New Posts New Posts RSS Feed - Kako piti kreatin u kapsulama?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako piti kreatin u kapsulama?

 Post Reply Post Reply
Author
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako piti kreatin u kapsulama?
    Posted: 01 Kolovoz 2012 at 13:33
Originally posted by Erik Erik wrote:


Prašak se može apsorbirati putem krvi bolje nego pilula, ciji omot se prvo mora razgraditi. Takodjer kreatin se uzima u gramima, što znaci da bi trebali uzimati 20 jednogramskih pilula ili 40 tableta dnevno kako bi se napunili. Bez pogovora, prašak je ucinkovitiji.   


Kao prvo, kreatin se skladišti u samom mišicu u obliku fosfokreatina, te do njega dolazi na jednak nacin kao i svi ostali nutrijenti. A to je putem krvotoka. Tako da to nije razlog ucinkovitosti kreatina u prahu (doci cu do toga).

Što se tice tvog prijedloga da treba uzimati 20 kapsula od 1g, to takoder nije tocno. Ti govoriš o fazi punjenja koja se javlja kod upotrebe kreatina monohidrata (to je kreatin u prahu o kojem ti govoriš) , gdje je potrebno unositi oko 20 g dnevno prvih 7 dana kako bi "napunili" organizam, potom slijedi faza održavanja u kojoj je dovoljno uzimati 10 g dnevno. Kod ostalih oblika kreatina ta faza je nepotrebna te je dovoljno uzimati do 10g kao i u fazi održavanja kod monohidrata.

Kod kreatina u kapsulama je najcesce kombinacija razlicitih oblika kreatina. Najcešce kombinacija malata, etil estera, alfa ketoglutarata, piruvata, citrata itd. Tako da faza punjenja ovdje nije potrebna. što privlaci odredjene pojedince.

Ali da, SLAŽEM SE sa tobom da je "prašak" ucinkovitiji. Odnosno, kreatin monohdirat koji danas postoji na tržištu je puno kvalitetniji i biološki iskoristiviji nego prije 15ak godina, dok recimo kreatin citrat koji je vrlo brzo iskoristiv je potrebno uzeti dvostruku dozu kako bi bio ucinkovit.



Edited by Marius - 01 Kolovoz 2012 at 13:34
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2012 at 19:55

Ja sam pio kreatin u kapsulama od USN-a 4 kapsule prije treninga (mada se kreatin može piti bilo kad) kapsule su bile po 1.8 grama svaka (Ethyl Ester, + Thaurine, i td. dakle nije bio cisti kreatin), i osijetio sam prve rezultate nakon 10ak dana, nisam dobio niti ijednu kilu, ali snage da, najviše kod zgibova i benchpress-a, dok je kolega osijetio najveci pomak na cucnju i veslanju.  

Probao sam ga istresti iz kapsula i probati samo kao prašak s vodom, pola sam popio pola bacio, okus je bio odvratan, naravno, u kapsulama nema nikakav okus i lagano se pije.

http://www.usn.co.za/product/core-muscle/pre-workout-competition/creatine-x4-13.html




Edited by Physx - 31 Srpanj 2012 at 19:57
Back to Top
Erik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2012 at 12:29
https://www.fitness.com.hr/prehrana/dodaci-prehrani/Kreatin.aspx
tu ti sve pise
s kapsulama ja nisam dobio ni osjetio nista, a na ovaj nacin u linku u 1 mj 2,5 kg misica
Prašak se može apsorbirati putem krvi bolje nego pilula, ciji omot se prvo mora razgraditi. Takodjer kreatin se uzima u gramima, što znaci da bi trebali uzimati 20 jednogramskih pilula ili 40 tableta dnevno kako bi se napunili. Bez pogovora, prašak je ucinkovitiji.   

Edited by Erik - 31 Srpanj 2012 at 12:47
Back to Top
Physx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Physx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2012 at 22:37
Trebalo bi ti pisati sve na pakovanju i u Weiderovom prospektu.  
Back to Top
RaZ0R911 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RaZ0R911 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2012 at 22:23
Zašto?
Kapsule bi se trebale bolje raspršit nego prah.
Kolko da uzmem poslije treninga?
Back to Top
Erik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Erik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2012 at 21:10
Moje misljenje je da je taj weiderov kreatin u kapsulama bacanje para, isto kao da ni ne pijes.
A inace se pije odmah nakon treninga. poz
Back to Top
RaZ0R911 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RaZ0R911 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2012 at 17:13
Pozdrav ekipa..:)
Narucio sam weiderov creatin u kapsulama.

Pa me zanima kad ga trebam piti?

U teratani sam svaki dan.
Pije whey poslije treninga
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.