New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje u vezi whey-a
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje u vezi whey-a

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 14:23
A kod mene obrnuto...ako ne jedem kasno, sutra mogu ne jesti do 12-13h... a ako kasno jedem, sutra dan, cim otvorim oci, prvo na što pomislim je dorucak LOL

Edited by Slavonka23 - 13 Sijecanj 2013 at 14:23
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 15:04
Originally posted by zipoe zipoe wrote:

mlijecni protein ti je jedan od najkvalitetnijih tako da naravno da je...
pogledaj si ova dva proizvoda:

pomiješao si mlijecni protein sa whey proteinom što dakako nije jedna te ista stvar, whey protein je kud i kamo kvalitetniji i iskoristiviji protein i u pravilu je skuplji dok se ovaj mlijecni jer je jeftiniji ubacuje u takve razne multikomponentne praškove i cokoladice.

iako, ako se covjek snadje vrlo lako se nabavi povoljan i kvalitetan whey protein.
Back to Top
Doc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Doc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 18:51
Oprostite, znam da sam vjerojatno dosadan, no niste mi baš odgovorili na pitanje koje sam pitao. Mislim, ako uzmem te proteine iz dm-a, a za koje tvrdite da imaju mlijecnog proteina, (a meni su jeftini, nemam baš prilike ici do slovenije) to je onda dobro uzimati navecer prije spavanja, ili preko dana, ako sam u nemogucnosti nešto pojesti, ili nije?
I još nešto, poslije treninga uzimam whey s glukozom.. A treba li i prije treninga uzeti whey?
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 20:20
Prije treninga ne moras..pojedi prije treninga nesto sa vise ugljikohidrata,no naravno opet ne da se natrpas :P
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2013 at 20:20
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Whey prije spavanja nikako


baš nikako nikako? zanima me jer ja uzimam whey pomiješan s posnim sirom i/ili bjelanjcima u prahu, kikiriki malacem da uspore apsorpciju wheya..i mislim da to nije pogrešno možda se varam?


Zavisi kad si imala treninig, ako je 5-6 sati poslje treninga trebao bi u mišice otici. A ako si taj dan bez treninga whey ce se najvjerojatnije zbog njeove brzine iskoristiti u energetske svrhe a ne za mišice što nam je cilj.



trenirao ili ne to nema nikakve veze sa whey-om. Whey je bolji izbor poslje treninga radi njegove brze apsorpcije i mogucnosti nesto brze dopreme i vece BV od drugih proteina. Dakle brze ce biti dostupan tijelu da zapocne oporavak , izgradnju stanica.
Ako nismo trenirali whey se nece iskoristiti u energetske svrhe, to je protein, ne UH, te samim time nije primarno gorivo tijelu i nije namjenjen da bude gorivo,Tijelo koristi i proteine u nekoj mjeri kao gorivo, ali to je mali udio u toj igri. Whey ce se razgraditi na aminokiseline i otici u "amino pool" gdje pojedine aminokiseline "cekaju" da budu dalje rasporedjene tamo gdje je tijelu potrebno, ili u nedostatku istih budu razgradjene ili sintetizirane u neke druge.
Tak da ako normalno jedemo tokom dana  (ne gladujemo) popijeni whey nece nikada sluziti kao gorivo bez obzira trenirali ili ne
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:01
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Whey prije spavanja nikako


baš nikako nikako? zanima me jer ja uzimam whey pomiješan s posnim sirom i/ili bjelanjcima u prahu, kikiriki malacem da uspore apsorpciju wheya..i mislim da to nije pogrešno možda se varam?


