New Posts New Posts RSS Feed - Pozz.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz.

 Post Reply Post Reply
Author
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozz.
    Posted: 28 Sijecanj 2013 at 12:49
Pozdrav svima zovem se Zoran iz Rijeke sam i pocetnik naravno.
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 13:10
Dobrodošao Zorane! :)
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 13:47
Bolje vas sve našao, ali bi spomenuo još neke stvari koje me zanimaju. Imam 43 godine volio bi se malo izdefinirati,imam 84 kg (malo škembe moram li to skidat) i visok sam 181 cm .Krenuo sam u teretanu i radim na spravama pošto se bojim ozljeda na utezima ,mada sam lagano poceo i sa utezima(bucicama).Radim dva dana, pa dan odmaram. Poceo sam sa whey proteinima 30g samo dok treniram (ili da stavljam 0,8g po kg), radim cca 20-ak minuta cardio (traka brzo hodanje) i onda sprave 40 min(intenzivno).Koliko je to sve pametno? Da se riješim sprava, pa pocnem sa utezima još danas? Inace radim vani i jedem što mi skuhaju ,tako da o prehrani ne mogu vodit toliko racuna. Nisam u mogucnosti u gram mjeriti što pojedem ,kao što vidim da to dosta ljudi prakticira. Da li onda ima smisla raditi na definiciji ili ce to zavrišit samo na mišicnoj masi ne tako lijepo oblikovanoj.
Back to Top
paradox View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Travanj 2011
Location: Opatija
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paradox Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 13:59
Zorane, ostavi se teretane i ubaci se na kettlebell ;) 

Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 14:34
Originally posted by zmiljko4 zmiljko4 wrote:

Bolje vas sve našao, ali bi spomenuo još neke stvari koje me zanimaju. Imam 43 godine volio bi se malo izdefinirati,imam 84 kg (malo škembe moram li to skidat) i visok sam 181 cm .Krenuo sam u teretanu i radim na spravama pošto se bojim ozljeda na utezima ,mada sam lagano poceo i sa utezima(bucicama).Radim dva dana, pa dan odmaram. Poceo sam sa whey proteinima 30g samo dok treniram (ili da stavljam 0,8g po kg), radim cca 20-ak minuta cardio (traka brzo hodanje) i onda sprave 40 min(intenzivno).Koliko je to sve pametno? Da se riješim sprava, pa pocnem sa utezima još danas? Inace radim vani i jedem što mi skuhaju ,tako da o prehrani ne mogu vodit toliko racuna. Nisam u mogucnosti u gram mjeriti što pojedem ,kao što vidim da to dosta ljudi prakticira. Da li onda ima smisla raditi na definiciji ili ce to zavrišit samo na mišicnoj masi ne tako lijepo oblikovanoj.


Zorane poštovanje i sportski pozdrav tebi i najlješem gradu! Smile 

Omjer kg i visine nije loš netko bi rekao, ali od matematickog omjera važniji je sadržaj tih kg-a tj dali je to mekano ili tvrdo- u grubo receno.
Sprave su vrlo prakticne ali jednorucni utezi imaju svoje prednosti, svaka ruka radi za sebe jedna ne izvlaci i ne pomaže drugoj te se ravnomjernije mogu razvijati.
Nema ništa loše da kombiniraš rad na spravama i rad slobodnim utezima , zapravo tako se i radi.
Ništa nije zlo samo po sebi. 
Kada izvodiš ikoju vježbu, važno je znati što trebaš raditi i što se smije gibati,a što biti staticno jer u protivnom stvarno može doci do ozlijede,a to ti ne treba.
Odaberi opterecenje koje možeš podnijeti pa makar to bilo i 2 kg po ruci to je opterecenje koje odgovara TEBI ,a ne onima koji te gledaju. Ako ti je do toga, takvi ce ti uvijek naci manu ali lav ne gubi sna radi mišljenja ovaca.. Wink 
Ako ne znaš kako izvoditi vježbu , traži osoblje teretane da ti pokaže, za to su tamo,a vjeruj mi radije ce ti pomoci nego gledati kako radiš akrobacije i smijati se. Ali dok ne pitaš, neceš dobiti odgovor.
Trening koncipiraj tako da prvo odradiš trening opterecenjima ,a nakon toga kardio dio.


