New Posts New Posts RSS Feed - Ishrana ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ishrana ?

 Post Reply Post Reply
Author
quasimodo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote quasimodo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ishrana ?
    Posted: 06 Studeni 2012 at 20:27
Pozdrav svima , da ne duljim odma cu preci na temu.

Imam 16 godina , visok sam 182,3 cm i težak sam 74 kg.Inace , smatram da je ovo sasvim solidno stanje , ali problem je taj što sam kao mali bio veoma gojazan , pa sam u dva mjeseca skinuo 16 kg , ali obicnim izgladnjavanjem.Kao što sami znate , nije bio pravilni nacin mršanja , pa sada na stomaku imam sala kojeg sumnjam da bio skinuo ponovnim izgladnjavanjem.Ostali dio tijela mi je potpuno uredu , sem stomaka.Znam da je ishrana veoma bitna , pa sam poceo guglati , ali što više citam , više razlicitih komentara nalazim , taman kad sastavim sebi neki jelovnik naletim na neku drugu teoriju i sve ispocetka.Zapravo , ono što ja želim znati koja je to ishrana kojom cu ja skinuti salo(ubacio bi još neke cardio treninge).

bademi , jaja , jogurt , mlijeko , posni sir , zobene pahuljice , sjemenke , piletina , riba - cuo sam da to nosi dosta proteina , ali je meni problem što ne znam koliko , kako i kada trebam jesti.Pa da ne duljim , nadam se da ste shvatili bit teme , pa ako imate nešto na umu , bio bih zahvalan :)

P.S Salo na stomaku nije neko , ali opet bih volio bez njega :)
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2012 at 17:36
Evo za pocetak... Prijatelju, ti na svoj omjer visine i težine ne trebaš težiti skidanju sala. Ako se aktivno baviš nekim sportom kao što je teretana onda se moraš baviti procesom rekompozicije tijela.
Konstantno izgladnjivanje ne vodi nigdje. Pretpostavljam da jedeš premalo, a tvoje godine su idealne s obzirom na hormonalnu podlogu koju imaš.

Stvari na koje se pazi su:
-unos proteina od 2 do 2,5g po kilogramu tjelesne mase
-25-30% masti
-unos vlakan
-unos omega-3 masnih kiselina kroz sitnu plavu ribu (2-3x tjedno)

Dakle, apsolutno je svejedno jedeš li ti 2 ili 12 obroka. Jedi kako ti najviše odgovara, ali prednost daj cjelovitoj hrani.
Mlijeko i mlijecni proizvodi su odlicne namirnice ako ih tvoj probavni sustav podnosi(ako te napuhuju, preskoci).

Dakle, moj savjet bi ti definitvno bio da obustaviš dijetu ili izgladnjivanje ili proces koji radiš. Posveti se treningu. Bez odredjene kolicine mišica bit ce jako teško postici trbuh sa naslovnica kojem svi težimo.
Back to Top
quasimodo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote quasimodo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2012 at 00:13
Originally posted by keclu keclu wrote:

Evo za pocetak... Prijatelju, ti na svoj omjer visine i težine ne trebaš težiti skidanju sala. Ako se aktivno baviš nekim sportom kao što je teretana onda se moraš baviti procesom rekompozicije tijela.
Konstantno izgladnjivanje ne vodi nigdje. Pretpostavljam da jedeš premalo, a tvoje godine su idealne s obzirom na hormonalnu podlogu koju imaš.

Stvari na koje se pazi su:
-unos proteina od 2 do 2,5g po kilogramu tjelesne mase
-25-30% masti
-unos vlakan
-unos omega-3 masnih kiselina kroz sitnu plavu ribu (2-3x tjedno)

Dakle, apsolutno je svejedno jedeš li ti 2 ili 12 obroka. Jedi kako ti najviše odgovara, ali prednost daj cjelovitoj hrani.
Mlijeko i mlijecni proizvodi su odlicne namirnice ako ih tvoj probavni sustav podnosi(ako te napuhuju, preskoci).

Dakle, moj savjet bi ti definitvno bio da obustaviš dijetu ili izgladnjivanje ili proces koji radiš. Posveti se treningu. Bez odredjene kolicine mišica bit ce jako teško postici trbuh sa naslovnica kojem svi težimo.


Ono što ne znam , hocu li ja ovo salo preformirati tako što se budem pravilno hranio i budem radio trbušnjake ili da trcim , ili da pokušam sve to svesti na jedno ?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2012 at 08:49
gubljenje sala i dobitak mišica su odvojeni procesi, pravilan trening i dobra prehrana i sve dolazi na svoje

probaj sa ovim http://fitnessangels.net/hr/blog/Do-super-forme-u-samo-5-tjedana

imaš tu program a i stvari vezane uz prehranu možeš pronaci na toj stranici
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 18:39
Originally posted by quasimodo quasimodo wrote:



Ono što ne znam , hocu li ja ovo salo preformirati tako što se budem pravilno hranio i budem radio trbušnjake ili da trcim , ili da pokušam sve to svesti na jedno ?


Neces prvo ces uzeti period od 6-7 mjeseci u kojem ce ti biti cilj dobiti misicnu masu, probaj da to odradis sto cisce, onda na definiciju tj pravilno mrsanje da bi se salo sa trbuha sklonilo jer obicno to salo oko trbuha i kukova je rezultat djelovanja kortizola. I samo citaj svima je tako nakon par mjeseci pocinje lagano da se slaze u glavi dok sve to procesuiramo.

Pricitaj ova dva clanka odlicni su i u njima imas bukvalno sve

MASA
DEFINICIJA
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
quasimodo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote quasimodo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 01:38
Originally posted by diinnoo diinnoo wrote:

Originally posted by quasimodo quasimodo wrote:



Ono što ne znam , hocu li ja ovo salo preformirati tako što se budem pravilno hranio i budem radio trbušnjake ili da trcim , ili da pokušam sve to svesti na jedno ?


Neces prvo ces uzeti period od 6-7 mjeseci u kojem ce ti biti cilj dobiti misicnu masu, probaj da to odradis sto cisce, onda na definiciju tj pravilno mrsanje da bi se salo sa trbuha sklonilo jer obicno to salo oko trbuha i kukova je rezultat djelovanja kortizola. I samo citaj svima je tako nakon par mjeseci pocinje lagano da se slaze u glavi dok sve to procesuiramo.

Pricitaj ova dva clanka odlicni su i u njima imas bukvalno sve

MASA
DEFINICIJA


Samo da te pitam , pošto sam vec rekao da sam smršao u 2 mjeseca skoro 20 kila , ali nepravilno , ne znam jeli ovo sto ja imam nezategnuta koža ili masne naslage ? I ne znam ima li to ikakve veze , ali dok sam bio gojazan uzmi u obzir da sam možda napravio 2,3 trbušnjaka u 5,6 godina.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 11:08
Pošto si nepravilno smršavio u zadnja dva mjeseca tvoje je tijelo pod ogromnim stresom te bih savjetovao da pocneš sa teretanom i da mjesec dana svoje kalorije držiš u mjeri onih za održavanje(bazalni metabolizma) *1,6 da ne bi tijelo previse skladistilo masti posto se zadnja dva mjeseca izgladnjivalo. Pokusaj da održavaš tu težinu neko vrijeme. 1 mjesec eventualno 2. Pa tek onda kreni sa povecavanjem kalorija.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 11:09
Mislim da ti to sam vidis ne treba biti ekspert vidjeti razliku izmedju viška koze i masnih naslaga.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.