New Posts New Posts RSS Feed - Kravlje mlijeko je za telad
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kravlje mlijeko je za telad

 Post Reply Post Reply
Author
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kravlje mlijeko je za telad
    Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:10
Ne znam je li bila slicna tema, ali vec neko vrijeme se raspravljam s deckom oko mlijecnih proizvoda, dakle ne samo mlijeka, vec i jogurta, svih vrsta sira itd. U zadnje vrijeme se pojavilo dosta istraživanja koja govore o štetnosti mlijecnih proizvoda, odnosno da nam mlijeko i mlijecni proizvodi cine više štete nego koristi. Osobno koristim posni sir, mlijeko i jogurt, ali sve sam manje sigurna u cinjenicu da je to dobro za zdravlje, što vi mislite?

http://www.sitis-san.hr/pomembno/76/Kravlje%20mlijeko%20je%20za%20telad.html
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:20
Ovo je takva glupost da je to strašno. Onaj tko nema problema sa laktozom, sa alergijom, može bez problema piti mlijeko. Po ovome bi moja mama trebala vec davnih dana biti ili strašno bolesna ili 2m pod zemljom...s obzirom da prakticki živi na mlijecnim proizvodima i obožava ih. Wacko
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:27
Ma ja se slazem, ali kad ti netko po cijele dane tvrdi suprotno i daje ti istrazivanja koja o tome govore, zamislis se. I mi u obitelji koristimo jako puno mlijecnih proizvoda, i to se nece promijeniti, ali cisto me zanima sto vi mislite
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:34
pretjerivanje u svemu sigurno nije dobro, pa mozes se otrovati i od previse vode lol
za mene je sve umjereno uredu, a sad svako ima svoje preferencije, nesto vise voli ili mu ne pase.
U zadnje vrijeme od tih internetskih istrazivanja zbilja dobijem glavobolju
Pojavi se da je nes dobro i onda za par mjeseci da nije. Bilo za kavu, mlijeko, meso, sunce, itd...

A sad reci da je mlijeko nezdravo mi je zvuci totalno veganski. Ali opet svako ima pravo jesti sta hoce.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:36
Ja nisam baš neki ljubitelj... jedino što baš volim je mlijeko... sve ostalo mogu koristiti i ne moram. Do prije godinu dana jogurt i svježi sir nisam mogla smisliti...Big smile dok moja mama živi na tome. Ne prodje niti jedan dan da ne pojede nešto mlijecno...npr. rezanci kuhani u mlijeku... hahah xD 

a i sad vidim cime se bavi ovaj sitis san... sve jasno LOL


Edited by Slavonka23 - 13 Srpanj 2012 at 14:37
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:43
Uf ja bas jesam ljubitelj jogurta i posnog sira, bez mlijeka mogu, ali sam ga jela sa zobenima, dok nisam dobila savjet da i njih jedem sa posnim. Slazem se sto se tice da su bitne kolicine, cak sam i procitala negdje da se nebi trebalo piti vise od 700-800ml mlijeka dnevno, ali evo moj brat popije bar litru i nist mu nije Iako zbog mlijecne masti se ipak ne bi trebali koristiti tvrdi sirevi i mlijecni namazi, mislim da je u npr sendvicu posni sir puno bolji izbor :)
Back to Top
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:48
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:


Ja nisam baš neki ljubitelj... jedino što baš volim je mlijeko... sve ostalo mogu koristiti i ne moram. Do prije godinu dana jogurt i svježi sir nisam mogla smisliti...Big smile dok moja mama živi na tome. Ne prodje niti jedan dan da ne pojede nešto mlijecno...npr. rezanci kuhani u mlijeku... hahah xD 
a i sad vidim cime se bavi ovaj sitis san... sve jasno LOL


Ma to sam stavila jer je bilo na hrvatskom, postoji puno istrazivanja na engleskom koja su radili razni doktori i nutricionisti, ako te vise zanima proguglaj, ima i predavanja na youtubeu (sta reci bila sam prisiljena to prouciti da bi mogla dobro argumentirati u raspravi sa osobom koja se protivi mlijecnim proizvodima xD ). Ali evo moje misljenje je da se posni i jogurt svakako trebaju koristit , ostalo bas i ne, ali samo zbog kolicine mijecne masti.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:50
a cuj, postoji mlijeko i sa 0,05%mm... ne mora se koristiti ono sa 3,3% LOL ili još bolje ono iz mlijekomata sa 5,5% LOL

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Roulette View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roulette Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 14:57
Istina ( ali guzve na mljekomatima su nevjerojatne, bar na onome u kauflandu xD), ali sto mlijeko ima manje masti, znaci da je vise tvornicki obradeno i da ima manje prirodnih nutrijenata, oni ga onda naknadno obogacuju, ali to mi je li-la...da se razumijemo i ja sam koristila obrano mlijeko, ali prebacujem se sad na posni
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 15:13
cudno je to... kako svi imaju neki odbojni stav kad se kaze da je neka hrana dodatno obogacena, a opet uzimaju razne dodatke prehrani u obliku tableta LOL LOL

ja sam jednom probala to mlijeko iz mlijekomata i nikada više... kao da pijem mlijeko u koje je dodanu ulje LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 15:31
Mlijeko nije problem ako imas svoju kravu ili kozu. Sve kupovno je kemija, shvatite to vise. Kao i ostala hrana nije problem u njoj problem je u nacinu proizvodnje. Probajte bilo sta domace i kupovno, nema veze jedno s drugim. Nemozemo to izbjeci nazalost, ali nemojmo se zavaravati da je ok. I nemora ti bit lose odmah da bi skuzio da nesto ne stima. Ali nakon godina uzimanja, smece se natalozi u tijelu.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2012 at 15:35
ja bi cak rekla da je veci problem u domacem mlijeku nego u ovom kupovnom... Wink i da su daaaaaleko vece mogucnosti zaraze i bolesti. 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2012 at 13:13
Neki dan cuh da je svijet danas u opcoj paranoji i to je istina.
Kad covjek cita clanke na internetu a laik je sto se tice prehrane slobodno pomisli da ce od jaja dobiti holesterol i srcani udar za dvije godine, od mlijecnih proizvoda teske alergije a od tunjevine tesko trovanje zivom i umrijeti.
Daj prestanite prepadati ljude.

Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2012 at 10:19
Isto tako kao što internet može pomoci u nekim informacijama on nas debelo zaglupljuje...Ovaj clanak i ovi komentari su jednostavno sramota. Ali neko ima od toga koristi.
Jedini koji ne mogu probaviti mlijeko su AZIJATI, zbog toga jer nemaju enzim laktazu koji razgradjuje laktozu, i to je cijela frka, ako slucajno neko ne trpi mlijeko vjerojatno su mi preci neki azijski narodi.
A Vi koji mislite da mlijeko nevalja, siguran sam da cete za koju godinu moci kupiti pola litre mlijeka u tableti pa cete time biti jaci bolji i zdraviji..
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.