Zavisi kad si imala treninig, ako je 5-6 sati poslje treninga trebao bi u mišice otici. A ako si taj dan bez treninga whey ce se najvjerojatnije zbog njeove brzine iskoristiti u energetske svrhe a ne za mišice što nam je cilj.

trenirao ili ne to nema nikakve veze sa whey-om. Whey je bolji izbor poslje treninga radi njegove brze apsorpcije i mogucnosti nesto brze dopreme i vece BV od drugih proteina. Dakle brze ce biti dostupan tijelu da zapocne oporavak , izgradnju stanica.Ako nismo trenirali whey se nece iskoristiti u energetske svrhe, to je protein, ne UH, te samim time nije primarno gorivo tijelu i nije namjenjen da bude gorivo,Tijelo koristi i proteine u nekoj mjeri kao gorivo, ali to je mali udio u toj igri. Whey ce se razgraditi na aminokiseline i otici u "amino pool" gdje pojedine aminokiseline "cekaju" da budu dalje rasporedjene tamo gdje je tijelu potrebno, ili u nedostatku istih budu razgradjene ili sintetizirane u neke druge.Tak da ako normalno jedemo tokom dana  (ne gladujemo) popijeni whey nece nikada sluziti kao gorivo bez obzira trenirali ili ne


A bgt kada navecer popiješ whey, najvjerovatnije ga neces popiti sa UH, ako tijelo bude osjecalo potrebu za engergijom koji mu je izvor najdostupniji?
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:32
Zasto bi uopce popio samo whey navecer bez icega? ja ak ga popijem popijem ga s ribljim uljem npr pa je i aposrpcija otezna i uspoprena npr , al nebitno, da ga i samog popije. Proteini nisu primarni, a niti sekundarni izvor energije tijelu, dakle sporedna stvar su kaj se namirivanja energetskih potreba tice.
Fala bogu tujelo ima uskladistene energije u obliku glikogena, te neograniceno prakticki u vidu masnog tkiva, tako da uvijek ima vazniji energetski izvor od proteina.Osim toga tijelo u miovanju dominanatno trosi masti kao izvor energije, te nema razloga uopce "kuriti " taj whey.
A i protein je daleko vise od obnove nakon treneniga, protein je potreban u sve moguce svrhe tijelu, izgradnja krvnih stanica , hemoglobina, antitijela, hormone, kreatin, karnitin, tako da je potreban za sve zive funkcije u tijelu tak da tijelo ga ima na kaj trositi ukoliko mu je zaista potreban.Ak nije potreban onda ga bezveze koristis, isto kao da si jeo i uh il masti.
Ako si jeo prije nekog kraceg vremna i obrok onda ti i nije potreban jos nikakv shake prije spavanja, jer ce se visak proteina , ako ga ima , bio on whey, jaja, mlijeko, kazein pretvoriti u nepotrebnu energiju.
A ako ti je potreban onda je svejedno dal je to whey, jaja, meso itd i bit ce iskoriste za ono sto treba a ne pokuriti.
Mozda je bolje da bude to neki od sporijih proteina, no to su sitnice i svakako je bolje (nikako pogrsno) popiti whey onda nego ne popiti nista. Nema potrebe picajzliti kod nas amterskih vjezbaca kad razliku i onako necemo vidjeti.


Edited by The Phoenix - 14 Sijecanj 2013 at 00:36
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:37
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:



