New Posts New Posts RSS Feed - snaga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

snaga

 Post Reply Post Reply
Author
body-321 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote body-321 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: snaga
    Posted: 24 Sijecanj 2013 at 12:00
ljudi zanima me vjezbanje za povecanje snage tj da li kada radimo npr 2-6vjezbi u svakoj vjezbi 3-8ponavljanja bitno da li povecavam tezinu iz serije u seriju ili tezina ostaje ista svih 3-8 serija,hvala
Back to Top
Laganini View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Laganini Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 13:43
Zašto vec danima nitko ne odgovara covjeku ;)

Originally posted by body-321 body-321 wrote:

ljudi zanima me vjezbanje za povecanje snage tj da li kada radimo npr 2-6vjezbi u svakoj vjezbi 3-8ponavljanja bitno da li povecavam tezinu iz serije u seriju ili tezina ostaje ista svih 3-8 serija,hvala

Prije svega, protupitanje: koliko vec dugo ideš u teretanu, ako ideš - kako si trenirao do sada?
U principu, ako želiš razvijati snagu onda ideš do 6 ponavljanja. To je neki uopceni stav, s tim  da smo svi razliciti, npr. svako od nas ima razlicit udio brzih i sporih mišicnih vlakana, pa nam slijedom toga za razvoj odredjene karakteristike treba ponešto drukciji broj ponavljanja.
Medjutim, ako si novak što se tice utega, svakako trebaš krenuti od veceg broja ponavljanja, pa polako smanjivati. 
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 19:48
Originally posted by Laganini Laganini wrote:

Zašto vec danima nitko ne odgovara covjeku ;)

Originally posted by body-321 body-321 wrote:

ljudi zanima me vjezbanje za povecanje snage tj da li kada radimo npr 2-6vjezbi u svakoj vjezbi 3-8ponavljanja bitno da li povecavam tezinu iz serije u seriju ili tezina ostaje ista svih 3-8 serija,hvala

Prije svega, protupitanje: koliko vec dugo ideš u teretanu, ako ideš - kako si trenirao do sada?
U principu, ako želiš razvijati snagu onda ideš do 6 ponavljanja. To je neki uopceni stav, s tim  da smo svi razliciti, npr. svako od nas ima razlicit udio brzih i sporih mišicnih vlakana, pa nam slijedom toga za razvoj odredjene karakteristike treba ponešto drukciji broj ponavljanja.
Medjutim, ako si novak što se tice utega, svakako trebaš krenuti od veceg broja ponavljanja, pa polako smanjivati. 



Vecina ljudi povecava kilažu i smanjuje ponavljanja što je logicno, mada sam procitao da je cilj dizati što teže, uz više ponavljanja.. A 3. teorija koju ja koristim je da se takodjer povecava težina, a ponavljanja radim do otkazanja(kad dodje da ne možeš ni 1 više, zamisli npr da ceš dobit na lotu ili tako nešto ako napraviš još 3  [ to je Zyzz objasnio, sve je to u glavi {covjek je bio malo lud, ali zato odradio svoj posao kako treba} ] )
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.