New Posts New Posts RSS Feed - Odlicna vježba za kvadriceps
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odlicna vježba za kvadriceps

 Post Reply Post Reply
Author
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Odlicna vježba za kvadriceps
    Posted: 30 Lipanj 2012 at 14:52
U jednoj temi sam vec opisao ovu vježbu pa evo prenosim je ovdje. Zaista ja sam jako zadovoljan tom vježbom. Naime bio sam jedno vrijeme radio klasicne cucnjeve, iskorake, zatim na onoj spravi za kvadricepse itd ali nikad NIKAD nisam osjecao bol u mišicima i toliku iscrpljenost kao nakon ove vježbe. Ja opcenito ni ne osjecam "muskulfiber"skoro nikad jer sam nekako u formi i uvijek mi rade redovito svi mišici, ali ovdje mi se javio iako sam bio u formi sa nogama i cesto sam ih radio. Ako ikad dobijem muskulfiber je recimo ako imam neku stanku sa vježbanjem i onda se bacim na trening. Tek nakon toga dolazi do boli u mišicima, ali kad sam u treninzima skoro nikad.

Evo ovdje slijedi vježbica. Ako ste voljni, svakako isprobajte. I ako imate kakvih pitanja, pitajte.

"Takodjer sam si smislio novu vježbu, ne znam da li je vec vidjena, ali uglavnom za kvadriceps, osjecam da mi kvadriceps želi eksplodirati i nevjerojatno je kako sam osjecao iducih 2-3 dana zatezanje, a iduci dan nakon vježbanja su mi i dalje noge bile toliko iscrpljene da sam i dalje znao lagano propadati niz stepenice kad se spuštam prema dolje. I prije sam radio razne vježbe za kvadriceps ali nikad tako ga nisam uništio :D.

Naime vježba se izvodi da se radi cucanj na jednoj nozi ali sa lijeve i desne strane bi trebao imati neke štange ili nešto za pridržavanje. Zatim radiš duuuboki cucanj cak i predješ ravninu od 90% izmedju podkoljenice i nadkoljenice i odeš još malo niže i vracaš se nazad, s time da je najvažnije da koljeno u niti jednom trenutku ne prelazi prste radi ozlijede i da se fokusirate na kvadriceps, da ne pokušavate koljeno izguradi pod sebe i izravnati nogu vec iskljucivo da se dižete iz kvadricepsa. Ova noga koju ne koristite u cucnju nekako skvrcite nezz ili namjestite da vam ne smeta prilikom spuštanja, što je stavite više prema iza jace je opterecenje, tako da si i to možete odredjivati prilikom vježbe.

Važna napomena kod pridržavanja je isto da pridržavanje prvenstveno služi ne da bi smanjili svoju težinu cvrsto oslanjajuci i cvrsto se držeci za te štange, vec da vam guzica i trup ne prevagne iza, jer se morate duboko spuštati dolje i pod odredjenim kutem, isto kao i kod pravilnog cucnja. Znate i sami kako je nezgodno u pocetku raditi pravilni cucanj - imaš osjecaj kad ideš sa guzicom duboko iza i dolje da ce te prevagnuti u nazad i da ceš pasti, e upravo to je jedini razlog zašto se pridržava kod ove vježbe, znaci što laganije se prstima držite da vas ne odnese u iza.

Ja sam to radio po serijama od 10,8,6,4,2,1 puta i onda nakon te zadnje idem sjesti uz zid po 90% oko 60 sekundi dok mi noge ne pocnu klecati i dok mi mišici doslovno ne vrište :D. I tako 2 puta sve ponoviti, s time da ukoliko vam noge vec otpadaju drugi put možete krenuti sa serijom od 6 pa ici prema 1. ta vježba doslovno trga kvadriceps i daje izdržljivost u cucnju te snagu povecava, barem ja osjetim."

Edited by Zyzz - 30 Lipanj 2012 at 15:48
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 15:10
ili jednostavno odradi bar jedan trening heavy cucnja ili mrtvog pa javi dojmove
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 15:19
Pa slažem se sa tobom i ove dvije vježbe su odlicne, ali zašto bi se uvijek radilo jedno te isto, ovo je takodjer odlicna vježba koja se može raditi u kombinaciji sa ove dvije.

A i ovu vježbu možeš raditi bilo gdje, dok mrtvo dizanje ili cucnjeve šipkom na ledjima ne možeš.
Takodjer ovi izdržaji uz zid kad se sjedneš kao na stolicu u prazno daju odlican efekt uz ovu vježbu.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 14:27
Originally posted by Zyzz Zyzz wrote:


Takodjer ovi izdržaji uz zid kad se sjedneš kao na stolicu u prazno daju odlican efekt uz ovu vježbu.

probao sam davno prije, i sjecam se izuzetno velikog stresa na koljena
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 14:32
prednji cucanj bome odradi prednji dio kako spada...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 21:48
Pa ne znam, cudno, ja nikad nisam osjetio da mi koljena pate ako sjedim pod 90stupnjeva uz zid, kao na nevidljivoj stolici. Jedino kad sam osjecao problem je kad bi koljenom otišao preko razine prstiju. Isto tako kad radiš izdržaj težište ti bude na petama zbog takvog položaja nogu što je još jedan indikator da ti je sva težina usmjerena prema iza - prema guzici, ali zato je zid koji te zadržava..

Ja ih vec radim (to vrijedi i za izdržaje i za cucanj na jednoj nozi) neko vrijeme i do sad apsolutno nikakvi problemi sa koljenima, a redovito "provjeravam" i radim razne pokrete sa svim zglobovima da vidim ima li kakvih ozlijeda jer mi je to i jako važno zbog sporta kojim se bavim. Ako dodje do nekih problema sa zglobovima moram ih što prije lijeciti inace se stanje pogoršava.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
M-power View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M-power Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 15:31
ode je rijec jednonoznom cucnju? Koliko opisa za to..heh..ali vjezba trgaaa sve..
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 20:49
Originally posted by M-power M-power wrote:

ode je rijec jednonoznom cucnju? Koliko opisa za to..heh..ali vjezba trgaaa sve..


Tako je, ali opisao sam da ljudi mogu što bolje predociti izvodjenje ove vježbe, da obrate na detalje da nebi došlo do povrede, te da iz te vježbe izvuku maksimum.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
M-power View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote M-power Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2012 at 12:38
Sjetim se jos kako nisam moga siditi dan posli od bolova..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.