New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbanje Pomoc !!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbanje Pomoc !!

 Post Reply Post Reply
Author
ivci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbanje Pomoc !!
    Posted: 05 Studeni 2012 at 15:53
Pozdrav svima!!

Evo novi sam na stranici, pa bih molio jednu pomoc tj. savjet... Ovako vjezbam vec 2 godine, nikad nisam koristio nikakve proteine niti nista slicno, pa me zanima jedna stvar, poslije svakog treninga se onako lijepo nabildam, misice su napuhnuti i to sve, al par sata nakon toga se vrati sve praktici na staro sve splasne, sutradan kad se pogledam izledam ko da nisam vjezbo dan prije, i sva misicna masa mi se nekako sporo razvija, pa sad neznam u cemu je problem dali bi trebo pocet koristit proteine ili takve nekakve stvari, ili bi trebo nesto promijenit u vjezbanju.. inace puno jedem visok sam 188cm i imam 85 kila, bez sala.. pa vas molim za neki savjet, ili prijedlog sta bi trebo napravit da dobijem malo misicne mase, ali nista ono previse... Hvala unaprijed!!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 20:42
bok,

dok je prehrana sredjena smatram da ne treba proteine uzimat osim kad stvarno naletiš na zid ili nemaš opcija uzet proteine iz krute hrane ili nemaš vremena kuhat (vecinom je ovo zadnje smao izlika jer se ljudima ne da orgnizirat vrijeme)

poslije treninga si napuhnut jer si potrgao mišicna vlakna pa su natekla da se obnove što je sasvim normalno jer u njima puno krvi ali kako se obnavljaju polako splasneš,

ne možeš vidjet razliku iz dana u dan,

jedini pravilan razvoj mišicne mase je spor i dugotrajan ali se tako osigurava kvaliteta (što se tice klope cikliranje UH jako lijepo ruši zidove koliko ja znam

ako si naletio na zid u smislu da si u homeostazi trebao bi promijenit trening (ne znam kako treniraš ali ako si npr na intervalima onda smanjiš odmor ili povecaš rad, ili promijeniš vježbe ili povecaš težine ili najbolje da kombiniraš sve to da se tijelo ne navikne jer onda stagniraš)

ako se mišicna masa razvija sporo to je sasvim u redu i ne treba brzati (ako imaš toliko kila na tu visinu bez sala onda si brutalan i ja bih htio tako nešto postic)

pozz
Back to Top
ivci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 21:19
e hvala ti na mišljenju, mislim dobio sam ja nesto misicne mase nego vec 2 godine treniram i sve mi se cini nekako sporo, a dosta njih vidim da treniraju i piju svakakve proteine i te stvari i nakon pol godine su ko bik.. :D
Back to Top
ivci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 21:20
e imaš možda neki prijedlog za prehranu nakon treninga?? šta bi bilo dobro sve uzimat?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 22:17
Originally posted by ivci ivci wrote:

e imaš možda neki prijedlog za prehranu nakon treninga?? šta bi bilo dobro sve uzimat?


ne vidim razlog zašto ne bi koristio whey poslije treninga- niti je to neka carobna formula niti nešto što ce ti utjecati na zdravlje, cisto prakticni obrok poslije treninga. Za razliku od krute hrane whey je brzi protein što znaci da ce ti brže doci i "zaštititi" mišic poslije vježbanja kad ti je najpotrebnije (unutar pola sata), dok se kruta hrana sporo razgradjuje.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 08:08
klasika, 30 g wheya i 60 g groždjanog šecera (neki još dodaju kazein ali mislim da ne treba ako pojedeš još kruti obrok do sat i pol poslije toga jer ideš na masu u principu)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.