New Posts New Posts RSS Feed - stevija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

stevija

 Post Reply Post Reply
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: stevija
    Posted: 23 Listopad 2012 at 07:18
kupila sam jucer u mulleru steviiu, dosta je velika staklena bocica, a piše da ima samo 40grama (to me malo zacudjuje, al ok) i pratila sam 28kn. gdi vi kupujete steviju i koliko ju platite?
takodjer, koliko nje treba staviti u odnosu na šecer, dal netko zna? npr. ak u receptu za kolac piše 100 grama šecera, kolko stevije ide umjesto tih 100 grama šecera? znam da je sladja od šecera, al ne znam koliko.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 09:51
Jean, baš sam htjela otvoriti ovu temu ;) pa mi je drago vidjeti da ima zainteresiranih za steviju! :) ugl, ja sam isto kupila. ali, nije to cista stevija nego zasladjivac na bazi stevije. vjerujem da je i tvoj. cistu steviju nisam našla u prodavaonicama, na netu jesam i košta kn/1gr. spremam se naruciti preko neta.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 10:30
Originally posted by tortica tortica wrote:

Jean, baš sam htjela otvoriti ovu temu ;) pa mi je drago vidjeti da ima zainteresiranih za steviju! :) ugl, ja sam isto kupila. ali, nije to cista stevija nego zasladjivac na bazi stevije. vjerujem da je i tvoj. cistu steviju nisam našla u prodavaonicama, na netu jesam i košta kn/1gr. spremam se naruciti preko neta.


ja kupujem u bio&bio, a koristila sam i prah od ciste stevie. ova u bio &bio koju sad kupujem je jedna kapljica je jedna zlica secera. Ipak, kad stavljas u kolace provjeri slatkocu jer ima dosta jak okus
pozz
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 12:19
avangarde, hvala za info. nemam bio&bio u svom gradu, sestra ce mi kupiti. sad sam pogledala na netu. vidim da su dostupni prah i tekucina, kako si i rekla. što je tebi bolje? ili je cisto stvar u tome za što ce se koristiti, ha? ja cu je koristiti za limunadu, pa mislim da je bolja tekuca.

jean, na pakiranju vjerojatno piše koliko stevije odgovara odredjenoj kolicini šecera.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 12:21
Originally posted by tortica tortica wrote:

avangarde, hvala za info. nemam bio&bio u svom gradu, sestra ce mi kupiti. sad sam pogledala na netu. vidim da su dostupni prah i tekucina, kako si i rekla. što je tebi bolje? ili je cisto stvar u tome za što ce se koristiti, ha? ja cu je koristiti za limunadu, pa mislim da je bolja tekuca.

jean, na pakiranju vjerojatno piše koliko stevije odgovara odredjenoj kolicini šecera.

puno bolja mi tekucina, imam je skoro 2 mj a stavljam je svako jutro u zobene. Ovu u prahu sam koristila cistu pa su kolaci bili zeleni tako da sad samo ovu u tekucini jer mi je prakticnija
Jean, da pise na pakiranju
pozz

Edited by avangarde - 23 Listopad 2012 at 12:22
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 12:50
tnx, kupit cu tekucinu. o, jedva cekam! :)
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 14:47
ne pise mi nis od iza. Samo pise da 5 grama ima 2kcal! Ne pise nis kolicinski. Pa tortica, ti kad si koristila taj prah, kolko si stavljala npr u salicu kave ili u zobene?
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 20:54
jean, ne pijem kavu i ne stavljam u zobene. sorkac :( ni u caj. koristila sam je za limunadu. na kutiji piše da je jedan gram (po jedan gram je i pakirano) zamjena za 1 žlicu šecera. meni je to bilo malo. recimo da mi treba 50% više tog praha nego piše na kutiji. isprobaj, pa ceš vidjeti. ja sam dozirala jednu po jednu vrecicu, pa popila skoro pola limunade dok sam otkrila koliko mi slatko odgovara :D

na kutiji piše: sussina, sweetener with the sweetness of the stevia plant. a u sastavu: dekstroza, steviol glikozidi, silicijev dioksid.

necu više kupovati to jer je skupo i više se isplati uzeti ovu tekucinu koju avangarde spominje. ovo sam uzela nabrzaka, u žurbi. koštalo je 26,90kn/50g
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 11:57
pronašla sam ovo http://oblizeki.com/gi-kolaci-emila-kerseka-ili-kako-klasicne-slastice-uciniti-dostupnima-i-secerasima-933
ugl, kolko sam skužila, 20gr šecera = 0,02gr stevije, tj. 10 gr šecera = 0,01 gr stevije.

Edited by Jean - 26 Listopad 2012 at 12:03
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2012 at 19:10
da se i ja prikljucim temi... ;)

ono sto ja znam o steviji, je to da postoji bijeli i zeleni prah ,da pravi proizvod nema kalorija te da je to jedini prirodni zasladivac.njegova slatkoca varira te moze biti sladi od 30 do 300 puta od secera. u apotekama se moze naci izuzetno kvalitetan bijeli prah cija cijena je popilicno velika, al taj je naravno i jako sladak . medutim i zeleni prah je isto jako dobar, nekih minimalno 40 puta sladi od secera, a naravno zdraviji. na netu mozete naci koja kolicina stevije mijenja kolicinu šecera.


u Hrvatskoj postoje OPG kaj prodaju zeleni prah, samo malo pronjuskajte netom. cijena je uglavnom 1kn-1g ..
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2012 at 01:39
kupila i isprobala - dojmovi



Edited by tortica - 04 Studeni 2012 at 01:40
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.