New Posts New Posts RSS Feed - Te gadne cigarete :0(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Te gadne cigarete :0(

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2008 at 20:50
a cuj, sve sto nisi probao na svojoj kozi - to nije to...
mozes ti meni davat tisucu savjeta i razne teorije, ali ako ne znas kako nesto izgleda u praksi onda to nije to to.
tako da cu ovaj put radije slijediti savjete ljudi koji su pusili i uspjesno ostavili cigaru, nego nekoga tko nikad nije ni pusio.
ipak su to dva razlicita svijeta...
i reci cu ti za kraj jednu mostarsku uzrecicu kad kcerka s djetetom u ruci svojoj majci kaze - majko moja, ne znas ti kako je biti majka... - pa je ti skontaj....
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2008 at 00:39
@hercegovka-23
Nema razloga za dizanje napetosti, ti slobodno vjeruj onome što želiš, napokon - slobodna smo bica koja mogu upravljati vlastitim odlukama. Pušenje je iskustvo koje ne želim imati, opcenito cijela pošast pušenja mi se gadi no ipak shvacam da nije lako kad postaneš ovisan o cigarama. Vodila se iskustvima nekog drugog ili vec empirijski dokazanim metodama, koliko vidim, trenutno ti nije bitno - bitno je samo prestati pušiti te zbog istog razloga me interesira tvoj napredak.

Dan, dva, tjedan, mjesec, godine nema određenog pokazatelja kad se može reci za nekoga da je prestao pušiti jer svjedoci smo rekonvalescenciji mnogih nakon godinu, dvije, desetak i više godina pušenja. No ipak, što želim reci - bitan je onaj osjecaj zadovoljstva samim sobom, a ne da unutar tebe klija sjeme bolesne cežnje za još jednim dimom koji ce te ponovno vratiti na put kojim si prije krocila i za koji si rekla da više ne želiš proci. Slatka je pomisao na famozni "još jedan dim cigare"  a još slađe kad ga zapravo osjetiš. Nemoj si priuštiti to zadovoljstvo, ne treba ti, nikome na svijetu to ne treba.

(Ne)vezano za temu metode sprjecavanja ovisnosti o pušenje: Zašto podizati kule i dvorove istim onim ljudima kojima placam da me svjesno truju svojim cigarama... (ovdje popušta moja doza objektivnosti, slobodno zanemarivo što se tice ove male rasprave)

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2008 at 10:27
ne zelim nikakvu napetost - samo govorim da me ti nikako ne mozes razumijeti...
hvala ti na savjetima i na svemu, ali hocu ti samo reci da ako nisi nikad ni probao cigaru, a kamoli ako nisi pusio 9 god po kutiju - dije dnevno, onda ne mozes ni priblizno osjetiti kako je 3 dana biti bez njih...
svejedno, hvala na podrsci...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.