Zasto bi uopce popio samo whey navecer bez icega? ja ak ga popijem popijem ga s ribljim uljem npr pa je i aposrpcija otezna i uspoprena npr , al nebitno, da ga i samog popije. Proteini nisu primarni, a niti sekundarni izvor energije tijelu, dakle sporedna stvar su kaj se namirivanja energetskih potreba tice.Fala bogu tujelo ima uskladistene energije u obliku glikogena, te neograniceno prakticki u vidu masnog tkiva, tako da uvijek ima vazniji energetski izvor od proteina.Osim toga tijelo u miovanju dominanatno trosi masti kao izvor energije, te nema razloga uopce "kuriti " taj whey. A i protein je daleko vise od obnove nakon treneniga, protein je potreban u sve moguce svrhe tijelu, izgradnja krvnih stanica , hemoglobina, antitijela, hormone, kreatin, karnitin, tako da je potreban za sve zive funkcije u tijelu tak da tijelo ga ima na kaj trositi ukoliko mu je zaista potreban.Ak nije potreban onda ga bezveze koristis, isto kao da si jeo i uh il masti.Ako si jeo prije nekog kraceg vremna i obrok onda ti i nije potreban jos nikakv shake prije spavanja, jer ce se visak proteina , ako ga ima , bio on whey, jaja, mlijeko, kazein pretvoriti u nepotrebnu energiju.A ako ti je potreban onda je svejedno dal je to whey, jaja, meso itd i bit ce iskoriste za ono sto treba.Mozda je bolje da bude to neki od sporijih proteina, no to su sitnice i svakako je bolje (nikako pogrsno) popiti whey onda nego ne popiti nista. Nema potrebe picajzliti kod nas amterskih vjezbaca kad razliku i onako necemo vidjeti.





kad sam gladna radije whey nego da si pecem piletinu u 23h u to ime laku noc
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 00:46
Sam ga popi, nebu ti nist , a i bolje i to mozda nek se natrpat necim tesko probavljivim :)  Laku noc Tongue
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 12:57
Ja prije spavanja 45gr kazeina,whey mi služi za dorucak i nakon treninga
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 17:36
Osobno bi si uzeo kazein jel sam ektic te bi mi bilo dobro da si malo povecam unos proteina , a i sa kazeinom mi tijelo nebi "gladovalo" tijekom noci
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2013 at 21:06
Pa ako uzimaš vec onda bolje uzmi kazein, al govorimo ako nemas kazeina onda je i whey dobar. Kazein je i onako skup, te osobno ne bacam lovu uz whey jos i na njega jer je nepotreban.
A ektic, ne ektic 30g whey-a i 30g kazeina je u principu isto kalorija, tak da ti nebu kazein nist pomogel da budes manje ekto Smile, bitan je dnevni kalorijski unos koji trpas u sebe, a kazein ili whey su mizerne sitnice
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2013 at 02:47
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Osobno bi si uzeo kazein jel sam ektic te bi mi bilo dobro da si malo povecam unos proteina , a i sa kazeinom mi tijelo nebi "gladovalo" tijekom noci


Tijelo sa ili bez tog kazeina nece gladovati preko noci, šta milsiš da tijelo radi sa hranom koju si unosio cijeli dan jos ak si u suficitu.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2013 at 11:33
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pa ako uzimaš vec onda bolje uzmi kazein, al govorimo ako nemas kazeina onda je i whey dobar. Kazein je i onako skup, te osobno ne bacam lovu uz whey jos i na njega jer je nepotreban.A ektic, ne ektic 30g whey-a i 30g kazeina je u principu isto kalorija, tak da ti nebu kazein nist pomogel da budes manje ekto Smile, bitan je dnevni kalorijski unos koji trpas u sebe, a kazein ili whey su mizerne sitnice


Nije sad baš kazein toliko skup jedno vrime san babavlja 2,5 kila za 340 kuna, a sad san nedavno uzea ovi na forumu, 10 posto božicne akcije plus 10 posto oni bon ispadne 18 posto jeftinije opet neka ok cjena a kil kazeina moze trajat više nego kil wheya.. Ja isto prije nisan uzima kazein ali posni mi ae zgadija pa radije cu ovo(a i u pwm sad stavin 30gr whey i 15gr kazein)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2013 at 11:42
Koji to kazein kupujes jer meni se cini da je cisti kazein dost skuplji.SI siguran da to nije mix whey-a i kazeina i egg proteina, a ne cisti kazein?
Ja kad kupujem kupim vrecu whey-a , c vitamin i ribljeg ulja  u vrijednsoti cca 1000 kn , tak da mi se onda jos ne daje 700 ili vise za kazein,a posnog imam uvijek doma i nije mi ga bad jest
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.