Proteini 30 gr nakon treninga su solidno rješenje iako bi u ostatku dana trebalo težiti pravoj hrani, ispravnom izboru koliko je moguce.
Uviejk si možeš ponijeti na posao sendvic od piletine a ne jesti neke masne marende pretrpane tijestom i krumpirom itd.
Uopce nije bitno da sve u svakom trenutku važeš, to postane opsesija koja vodi do poremecaja u prehrani , po nekad. Budi umjeren, Neki imaju princip ?meso velicine dlana, zelenila koliko želiš i riže, krumpira isl nešto manej od velicine šake. ?
Principa ima raznih ali da bi nešto napravio, hrana je glavni faktor.
Kao što rekoh, ima puno principa i nacina kojima se dolazi do rezultata, mudro odaberi jedan od njih i slijedi ga. Ne lutaj od jednog do drugog nego budi principijelan.

Toliko od mene, ako imaš pitanja uvijek ceš dobiti odgovor.

Želim ti srecu u postizanju tvojih rezultata!



Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 14:48
Hvala Rioso reci cu ti puno si mi rašcistio u glavi ovim postom, daj mi samo molim te reci dali da uzimam proteine i kad ne treniram ili da se držim i dalje da ne pijem.
Puno hvala još jednom.
Pozdrav
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 14:59
Originally posted by zmiljko4 zmiljko4 wrote:

Hvala Rioso reci cu ti puno si mi rašcistio u glavi ovim postom, daj mi samo molim te reci dali da uzimam proteine i kad ne treniram ili da se držim i dalje da ne pijem.
Puno hvala još jednom.
Pozdrav

Nema na cemu, nikaakv problem!

Protein kao protein on je samo nadopuna prehrani i o korištenju njih postoji ,naravno, previše teorija.
Prvenstveno ih uzimaš nakon treninga, ja ih ponekad pocnem lagano pijuckati pri sredini treninga no to sve ovisi o fazi u kojoj si i mnogim drugim stvarima. Ako taj dan imam premalo bjelancevina i vremena, ubacim još jedan -dva proteinska napitka ako mi je potrebno cak i kada ne treniram no to sam ja,a ti si ipak ti. Ali--->
Ako možeš, radije pojedi konkretan obrok, posni sir, riba-makar ti je to dostupno s broda, meso na tržnici u Ri tj puretina je dosta jeftina-oni krilni pureci bataci itd. Slo je blizu..kombiniraj.
Planiraj si danas hranu za sutra-prekosutra pa si ponesi na posao ili neka ceka za  kada ideš od doma ili dodješ.
Ljudi rade previše grešaka zamarajuci i gubeci se u detaljima i na kraju zaborave kamo idu i od kuda su pošli i - odustanu. Shocked
 Za pocetak kreni s nekim globalnim nacelima, kako bude potrebe, tako ceš se više zanimati za sve i sam uciti o svom tijelu ,a i teoriji prehrane koja funkcionira za tebe.

Zoki, drži se! Forza bella Fiume! Wink
Back to Top
zmiljko4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmiljko4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 15:15
Svaka cast hvala još jednom, rekao si mi sve što me zanimalo nadam se da cu za 8-9 mjeseci izgledati bolje nego ova kornjaca u avataru.
Pozdrav i naravno Forza Fiume
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 15:28
Originally posted by zmiljko4 zmiljko4 wrote:

Svaka cast hvala još jednom, rekao si mi sve što me zanimalo nadam se da cu za 8-9 mjeseci izgledati bolje nego ova kornjaca u avataru.
Pozdrav i naravno Forza Fiume

Prijatelju da znaš kakva se forma može postici za 9 mjeseci sledio bi se...ja sam najbolji primjer što , koliko i za koliko se može napraviti.
Ako mogu ja, možeš i ti! Ako to dovoljno želiš i dovoljno radiš na tome.
 
Prvo pravilo je da znaš kamo si krenuo i što želiš postici - tako izbjegavaš lutanja
Drugo je da to uvijek imaš pred ocima ,a posebno kada je teško - tako izbjegavaš odustajanje.
Ostala pravila doleze sama po sebi. Ova dva su rudimenti.

Želim ti uspjeh! Clap
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.