New Posts New Posts RSS Feed - Kako zategnuti kozu koja visi, poslije mrsanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako zategnuti kozu koja visi, poslije mrsanja

 Post Reply Post Reply
Author
trubac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trubac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako zategnuti kozu koja visi, poslije mrsanja
    Posted: 17 Srpanj 2012 at 23:32
Pozdrav.
Imao sam 137 kg zatim sam nakon godinu dana neke nazovimo je dijete smrsao na 92. Izbacio pohovano, przeno, peceno.. kruh, slatko.. al sve u normalnim kolicinama.. sad sve je ok sa tezinom , ljudi ne mog vjerovati sta sam uradio od sebe.. al ostao je mali problem , koza je ostala razvucena i imam tu TZV ?kesu? objesenu.. Volio bih da mi date savjet za prehranu i za vjezbe koje bih trebao poceti. Inace bavim se borilackim vjestinama, prije sam nekad tegovima se bavio isao u teretanu, sad vise ne.. sad samo sklekovi i trbusnjaci i trcanje svako jutro oko 5km.. Da cujem savjete , unaprijed hvala :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 09:10
i mene ista stvar muci, ja sam skinuo sa 132 na ~87, imam cak i slican režim treninga (trcanje i snaga sa vježbama za po doma), u tome nije problem, nažalost jedini nacin da se popravi šteta (ako je tako velika kako ti kažeš) je da odeš na operaciju ali ima i drugih stvari, sve ti utjece na zategnutost kože od snage mišica do njihovog volumena do pravilne prehrane. Možeš pokušati mazati sa kremama koje služe trudnicama (zvuci smiješno al što ceš kad je tako), uz to tek je prošlo godinu dana, ja sam to napravio u prošlo je malo više i svi mi kažu da mi se koža lijepo povukla (u prijevodu pricekat ceš još 1 do cak 3 godine da se vrati u normalu (ovisno o tvojim godinama naravno)) još ostaje pitanje koliko si visok i je li potrebno skidati još kilograma, ali to mora ici uz tjelovježbu (nikako pretjeranu redukciju hrane)

nadam se da ceš uspjeti i zategnuti se, cestitke na velikom poslu (znam kako je to izuzeno teško i mukotrpno i treba puno volje) samo nemoj odustati sad nego nastavi (možeš pojacati treninge jer ti tjelovježba isto tako može pomoci da zategneš kožu a vjerojatno se tu da još skinuti)

P.S. ako si u prilici izmjeri si bodyfat da znaš kako stojiš s masnocama i ako ti je body fat manji od 15% to je u redu a ako nije probaj ga dotjerati ispod 15% (uz pravilnu prehranu i tjelovježbu naravno a o tome možeš procitati hrpu stvari ovdje) i mogu ti reci da ce to puno pomoci


ustraj u svojem naumu i imaj strpljenja i to je to

pozdrav i želim ti da uspiješ ;)
Back to Top
trubac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trubac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 10:30
Hvala puno, visok sam oko 187 cm.. Znaci trebalo bi jos smrsati malo , misicna masa kod mene, eh o tom bi se vec moglo pricati jer.. skroz je slaba sto se tice stomaka .. sto se tice ledja , prsa i ruku.. to je ok, al stomak.. isto zele :D mora se na tom poraditi..

Hvala na cestitkama , takodje i tebi cestitam, jer koliko vidim skoro isti smo rezultat imali.. Ja imam zelju da smrsam jos malo, al sad malo teze ide nego prije :), ali ici ce.. hranu vise ne regulisem , jedem ono normalno sto mama spremi, osim sto je bas masno to izbjegavam. Vidjet cu sa tom kremom da pokusam, naravno sigurno znas da ima i strija puno po stomaku.. sve to ide jedno s drugim, al strije su zanemarljive u odnosu na tu ?kesu? koja me bode u oci.. i kad me dirne neko po stomaku a ono se sve razleti po meni, kaze sta je ovo .. a jbt mene stid :d a mrsko mi objasnjavati
Back to Top
tinyint View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tinyint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 11:31
hm,hm....nažalost jako teško. Trudnice se mažu za vrijeme trudnoce, tako da je koža što elasticnija, vlažnija, da ne puca dok se rasteže, a ne poslije trudnoce....
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 11:36
negdje sam citala da je koži potrebno oko 2-3god da "nadodje", tj. da se prilagodi novim uvjetima...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 12:36

Mislim da je netko vec o tome pisao ovdje (ili je to bilo na nekom drugom forumu?). U svakom slucaju, da se izguglati. Ovo o cemu vi pricate nije višak kože nego ostatak nagomilanog sala pod kožom (višak kože bi ovako nekako izgledao: http://imageshack.us/photo/my-images/4/32460456.jpg/), i najcešce je posljedica brzog i pogrešnog mršavljenja :O

