New Posts New Posts RSS Feed - When you feel like quitting...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

When you feel like quitting...

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2014 at 17:08
Nessica, koji ti je cilj ove prehrane?

Malo sam pogledala na 1. stranici, visina/težina ti zvuče ok, sad sve ovisi o tome što želiš postići, kako treniraš, itd.

Puno UH-a je tu, koliko iz voća, toliko i zobene, riža. Tj.ti negdje pojedeš oko 150UH sigurno. No, može bi ok, može bit previše, ne mogu reći dok mi ne kažeš detaljnije ciljeve.

Doručak, bolje onda jaja s obzirom da imaju proteina i bolji su odabir s obzirom na druge sve nutrijente nego zobene, možda par bjelanjaka (4-5) i 1-2 žutanjka, salata ili povrće neko kuhano, tost neki uz to ili rižin kreker. Ako već radiš zobene s voćem, onda bar whey uz to s obzirom da vidim da piješ nakon treninga.

Međuobrok, također možda ubaciti nešto s više P. Samo voće nije neka sreća. Možeš kombinirati čak i kokretno zrnati ili neki sir uz salatu ili jogurt uz orašaste ako si u žurbi.

Ručak, ok kombinacija, klasika kod svih

Međuobrok, opet voće. Tu više čak i ne bi voće. Što si pojela ujutro, pojela si. Možda neka riba ili da od ručka ostaviš bar 50g piletine i povrće još pojedeš.

Trening nakon ok. Nadam se da imaš uz taj shake i neki izvor UH (bar grožđice).

Večera, isto ok. Što god da staviš, glavno da je clean.
Tu si komotno navečer ubaciš masti (orašaste npr.).

Sir ne voliš ili?


LiveStrong
Back to Top
Nessica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nessica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2014 at 14:26
Hvala na odgovoru.
Cilj mi je još više napredovati, sad kao da nekako stojim na mjestu. Kad sam tek počela vježbati imala sam dosta masnog tkiva, sad se to skroz smanjilo, ali htjela bi još, mišići (neki :D) su postali vidljivi i tu je stalo. Trudim se jesti što više prema nekim pravilima, iako ih baš i ne znam previše, čitam, istražujem...

Vježbam 5x tjedno, 30 minuta cardio i svaki dan drugu grupu mišića. potrošim oko 500-800 kcal na jednom treningu. Tako sam krenila vježbat prije nekih 2 mjeseca, do tada sam uvijek neke vježbe od Jillian radila.
Hvala na savjetima, potrudit ću se promjenit neke stvari.
Nisam ljubitelj sira, a bome niti jaja, ali sve za napredak. Jel se može stevija u sir staviti?
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2014 at 19:51
Originally posted by zika zika wrote:

Nessica, koji ti je cilj ove prehrane?

Malo sam pogledala na 1. stranici, visina/težina ti zvuče ok, sad sve ovisi o tome što želiš postići, kako treniraš, itd.

Puno UH-a je tu, koliko iz voća, toliko i zobene, riža. Tj.ti negdje pojedeš oko 150UH sigurno. No, može bi ok, može bit previše, ne mogu reći dok mi ne kažeš detaljnije ciljeve.

Doručak, bolje onda jaja s obzirom da imaju proteina i bolji su odabir s obzirom na druge sve nutrijente nego zobene, možda par bjelanjaka (4-5) i 1-2 žutanjka, salata ili povrće neko kuhano, tost neki uz to ili rižin kreker. Ako već radiš zobene s voćem, onda bar whey uz to s obzirom da vidim da piješ nakon treninga.

Međuobrok, također možda ubaciti nešto s više P. Samo voće nije neka sreća. Možeš kombinirati čak i kokretno zrnati ili neki sir uz salatu ili jogurt uz orašaste ako si u žurbi.

Ručak, ok kombinacija, klasika kod svih

Međuobrok, opet voće. Tu više čak i ne bi voće. Što si pojela ujutro, pojela si. Možda neka riba ili da od ručka ostaviš bar 50g piletine i povrće još pojedeš.

Trening nakon ok. Nadam se da imaš uz taj shake i neki izvor UH (bar grožđice).

Večera, isto ok. Što god da staviš, glavno da je clean.
Tu si komotno navečer ubaciš masti (orašaste npr.).

Sir ne voliš ili?




Ovo ću definitivno uzeti kao savjet i samoj sebi, hvala ti :) Ionako mi je prehrana postala toliko monotona da je to nešto prestrašno i uvijek se izvlačim na voće, a već mi se malkice i gadi. Sir kao međuobrok it is :)

Inače, zbunjuje me ovo da joj savjetuješ da izbaci zobene za doručak i tvrdiš da bi jaja bila bolja

Jedno jaje sadrži 6,7g proteina, dok 30g zobenih sadrže 8,2g proteina. I još ako dodamo mlijeko u zobene (ja ih tako jedem). O vlaknima i svemu ostalome što zobene imaju uopće neću pričati.

