New Posts New Posts RSS Feed - Hitno potrebni savjeti za tjelovjezbu at home
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hitno potrebni savjeti za tjelovjezbu at home

 Post Reply Post Reply
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hitno potrebni savjeti za tjelovjezbu at home
    Posted: 20 Studeni 2012 at 11:42
Ovako, vjezbam sama kod kuce ujutro i navecer po 15,20 minuta (ukupno 40-ak minuta dnevno). Svaku vjezbu radim po 10-15 ponavljanja..ijednu seriju, eto, ujutro;jednu uvecer prije spavanja (radim sve vrste istezanja koje znam i otprilike radim vjezbe za sve dijelove tijela). Posto sam pocetnik u vjezbanje, prvih dana sam imala strasne bolove i upale misica, sto se sad poprilicno smanjilo. Samo, ne znam koliko dobro stoji moj raspored vjezbanja i je li ima koristi ovo sto radim. Danas mi je 8. dan i vec osjetim poboljsanje, zategnutije misice i to, ali su me zbunili razni savjeti: neko kaze po tri serije se moraju radit...neko ovo, neko ono...Zato bih zaista VOLJELA da mi da savjet neko ko se razumije u tjelovjezbu. Zelja mi je da lijepo oblikujem svoje tijelo, ne da smrsam. Unaprijed zahvalna!!
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 12:03
svi bi mi da lijepo oblikujemo tijelo a pritom da ne smrsamo...tebi treba trener ne za stalno vec samo da ti u pola sata pokaze odredjene vjezbe i pokrete ovako se tesko daju savjeti ..uglavnom i kod vjezbanja najbitniji je i odmor kao i prehrana
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 15:41
Prehranu sam redukovala prije mnogo godina..Nisam baš pocetnik i potpuni laik.Znam i kako pravilno radit vježbe.Zanimalo me samo kako ih rasporediti kroz dan,tj.najbolji tajming..Da li griješim što radim ujutro i navecer po 20 min ili je bolji efekat kada se to drugacije rasporedi.Upoznata sam i sa tim da tijelo treba odmor. Ali, kako se tek privikavam (velim, 8.dan), zanimalo me od iskusnijih na ovom polju,tj. voljela bih da mi date savjet tajminga kroz dan.. Nisam htjela samo kritiku..     Pozdrav!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 15:55
mozes li malo poblize opisati vjezbe koje radis? cilj ti je dakle utegnuti se i izdefinirati ili?
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 16:58
Ujutro si onda radi neko razgibavanje, šetnju, popodne/navecer trening koji vec radiš + istezanje, ako vec želiš dijeliš u dva dnevno.

Sad, što se tice tog broja ponavljanja, može se podosta "filozofirati", ali bitno je kako se ti osjecaš kad izvodiš neku vježbu, stvori najveci efekt uz što manje energije. Posebno je bitno da ostvariš mind-musle vezu jer ako toga nema možeš ti i "100 cucnjeva u tri serije" bez da ima max.efekt, a isto tako možeš napraviti i 3x10 i biti "gotova". Imaš li neke utege kod kuce ili je sve radiš samo težinom tijela?

Dobro je avangarde rekla, cimni što radiš!
LiveStrong
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 17:34
Ovak',opisacu svojim rijecima, jer ne znam bas sve nazive...radim prvo sve vjezbe zagrijavanja koje poznajem:svih zglobova i ruku, ramena,vrata,kukova (svaku po 10-15x)..onda istezanje kompletnog tijela-na stranu, pa naprijed,prema podu-dohvacanje poda prstima i tak...sve po 10-15x,dakle,onda trbusnjake 10-15,onda legnem na stranu,naslonjena na lakat,ispravim se i odizem jednu nogu,pa se okrenem i tako isto na drugu stranu 15x,onda potrbuske legnem sa rukama na potiljku,pa se odizem 15,20 x,pa uradim cucnjeve rasirenih nogu 20ak puta,pa onda cucnjeve na jednoj nozi...svaku nogu po 10,15 puta..ugl.to mi oduzme 20ak minuta ujutro i navecer.. oprostite sto ne znam nazive,pa opisujem vjezbe..nadam se da cete se snaci.. i,narode,hvala vam sto odgovarate..
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 17:37
sad me zanimaju svi savjeti...glede odabira vjezbi,tajminga...sve sto vam padne na um da biste me nasavjetovali,jer zelim uspjeti da se zategnem i dovedem malo u red..rekla bih da imam kriticno podrucje te "ljubavne rucke",kako ih zovete ovdje, ali voljela bih i jos ravniji stomak i guzu NEravniju ako je moguce...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 17:46
sad što se tice vremena kad odradjuješ trening to bi se dalo diskutirati kao što kaže zika. Ja bih ti isto preporucila da ujutro radis neki lagani cardio tipa setnje, voznje bicikla ili sta vec a navece da odradis u komadu neki trening od pola sata do 40 minuta+ istezanje nakon treninga. Jesi li probala pogledati neki od full body treninga koje mozes raditi kod kuce bez rekvizita? (http://fitnessangels.net/hr/blog/Do-super-forme-u-samo-5-tjedana) . Mozda ti se to svidi..

Edited by avangarde - 20 Studeni 2012 at 17:46
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 18:51
ovo mi se bas svidja...hvala ti PUNO,PUNO!!!!!!! Probat cu i po tom rezimu..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 18:53
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

ovo mi se bas svidja...hvala ti PUNO,PUNO!!!!!!! Probat cu i po tom rezimu..


probaj pa vidi hoce ti pasati naravno da ce bit upala na pocetku al ko za to još pita
sretno i javi napredak
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2012 at 20:28
uh, bilo ih je vec, i te kako... sa svih strana i iz svih uglova, ove cijele mene danas vec skoro da i nema..hvala ti jos jednom puno, a pisem ti kako ide..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.