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 12:38
http://zena.hr/clanak/tezina_i_tijelo/sto_s_mlohavom_kozom_nakon_mrsavljenja/3693

ovaj clanak mi se cini dosta zanimljivim...i mislim da ima smisla sve što piše...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 14:30
Trebalo bi vidjet slicicu da vidimo o cemu se tocno radi. Može biti i još masnog tkiva, može biti i kože...vjerojatno kombinacija, slabe muskulature i svega. Dosta je to izgubljenih kg (btw. svaka cast Clap) samo se vjerojatno nije vodilo racuna o zadržavanju mišicne mase, pravilnim odabirom nutrijenata i dobrim treningom. Od trbušnjaka ništa, od sklekova premalo, pogotovo ako su neredoviti i uvijek istim nacinom i intenzitetom, onda radiš na izdržljivosti. O trcanju da ne govorim. Nebi ti bilo loše pozabaviti se treningom snage, moraš ojacati tijelo. Badava smršavjeti ako se pojede pola mišicne mase.

Možeš nam reci kako ti trenutno izgleda jelovnik?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
trubac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trubac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 23:13
Aham .. Hvala..
Pa sad ono sto ide ljeti, ja doruckujem i rucam salate.. koje su malo pouljene sa maslinovim uljem i posoljene... uz to 2 treninga dnevno: ujutro trcanje a jedan dan radim borilacku vjestinu, drugi dan radim sa tegovima tako mijesam svaki put.... Nisam brzo smrsao, trebalo mi je godinu dana.. Navece ne jedem.. mozda onaj musli neki sa mlijekom, mogu se uslikati pa poslati sliku u PP. inace sad kako sam na faxu jedem slabo i vecinom je to ono grasak iz konzerve i neko meso.. ili su to mlijecni proizvodi.. Evo da kazem i ovo.. Kada sam imao najvise kila , tad sam isao u teretanu i jedan covjek TZV. ?trener? davao je te neke planove treninga.. i ja sam radio stvarno.. kad sam smrsao, meni su prsa ostala pff.. pa vece grudi imam nego neke zene :D a stomak spao, samo ostalo to sto vi kazete ne visak koze nego salo ispod koze i slaba muskulatura... ma da.. moram jos smrsati jos malo, a sad mi puno teze ide nego prije.. iako sam ja takav da cu ja to sigurno uraditi, samo sada trazim strucnu pomoc kako da se u red dovedem.. necu vise da mi prsa rastu :D ..

Hvala

Edited by trubac - 18 Srpanj 2012 at 23:13
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 08:29
trubac, ne jedeš valjda samu salatu? Big smile

Nije stvar u tome da li si brzo ili sporo smršavio. Mislim, i to je bitno ali... ti jesi smršavio nekim normalnim tempom, ali cak i tim normalnim tempom možeš napravit štetu ako ne hraniš mišicnu masu i ne daješ joj stimulus da se održava. Jedno je smršavjeti na optimalnoj kolicini svih nutrijenata, pogotovo proteina i uz intezivan trening snage sa kombinacijom aerobnog, a drugo uz salate, neke prckarije i beskonacno trcanje.

Ja vec vidim iz ovog tvog pisanja da je prehrana bila katastrofa, ne moraš mi ni rašclanjivati po obrocima iako bi bilo dobro da jesi, tek onda se najbolje vidi ko što radi Smile Bila katastrofa i ostala takva. Doruckuješ salatu, rucaš salatu, ne veceraš ništa ili ako vec i ubaciš, ubaciš hrpu šecera. I opet, kažeš i sam - jedeš slabo kad si na faxu, kao da je to izgovor Tongue

Ne znam kakav plan treninga ti je bio dao taj tzv. trener ali ocito ili nije dobar ili si ti sve krivo radio...ili i jedno i drugo :)

Ide ti teže jer stagniraš. Izgubio si puno, jeo loše, trenirao krivo. Tijelo je vjerojatno gladno nekih stvari i vec mu je dosadno ovako, nema razloga da se pokrene. Cuva energiju umjesto da je daje. Treba mu izazov, promjena, poticaj.

Morat ceš mijenjat jelovnik i sredit si neki dobar trening. Ja bi se na tvom mjestu prije posvetila teretani, odnosno treningu snage, a trcanje malo pustila sa strane - eventualno bi probala sa sprintevima ili nekim oblikom HIIT treninga. A taj duži kardio pustila kao nadopunu, par puta tjedno i to cak brzi hod radje nego trcanje. Trebaš jacat, izgradit tu mišicnu masu ponovno. Moci ceš više jest, bolje ceš izgledat, bolje se osjecat i bit zdraviji. Bit mršavljenja je gubljenje masnog tkiva, a ne šturih kila na vagi Wink I zapamti - prehrana je najveci dio uspjeha Wink

Ako želiš, slobodno šalji sliku na PM Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
adolfainsley8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adolfainsley8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2016 at 09:23
kožom (višak kože bi ovako nekako izgledao: http://imageshack.us/photo/my-images/4/32460456.jpg/), i najcešce je posljedica brzog i pogrešnog mršavljenja :O
waleeed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.