New Posts New Posts RSS Feed - Mišicna masa i high rep treninzi?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišicna masa i high rep treninzi?

 Post Reply Post Reply
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mišicna masa i high rep treninzi?
    Posted: 29 Srpanj 2012 at 17:20
Iako se nisam bavio body buildingom na onaj nacin koji vecina ljudi u teretanama njeguje, poznata su mi odredjena "pravila" koja se "moraju" poštovati ako želite postici odredjene rezultate. Tako se cesto izmjenjuju faze mase i rezanja. Za vecinu faza mase ujedno bude i faza masti, jer skupa sa 2kg mišica skupe još i 8 do 10 kilograma masti koje kasnije valja skinuti uz brižljivo cuvanje onih 2kg mišica što smo navukli. Savjetujem vam da procitate ovaj zanimljiv clanak jer mi se cini da u odredjenoj mjeri ukazuje na nepotrebnost ciklusa mase i rezanja, te da je za vecinu ljudi dovoljno vježbati i jesti prikladno, a toliko željeni mišici ce doci i bez popratne masti :))
Takodjer je zanimljivo da su glavni akteri ovog clanka dobili nešto mišicne mase koristeci velike brojeve ponavljanja...

Clanak: http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/ten_thousand_swings_to_fat_loss

www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2012 at 17:29
Zboravih napomenuti da je clanak usmjeren više na reduciranje masnog tkiva, ali meni se zanimljiviji ucinio efekt povecanja mišicne mase skupa sa redukcijom masnoce :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2012 at 13:15
Povecanje misicne mase bez akumulacije masnog tkiva (djelomicno tocno) je moguce jedino kod pocetnika i odredenog dijela rekreativaca, što uistinu i jest vecina ljudi. Tako da se tu slazem sa tobom i moglo bi se primjeniti na veliki broj ljudi.

Medutim, ukoliko imamo osobu od 85-90 kg, sa recimo 10-12% body fat-a i godinama staza u vjezbanju, vjerujem (cak bih se usudio i reci siguran) da nece doci do misicne hipertrofije.

Zanimljiv clanak u svakom slucaju.

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2012 at 14:37
Da, i ja bih rekao da je bitan faktor fizicka spremnost testiranih ljudi...nažalost, barem koliko se sjecam, u clanku nije naveden taj podatak. Ipak prošlo je dosta vremena od citanja pa bih možda mogao osvježiti pamcenje :))
Takodjer, treba imati na umu specificnost vježbe koju su u ovom malom istraživanju koristili. Eksplozivne kretnje imaju sasvim drugaciji efekt na tijelo od drugih vježbi koje najcešce koristimo za fat loss ili nabacivanje mišica...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2012 at 14:58
Mislim da bi ovakav nacin treninga dobro poslužio kao kratka "šok terapija" za utrenirane pojedince kako bi tijelo malo izbacili iz balansa i pružili mu nove izazove kojima se mora adaptirati.

Eksplozivne kretnje ce definitivno pridonjeti razvitku eksplozivne snage.

Pristaša sam "stare škole", velika opterecenja ce dovesti do povecanja mišicne mase (preduvjet je naravno pravilna tehnika izvodenja svih vjezbi).
Najvece prirodno lucenje prirodnog testosterona i hormona rasta je prilikom vježbi sa velikim težinama i manjim brojem ponavljanja. Samim time što tijelo proizvodi više testosterona, sposobnost absorpcije proteina unešenih u naš organizam je veca, samim time dolazi i do kvalitetnijeg povecanja mišicne mase.

Ovdje govorim o pojedincima sa stažom u svijetu treniranja! ;)


Edited by Marius - 01 Kolovoz 2012 at 14:59
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.