New Posts New Posts RSS Feed - Deformacija ramena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Deformacija ramena

 Post Reply Post Reply
Author
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Deformacija ramena
    Posted: 16 Prosinac 2012 at 00:14

Bok ljudi, imam pitanje i trebao bi mi odgovor strucne osobe ili osobe koja je imala/ima slicni problem, naravno komentari i misljenja ostalih clanova su dobrodosli.


Radi se o deformaciji ramena, tocnije ramena mi nisu proporcionalna. Lijevo rame mi je razvijenije i sire od desnoga, a.desno rame u usporedbi sa lijevim ramenom moglo bi se reci da uopce ne stoji na mjestu. Imam 17 godina i.prije nekih 7-10 godina sam imao nezgodu na satu tjelesnog odgoja. U pokusaju da napravim dalto unazat nezgodno sam se naslonio na jedno rame(desno ili lijevo, neznam tocno sada) i znam da sam imao bolove u tom ramenu a nisan mogao ni vrat pravilno ispraviti neko vrijeme. Lijecniku zbog toga nisam otisao a i bolovi nisu bili nepodnosljivi da bu se dizao neki alarm. Treniram vec dosta dugo rugby pa moze biti ta deformacija zbog utjecaja ovog sporta no nevjerujem jer nisam nikada imao ozbiljniju ozljedu. Inace mislim da cak imam neki blazi oblik kifoze ili kifozno drzanje ali sam prelijen da odem k lijecniku da to provjerim a i s druge strane bio sam mnogo puta na sportskim pregledima i lijecnik je uvijek upisao da mi je kraljesbica uredna.


Sto se tice same deformacije kao sto sam rekao desno rame kao da mi ne stoji kako treba a upravo sam ibotkrio da mi skljoca zglob svaki put kada zavrtim ruku za 360 stupnjeva sto mi se ne dogada kod lijevog ramena. Ta deformacija i nije toliko primjetna ali jednom kada se u gleda nemoguce ju je ne vidit a da ne kazem kada nosim jakne i maice i kada mi jedno rame super izgleda a drugo kao da mi je ili rame uvuceno ili da je rukav ma tom dijelu duzi.


Vjeeojatno mi je rame iskocilo nekako i tako se nastavilo razvijati ili sm jednostavno tako roden, no ono sta me zanima je jeli mogu ja to kako ispraviti vjezbanjem ili operacijom cak ako je nuzni.


Imam 17 godina visok sam 182-183cm, mozda cu se jos razvijati a mozda i necu, sta vi mislite?


Eh i saznao sam od ortodontice da imam oblik rasta da brzo i vise rastem u visinu nego u sirinu, neznam koji je strucni naziv za taj oblik rasta. Vec dosta dugo nisam ni cm narastao, mozda sam se prestao razvijati, tko zna.


Molim vas odgovorite mi sto bolje mozete, do sada me ovo nije toliko ni smetalo ali bojim se da pocinjem razvijati kompleks u vezi.ovog a i mozda u buducnosti mi ovo bude bija problem.



Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.