New Posts New Posts RSS Feed - Definicija ili masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Definicija ili masa

 Post Reply Post Reply
Author
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Definicija ili masa
    Posted: 29 Lipanj 2012 at 09:58
Zdravo :)
Vec duze vrijeme razmisljam da li da otvorim novu temu ili da trazim po netu.Mnogo sam guglao,trazio ali nigdje ne mogu da nadjem rjesenje problema kojeg imam(a nisam siguran da sam vec otvarao jer nisam dobio konkretan odgovor :)).Dakle imam 17 godina,170cm i  58kg.Skinuo sam za 8-10 mjeseci 20 kilograma,od kojih je prvih 10 bilo zbog zdravlja(tako da je samo voda bila).Sada kao i vecina drugih koji su ovako "napredovali"imam problem da je ostalo sala na bokovima a da ruke,noge nemaju mnogo misica(da ne kazem nista).Na plivanje idem 5,6 puta sedmicno(1 HIIT trening :D) i plivam oko 1.5-2km,jedan dan preskacem vijacu sto se tice kardia.Svaki drugi dan radim sklekove 5 serija po 20 i svaki put razlicite,zgibove(se jos uvijek trudim jer sam opet krenuo da radim aktivno ove sedmice) i radim sa bucicama kod kuce od 7.5 kg danima kad ne radim sklekove(biceps,triceps,kvadriceps-po misicu 3 vjezbe sa 3serije od 6-8 ponavljanja)ali ne radim druge djelove jer me uhvati upala od sklekova i zgibova.Sto se tice prehrane vrlo dobro sam je regulisao,BMR mi je 1630 po ovim kalkulatorima na internetu ali obicno unosim 1700.Moje pitanje dakle glasi da li ja treba da rjesim ovo salo do kraja pa da krenem na masu ili odma?
Znam da je bilo vec ovakvih tema,ali bi volio da mi neko licno napise posto se bavim i tim plivanjem koje stvarno volim :D
Hvalaaaaa


Edited by Mjauk - 29 Lipanj 2012 at 10:01
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 11:25
Pa gledaj, ako imaš reguliranu prehranu jedan dio definicije ce doci sam, znaci izgubiti ceš više manje one šlaufice koje si imao prije i doci ceš do jedne granice normale, znaci biti ceš normalan sa nekih 10% masti otprilike.

E sad kada dodješ do tuda ne znam, ja ukoliko ne bih imao baš izgradjene mišice ne bih išao na definiciju (na 5-7% masti), jer definicija je ustvari skidanje još dodatnog masnog tkiva da se mišici što bolje vide i izbiju van.

Ako imaš malu kolicinu mišica ja ti preporucujem da samo imaš sredjenu prehranu i da pumpaš razno razne vježbe ili odlaziš u teretanu ili oboje, kad nabiješ mišicnu masu onda odi na definiciju da se tvoj rad što bolje vidi :). Naravno sve ove aktivnosti šta radiš ne moraš nešta mjenjati, samo pumpaj i trudi se i dalje i najvažnije je da ne odustaješ i ne odgadjaš treninge. Ako ceš sve raditi kako treba bez odustajanja rezultati ce sigurno doci, garantiram ti.

Eto to ti je moj savjet.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 17:18
Hvala na odgovoru,zvuci ohrabrujuce :D
A sto se tice prehrane samo me zanimalo da li da i dalje uzimam 1700-1800 kalorija ili da povecam,ali najbolje da se pridrzim sada ovog pa da vidim kasnije rezultate kroz koji mjesec.
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2012 at 02:30
Ma drži se svojeg režima kao i do sada i to je to. Kasnije ceš vidjeti šta ti najbolje odgovara i da li ceš šta mijenjati. Svaka osoba treba proci kroz taj neki proces "eksperimentiranja" i vidjeti šta najbolje za nju odgovara. Da bi to netko mogao uciniti za tebe treba znati puno varijabli i treba pratiti detaljno osobu sa kojom to radiš.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.