New Posts New Posts RSS Feed - Književna djela - preporuke & komentari/kritike
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Književna djela - preporuke & komentari/kritike

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 15:23
Nisam citala, ok, budem. Ajme, koliko toga

Recimo, zao mi je sto u srednjoj nisam stigla procitati "Anu Karenjinu", jako smo kasnili s gradivom, bilo je sve ugurano, trebalo je stisnuti s ucenjem max.

Ivo Andric: "U zemlji mrznje najvise mrze onoga tko ne umije mrziti."
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 15:36
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

Nisam citala, ok, budem. Ajme, koliko toga

Recimo, zao mi je sto u srednjoj nisam stigla procitati "Anu Karenjinu", jako smo kasnili s gradivom, bilo je sve ugurano, trebalo je stisnuti s ucenjem max.

Ivo Andric: "U zemlji mrznje najvise mrze onoga tko ne umije mrziti."


Ana Karenjina ... umro sam od dosade .. ali baš ..
možda bih ju danas drugacije doživio ..

Andric je meni odlican .. planiram citati i nedavno objavljenu u nas "Ispovjed i druge price"
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 15:59
Ah, onda da ju ni ne citam? Kad se nadje netko zainteresiran za kazaliste, radije pogledati.

Odlicno, bas je lijepo citati pred spavanje. Ponekad i sanjam scenarije haha
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 16:05
Nisam to rekao .. meni je bila dosadna dok sam bio u srednjoj školi .. možda ce tebi biti dobra.

I ja obicno citam prije spavanja .. iako se nekada moram truditi da shvatim što piše kad me san pocne obuzimati Wink



Edited by gordan72 - 30 Sijecanj 2013 at 16:07
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 16:17
Ma znam da nisi to rekao, ali stivo je poprilicno opsezno, a imam vec drugih precih prioriteta od ovog pa... Cini mi se da ima zanimljivijih prijedloga. No, do kraja zivota cu valjda procitati to cuveno djelo.

Da, i ja neke dijelove procitam dva puta. Lol
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 12:35
Dostojevski mi je bolji s "Bracom Karamazovi" i "Idiotom"..i dnevnicima. "Zlocin i kazna" je za moj ukus prejednostavan roman, imamo Raskoljnikova s onom teenage filozofijom oko bojih i lošijih ljudi koja je samo opravdanje "mogu ubit babu i bit dobra osoba jer imam Doktrinu", umjesto da ubije babu jer je želi ubit tj. prizna si kako stoje stvari, onda mu Marmeladova dodje kao narucena za iskupljenje i potvrdu da je dobra osoba i onda na kraju naravno nadje boga i opet je dobra osoba. Definitivno tocno prikazuje odredjen profil ljudi, ali u romanima koje sam navel su karakteri po meni puno bolje nijansirani. Meni se Marquez svidja s nekim djelima zbog toga što je atmosfera snažna, nijansiranje emcija je snažno i mogla sam "proživjet" djela, nažalost nisam našla manje pretenciozan izraz. Otprilke kao s 2 Von Trierova filma za mene glede doživljaja, "Dogville" i "antichrist". "Majstor i Margarita" mi je takodjer jedna od boljih knjiga, oko 5-6 stepenica iznadMarqueza i nije mi to baš usporedivo. tj. vidim moguce poveznice, ali je Bulgakov kompleksniji i interesantniji, meni.
Tolstoj mi nikad nije sjeo, iza sve te fame oko opsežnosti i kompleksnosti ima puno manje dubine nego bi covjek ocekivao od tih pomopoznih najava i statusa koji ima.
o tome što trenutno citam i volim necu, knjige su mi kad idem "preporucivat" vezane uz odredjen karakter koji mislim da bi nešto u tome našao, "osobnije" mi je.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 12:46
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

Ah, onda da ju ni ne citam? Kad se nadje netko zainteresiran za kazaliste, radije pogledati.

Odlicno, bas je lijepo citati pred spavanje. Ponekad i sanjam scenarije haha

Takodjer što se sanjanja tice ;) Iako am zanemarila citanje i vracam se tome polako, obecajem :D Idem se uclaniti u knjižnicu podhitno Wink
A Ana Karenjina meni  nije dosadna... dapace... vrlo je zanimljiva... mislim, to je sve individualno naravno. 
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 13:29
Da, bas sam htjela reci - "Zlocin i kaznu" procitala ljeti 2006., nakon zavrsetka 3. razreda i bila odusevljena. Mislim, ipak mi se puno toga izgradilo u glavi od svoje 17., 18. godine... Tak da bi i dozivljaj bio drugaciji sada.

Dalila, i ja sam zadnjih par godina zanemarila citanje, bas mi je falilo! Vise sam bila ekstrovertna, druzenja, i taj glupi Fb prije spavanja. lol. Zato sad nadoknada. I ja se moram uclaniti, tj. nadoplatiti

A Charles Bukowski? Jeste procitali sto njegovo?

AnastasiaB, slazem se da su preporuke valjane tek kad se uzme u obzir osobnost ono kome su upucene. Ali ok je isto opcenito pohvaliti nesto kaj te se dojmilo, pa kog zaintrigira...
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 20:56
Slazem se s Anastasiom, Idiot i Karamazovi su i Meni bolji od Zlocina i kazne.
Back to Top
geisha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote geisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 18:33
"Ministarstvo posebnih slucajeva" - Nathan Englander

Životnost,toplina,apsurd i britki humor koji kulminira u najtežim životnim situacijama uvijek me iznova oduševe.Toplo preporucam
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.