Mislim da su zobene sa mlijekom savršen obrok za doručak. Imaju (relativno) malo kalorija - ako jedemo preporučenu dozu - imaju jako puno proteina, te dobijemo dovoljno ugljikohidrata. Onako, cjelovit su, a tako jednostavan obrok za savršen početak dana.

Ja volim mijenjati stvari, pa malo jedem jaja za doručak, a malo zobene. Ali nikada nekoga nebi odgovarala od papanja zobenih za doručak :) Uh se mogu jesti ujutro, dapače ;) I da, davnih dana sam se odrekla malomasnog mlijeka i život mi je toliko ljepši otkad pijem/jedem punomasno :D

Ja bi joj radije savjetovala da izbaci ovaj grčki jogurt kao međuobrok. Totalno nepotrebne kalorije i masnoće. Ništa dobro nema u njemu. Radije pojedi običan jogurt.

Edited by Freakusha - 15 Svibanj 2014 at 19:54
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 09:26
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:


Jedno jaje sadrži 6,7g proteina, dok 30g zobenih sadrže 8,2g proteina. I još ako dodamo mlijeko u zobene (ja ih tako jedem). O vlaknima i svemu ostalome što zobene imaju uopće neću pričati.

Mislim da su zobene sa mlijekom savršen obrok za doručak. Imaju (relativno) malo kalorija - ako jedemo preporučenu dozu - imaju jako puno proteina, te dobijemo dovoljno ugljikohidrata. Onako, cjelovit su, a tako jednostavan obrok za savršen početak dana.

Ja volim mijenjati stvari, pa malo jedem jaja za doručak, a malo zobene. Ali nikada nekoga nebi odgovarala od papanja zobenih za doručak :) Uh se mogu jesti ujutro, dapače ;) I da, davnih dana sam se odrekla malomasnog mlijeka i život mi je toliko ljepši otkad pijem/jedem punomasno :D

Ja bi joj radije savjetovala da izbaci ovaj grčki jogurt kao međuobrok. Totalno nepotrebne kalorije i masnoće. Ništa dobro nema u njemu. Radije pojedi običan jogurt.


Taj protein iz zobenih su u biti kao aminokiseline, ne računaš proteine iz njih. U to s kupovnim mlijekom ne bih ulazila detaljno, ali ja bih ga izbacila iskreno jer jede kalcij iz organizma (apsurdno, ali tu je priča o kiselosti, itd).
Ako jedeš žitarice, zobene su najbrži doručak, ali razmisli i o prosu, heljdu i sl. Ako razmišljaš o vlaknima, zobene su samo mali udio u prehrani, tu je potpuno druga strana priče.

Nekada trebate gledati cijeli benefit na organizam osim samo tablicu nutrijenata koje ima koja namirnica.

Apsolutno nikoga ne odgovaram da jede zobene za doručak, pa to je opće prihaćeno u fitness krugovima, tko sam ja da to mijenjam , ali želim uputiti na to da neka ako ima priliku jede složeniji doručak, a da joj taj zobene+whey bude kad je u žurbi.

Također može napraviti proteinsku palačinku, zobene+bjelanjci, samo zajedno pomiješati u zdjelici, izliti na tavu i gotovo je za par minuta.
Uz to jedem sada šparoge, kuhane tikvice, zelje kuhano i sl. Sve gotovo za 10 minuta.

Ok, nekome u doručku možda neće odgovarati da stavi masti, također se uvijek oko toga raspravlja. No, zaključak je da je sve to idividualno.

LiveStrong
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 09:33
Originally posted by Nessica Nessica wrote:

Hvala na odgovoru.
Cilj mi je još više napredovati, sad kao da nekako stojim na mjestu. Kad sam tek počela vježbati imala sam dosta masnog tkiva, sad se to skroz smanjilo, ali htjela bi još, mišići (neki :D) su postali vidljivi i tu je stalo. Trudim se jesti što više prema nekim pravilima, iako ih baš i ne znam previše, čitam, istražujem...

Vježbam 5x tjedno, 30 minuta cardio i svaki dan drugu grupu mišića. potrošim oko 500-800 kcal na jednom treningu. Tako sam krenila vježbat prije nekih 2 mjeseca, do tada sam uvijek neke vježbe od Jillian radila.
Hvala na savjetima, potrudit ću se promjenit neke stvari.
Nisam ljubitelj sira, a bome niti jaja, ali sve za napredak. Jel se može stevija u sir staviti?


Istraživanje ti je i ključ priče, tako da sam čitaj što više i probaj primjeniti.

Znači radiš split. Mi možeš konkretno dati primjer bar 1-2 treninga koje vježbe, kako bi ti mogla više pomoći. Tj.još uvijek radiš Jillian ili? Svaki dan 30minuta kardija ti ne treba. Stavi 3x tjedno recimo po 25 minuta steper nakon treninga ili možeš i hodanje na traci umjesto stepera jednom, ali potpuna uzbrdica i stiskanje guze.

