA,TRENIRAS latissimus dorsi (  donje i vanjske  dijelove) kao i teres major....

misici ruku (biceps brachii,brachialis i brachioradialis) zatim misice ledja rhomboideus i trapezius donji dio....ova dva zadnja misica presaju zajedno lopatice............ova vjezba je dobra za pocetnike posto ona pomaze u dobijanju snage koja je potrebna da bi covjek mogao zapoceti sa treniranjem CHINSA....

 VJEBA SE IZVODI  kao i ova prethodna---sjedas okrenut ka masini,ucvrstis tijelo,,sipka se drzi sa sirokim zahvatom

udahnes zatim povuces sipku iza vrata ,laktovi su u istoj liniji sa tijelom....

izdahnes kod zavrsetka pokreta..

 

uzeo sam primjer ovih vjezbi ...da li si mislio na nesto ovakvo.....ovakvo objasnjenje,,neznam koliko je ono razumljivo....ipak sam pokusao objasniti.....

pozdrav

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 20:56
emilio (da ti nogometni dojam opet stvorim ;D)

zahvaljujem ti se na isrcpnom odgovoru, no eto... cim sam procitoa ovo "slicno zgibovima" znao sam o kojoj se spravi radi, tako i ovo sve ostalo

hocu rec da nisam neiskusan u teretani, nekakav sam jos polu-ozbiljan igrac, nego LAT VUCENJE DO GRUDI i LAT VUCENJE IZA GLAVE sam ja dosad zvao kao "ono sto sjednes pa vuces sipkom na sajli prema prsima/na ramena"...


mozda bi mi najbolje pomoglo da postoji neka stranica sa samo slikovnim objasnjenjem i nista vise, nadam se da si me shvatio, svejedno jos jednom hvala
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 23:25
Ako se ne varam, fitnessHr je pisao taj clanak, pa se slobodno njemu obrati za objasnjenje svake vjezbe; on ce ti to najbolje objasnit.  
Back to Top
misko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote misko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2008 at 22:14

 Moze mala pomoc??

Imam zbilja najbolju namjeru bacit se na vjezbanje, evo i sad me uhvatila zelja

Nasla sam si neke vjezbe za koje mislim da bi dale rezultate, ALI pojma nemam kaj je to magareci potisak plus stojeci/sjedeci potisak??

Moze help?

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.