New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana
    Posted: 29 Sijecanj 2013 at 14:45
kad ste obrisali sad moram tu staviti 
Ugl. naišo sam na pahuljice od soje msm da ima 50 g proteina na 200 g žitarica , kako ciljam na veci unos proteina jel se ovo isplati ? Cijena je msm manja od 10 kn
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:13
Ne isplati ti se, jer je soja genetski modificirana, tj cisto sr....Puno ce ti više štete nanjeti nego koristi organizmu

Soja je inace medju najboljim biljkama sa svim potrebnim tvarima za ljudski opstanak, ali danas 99% toga nije pravo i povecavaju se šanse za dobivanje raka i ostalih bolesti,  a i taj sojin protein nije ni blizu mlijecnom proteinu, tako da se zbog toga ne isplati trovati tijelo, radje si uzmeš zobene koje imaš po 6-8 kuna pol kile i veliki su unos proteina( a najvažnije i zdrave su )


Edited by XQ - 29 Sijecanj 2013 at 20:20
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:14
Evo kad smo kod prehrane da vas pitam poceo sam gubit kile sa neki dan 84 (ujutro) pao na 83 veceras ujutro sigurno 82 i nešto nije da ne jedem danas recimo dorucak zobene sa malomasnim mlijekom, oko 10 h šaka badema rucak integralna pašta sa tunom sve skupa oko 150 grama pa banana i suhe groždjice trening cca 1h i15 min. shake proteini 30 grama + 30 grama glukoze zatim vecera 2 orade (riba) cca 400 grama i lešo krompir i sad prije spavanja 200 grama posnog sira nije li to nekako dovoljno za jedan dan inace jedem i puretinu i piletinu a opet kile idu dolje htio bi ostat na 84 kg i maknut salo i nabit mišicnu masu do nekih 85-87 kg inace sam 181 cm visok i 43 godine šta da pojacam rucak ili veceru ili obadvoje a osim toga ne morem toliko ni pojest uvijek da trpam ko u kantu popijem i guaranu prije treninga ali mislim da to nebi trebalo bit razlog.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:15
Pa je***u brle dovoljno si dugo u ovome da bi triba znat da je soju najbolje konzumirat NIKAD
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:28
Originally posted by zmiljko4 zmiljko4 wrote:

Evo kad smo kod prehrane da vas pitam poceo sam gubit kile sa neki dan 84 (ujutro) pao na 83 veceras ujutro sigurno 82 i nešto nije da ne jedem danas recimo dorucak zobene sa malomasnim mlijekom, oko 10 h šaka badema rucak integralna pašta sa tunom sve skupa oko 150 grama pa banana i suhe groždjice trening cca 1h i15 min. shake proteini 30 grama + 30 grama glukoze zatim vecera 2 orade (riba) cca 400 grama i lešo krompir i sad prije spavanja 200 grama posnog sira nije li to nekako dovoljno za jedan dan inace jedem i puretinu i piletinu a opet kile idu dolje htio bi ostat na 84 kg i maknut salo i nabit mišicnu masu do nekih 85-87 kg inace sam 181 cm visok i 43 godine šta da pojacam rucak ili veceru ili obadvoje a osim toga ne morem toliko ni pojest uvijek da trpam ko u kantu popijem i guaranu prije treninga ali mislim da to nebi trebalo bit razlog.


Da ti kažem nešto. Nemoguca misija je u isto vrijeme skinut salo tj dobit definiciju, i nabit mišicnu masu... To su ti 2 odvojena procesa. U 1. moraš skidat a u 2. moraš jest i dobivat. Sad ne znam na šta se orijentiraš jer ako želiš nabit masu onda ne radiš cardio i ostale gluposti di trošiš kalorije nego moraš unjeti više nego potrošiti tijekom jednog dana.. A kod tebe je ocito obrnuto jer unosiš manje nego što trošiš.. Vjerovatno puno trciš i kreceš se , tj. radiš kardio, tako da smanjiš to, ili jednostavno povecaš unos zdravih UH i proteina... Prvo masa pa tek onda definicija ;)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:52
Znaci cardio bi bilo najbolje izbacit radim ga jedno 20 min. do pol ure poslije utega i prije utega 5 minuta za zagrijavanje.I reci mi šta prehrana nije OK ili da povecam kolicine.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 23:57
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Pa je***u brle dovoljno si dugo u ovome da bi triba znat da je soju najbolje konzumirat NIKAD


Jes da je off topic al Zmaj tattoo ti gori, kolko te izašo toliki tattoo?
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 00:02
Originally posted by zmiljko4 zmiljko4 wrote:

Znaci cardio bi bilo najbolje izbacit radim ga jedno 20 min. do pol ure poslije utega i prije utega 5 minuta za zagrijavanje.I reci mi šta prehrana nije OK ili da povecam kolicine.


Pa cardio ti služi za mršavljenje, što ti pogoršava uvjete ako želiš dobit na masi, po meni bi bilo najbolje izbacit to. A i uz to pojacati prehranu, jer je ocito da uneseš manje nego ti je potrebno.. Znaci moraš unijet više kcal dnevno nego istrošiti , al isto tako fokusiraj se više na proteine a manje na UH, na masti skoro ništa, jer ceš ti od proteina mišici rasti, a od UH i masti neceš dobivati nepotrebno salo ( inace se mišici povecavaju samo od proteina). Jbg sad ne mogu napamet koga ne znam sve reci kako treba, ti ceš za sebe najbolje znati
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 00:59
Uff nemogu se sad tocno sitit mislin da je oko 3000kn
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.