Sir i jaja, privikni se
Čuj, ako kupiš zrnati sir, sigurna sam da će ti biti fin. Ne vidim potrebe zaslađivati nešto što je slano samo po sebi.

Ako vidiš da stagniraš, a želiš napreadak, zbilja je potrebno samo kratko vrijeme, a to mislim tjedan-dva da se navikneš na nove okuse.
LiveStrong
Back to Top
Nessica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nessica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 13:45
Dobila sam stvarno dobrih savjeta, hvala vam.
Za sada još vježbam kod kuće jer nisam u mogućnosti kreniti u teretanu, ali hoću uskoro, možda već i idući tjedan.

Od opreme doma imam 2 girje (4kg i 8kg),šipku veliku za utege i sveukupno 100 kg utega i univerzalnu spravu (ovo: https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Multi-Gym-Kettler-Delta-XL.aspx )

Trening mi obicno izgleda ovako: odradim kardio otprilike ovako ide : 50 jumping jacks, :40 (sec) jumping rope, :30 high knees, :30 butt kickers, 30 mountain climbers, 10 jump squat, 5 burpee, :30 jumping rope, 25 jumping jack, :30 march in place, 5 burpee, 35 jumping jack, :40 jumping rope, 10 jump squat :30 high knees, eto to je otprilike cardio, bude i drugacije, ovo sam nasla negdje na netu :D ponekad odradim uz neki video na YT.
Donji dio tijela: Čučanj 10x3, iskorak 10x3, deadlift, 10x3, bridge 10x3, straznji iskorak 10x3, sumo squat 10x3
Trbuh: trbušnjaci 20x2, bicikl trbušnjak 20x2, podizanje nogu 20x2, plank 50 sec, obrnuti trbušnjak 20x2
To je jedan dan, drugi bude druga skupina...

Sorry na greškama, u žurbi sam :D


Edited by Nessica - 16 Svibanj 2014 at 13:47
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 16:23
Ovo mi je poznato s kardijom kako si ga nazvala. Tako sam ja imala prije koju godinu svoje fat loss trenige preko ljeta. Radila sam ih po 10 minuta bez predstanka u krugovima i to bi bilo to, tj.ne bih imala nikakav trening nakon toga, možda jedino u drugom dijelu dana.

Što se donjeg dijela tiče, to su sve bazične vježbe, ne možeš pogriješiti, ali kad jednom uđeš u teretanu, trebat ćeš malo "profiniti" sam pristup.

Kad sam vježbala doma, a na takav način je radila i Lily u ovoj temi: https://www.fitness.com.hr/forum/lily-20-kojoj-je-trenutno-zablokiran-account_topic5684_page11.html, onda sam imala više vježbi uključene. Recimo ako radiš donji dio sada, onda probaj jedan dan više naglasak na kvad (npr.pon), onda u četvrtak ili koji dan ti paše, radiš naglasak na zadnju ložu/gluteus, s obzirom da ideš na split trening.

Npr.hodajući iskorak + superserije s bugarskim čučnjem i čučnjem sa skokom + curtsy čučanj + lateralni iskoraci + curtsy čučanj i podizanje noge + uski čučanj i možeš kickbackove na kraju. I to bi bio jedan trening za doma. Znači, više raznovrsnih da iz što više kuteva se poigraš s obzirom da polako stagniraš.

Tako i za ramena, ruke, isto idi na što više ponavljanja i različitih vježbi. Možda ćeš raditi lateralna podizanja 15+ pon + lateralna u pretklonu 15+ + lateralna opet 15+ i to je jedna serija, odmoriš minutu i ideš tako još 2. Možda to najbolje da ostaviš za kraj jer zbilja peče i baš te rasturi. Onda veslanja s bučicom ili šipkom u pretklonu isto radi obavezno. Možeš dropp serije raditi i za ramena, i za biceps/triceps. Npr. kreneš s 4kg, pa 3, pa 2 kg.

Moje mišljenje, bolje onda odradi takav jedan trening, ali stvaaarno se žestoko baci na utege koje imaš. Onda ili u drugom dijelu dana ili drugi dan odradi Tabatu zasebno (imaš na netu, npr: https://www.youtube.com/watch?v=RfpfGVGqrq8 ) meni je to mrak bilo, doslovno brišeš pod nakon tih 10 minuta


Znači, izmijeni malo prehranu da bude više clean, više povrća, dobih izvora proeteina, uh odradiš u prvom dijelu dana, ili do 6-7, a onda se prebaciš na proteine i masti. Puno vode naravno, suplementiraj se što se tiče vitamina, minerala (magnezij, kalcij, zink, omegu, c vitamin, b kompleks...).


Edited by zika - 18 Svibanj 2014 at 16:26
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.