New Posts New Posts RSS Feed - testosteronski tip žene TRENING
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

testosteronski tip žene TRENING

 Post Reply Post Reply
Author
Lady88 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: testosteronski tip žene TRENING
    Posted: 18 Listopad 2012 at 22:44
Hej pozdrav svima.  Moje pitanje se odnosi na testoteronski tip zene i plan treniranja.. Kako izbeci da ti se naglase ramena i dobiti vise da naglasis zaednjicu bokove, stomak da je fin..poenta je kako trenirati ako upadas u ovaj tip zene_ dali skroz izolirati trening ramena, i ruku i fokusirat se na noge, stomak bokove...da li se moze koristiti estrogen zajedno sa vjezbanjem kako bi doslo do sto vise definocije bokova, zadnjice itt..  ako neko  ima neku ideju ,plan..... 
e da, ovde pise malo o ovom tipu zena..

Testosteronski tip žene
Ovom žensko-atletskom hormonskom tipu pripada oko 15 posto žena.

thinstock
Testosteronski tip žene je sportske gradje
Tjelesna gradja: Testosteronski tip žene odlikuju uski bokovi, mala stražnjica, vitka bedra i slabo izražen struk, ali zato široka ramena i srednje velike do velike grudi. Zbog više razine testosterona mišici su jace izraženi te se lako razvijaju vježbanjem. Žene ovoga tipa imaju cvrsto vezivno tkivo i dlakave su po licu i vratu, a kosa im je gusta i cvrsta. Za razliku od druga dva hormonska tipa, ovaj tip prilikom debljanja prvo dobiva masno tkivo na trbuhu, dok noge, bokovi i stražnjica ostaju vitki.

Psiha: Visoka razina testosterona potice natjecateljski duh i želju za uspjehom. Osim toga, razvija osobine kao što su samouvjerenost, želja za neovisnošcu i odgovornost. 

Kako ostati vitka: Na unošenje ugljikohidrata gušteraca ovih žena odgovara pojacanim lucenjem inzulina. Stoga ce se debljati uzimanjem hrane bogate ugljikohidratima, i to uvijek prvo na trbuhu. Višku kilograma pogoduje mješovita hrana, a težina ce se povecava i uz redovite vježbe za snagu jer se povecava i mišicna masa. 

Buduci da se masne naslage na tijelu mogu razmjerno lako pokrenuti, uz hranu bogatu bjelancevinama pomažu ciljane vježbe za oblikovanje mišica. Za održavanje vitke linije preporucuje se i inzulinska prehrana te prakticiranje joge za bolju pokretljivost i oslobadjanje od stresa

Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2012 at 22:53
ne razumijem cemu uopce pisanje tipa, reci ja sam ovakva onakva i htjela bi ovo ono lol
Genetika je genetika ali svako moze napredovati, ovisno o tome kolko se posveti.
Osobno mi ti tipovi nis ne znace. mislim cinjenica je da neko lakse smrsavi, neko lakse nabaci misice, ali to su samo izlike.
ja to gledam ko i svaki sport. ako nemas talenta moras se vise truditi, no ako se potrudis jako mozes biti bolji od nekoga s talentom. tako i ovo. mozda neko je tip koji se recimo lako deblja i kaj sad. oce odustati? ne nego se truditi jos vise i rezultat ce biti jos sladi.
napisi samo tocno sta zelis, kakva ti je prehrana, bavis se necime i slicno
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2012 at 23:58


Višku kilograma pogoduje mješovita hrana, a težina ce se povecava i uz redovite vježbe za snagu jer se povecava i mišicna masa.

ovo je kao nešto loše? ako si na definiciji padat ce i bf..a to i je cilj, zar ne? više mišica, manje masti :)
ovo o unosu bjelancevina se slažem, medjutim ovo nije problem samo kod "testosteronskih žena" nego opcenito kod unosa previše UH, a premalo bjelancevina
Uglavnom, ja ti ne bih savjetovala da radiš samo noge i guzu, a ostale misice ne..to ce onda izgledati nesrazmjerno i lose, bar po mom misljenju.. Treba se orjentirati na prehranu + kvalitetan trening snage + kardio
pozz

Edited by avangarde - 19 Listopad 2012 at 00:08
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2012 at 02:00
Originally posted by avangarde avangarde wrote:


Uglavnom, ja ti ne bih savjetovala da radiš samo noge i guzu, a ostale misice ne..to ce onda izgledati nesrazmjerno i lose, bar po mom misljenju.. Treba se orjentirati na prehranu + kvalitetan trening snage + kardio

cinjenica je da vecina zena vjezba samo noge, tj. podjelio bi zene vjezbacice u 45 posto samo kardio zene, znaci one koje samo rade neku kardio vjezbu, 45 posto zena koje rade kardio i samo noge, tj. samo par sprava za noge, aduktor, abduktor i mozda leg curl i ostane 10 posto zena ili jedna od deset koja vjezba cijelo tijelo. to je jedna posebna tema ali nema tu puno prica ako hoces mjenjat odredeni misic, vjezbaj ga, ako oces manj bf, kombinacija cardio i velikih misica sa dobrom prehranom.
znam cure koje godinama vjezbaju i jos uvjek se zale na mala velika ramena, malu veliku guzu i slicno, a znam i one koje su u par godina oblikovale sve sta zele kako zele. razlika? one koje su napravile sve, informirale su se i u potpunosti posvetile tomu. moj savjet lady88. you do the same
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.