New Posts New Posts RSS Feed - Domaci energetski napitak prije treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Domaci energetski napitak prije treninga

 Post Reply Post Reply
Author
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Domaci energetski napitak prije treninga
    Posted: 19 Listopad 2007 at 10:32
Ovaj napitak sam uz malo maste i s jednim receptom smiksao i rezultat je pomalo predobar gdje je kvaka ?

Osnovni recept sam procitao na kutiji suhog pivskog kvasca gdje kaze da je rijec o "energetskom napitku" sto bi znacilo da je napitak koji trajno daje energiju za vrijeme tjelesnog napora sa smislom da se popije prije tog napora right?(Jesam pametan a )
-2dcl vode
-2 male zlice suhog pivskog kvasca
-š velika zlica jabucnog octa
-š mala zlica meda
Umjesto vode ja sam stavio 2dcl zelenog caja zbog kofeina te svemu tome nadodao jos š zlicu cvjetnog praha za kojeg znam da je odlican ali sam zaboravio zasto i jos tabletu 650mg CLA + 85 mg L-caritina.
To popijem prije treninga mase.
Pio sam taj napitak jedno š5 treninga i onda š0 ne i efekat je bio:
Sa napitkom:
-Povecana koncentracija pogotovo na pocetku i na kraju treninga
-Manje sam se znojio bar za 20%
-Manja potreba za vodom za 50% jer stvarno nisam imao onaj kontinuiran osjecan za vodom nakon svakih nekoliko serija niti osjecan suhog grla jer mi se puno lakse bilo skoncentrirat na disanje kroz nos negoli kad sam bezvoljno i umorno trenirao
-Veca volja i motiviranost
-Poslje treninga sam se osjecao odlicno niti sam bio umoran niti iscrpljen nego cisto zadovoljan pa cak i kad sam povecao opterecenja na svim spravama i sa svim utezima odradio sam trening do kraja dajuci sve od sebe

Evo ovo su moja iskustva pa ako netko hoce neka proba kako ovaj napitak tocno djeluje neznam ali znam posto je odvratan da je zdrav i da na mene djeluje iako neki kazu da je psihickog karaktera ja kazem da zbog kofeina ali logicno gledajuci jako nam je bitno sto uzimamo poslje treninga pa zasto nebi bilo i ono sto uzimamo prije treninga a svi znamo kako je trenirati bilo sto kada se prezderemo ili kada popijemo previse vode pogotovo mineralne :)
When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
pere View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pere Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2007 at 08:18

Stari svaka cast tvom znanstveno-istrazivackom radu i izumu, ali ipak bi imao neke zamjerke vezane uz tvoj "ELIKSIR". Naime ti si napisao da se 20% manje znojis sto moze bitit individualna stvar koja se odnosi samo na tebe kao prvo, kao drugo normalna prirodna pojava kod velikih fizickih napora je zagrijavanje tijela, pa cak i pregrijavanje zbog cega se luci znoj. To je normalna stvar, a to sto se ti manje znojis, moze bitit samo da si si umislio. Napisao si takodjer da si imao manju potrebu za vodom 50%. Katastrofa!!! Koliko ja znam misici se jednim djelom sastoje od vode, mozda cak i vecim mislim, takodjer da bi misic dobivao energiju potrebna mu je voda tokom napora, sto je normalna bioloska pojava, pa cak se i tijelo kod fizickih napora preko vode hladi. Znaci ako NE PIJEš VODU SLABO ILI ZA CCA 20% MANJE cEš SE ZNOJITI!

Jos jedna stvar i Ja sam probao sam kombinaciju zelenog caja i l-carnitinea i mogu rec da sam se cak i vise znojio, sto je valjda normalno, ako znamo da zeleni caj i l-carnitine pomazu u razgradnji masti u tijelo, cime se oslobadja energija koja je potrebna za rad, odnosno vjezbanje.

Eto to su nke stvari koje mislim da bi trebao znati, al ne samo TI nego i drugi koji budu ovo citali.

Tko zna mozda sam ja u krivu, a ti u pravu. Ne znam. to su moja razmisljanja.

Bez uvrdede. Pozdrav.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2007 at 11:31
 ZENE - DRZITE SE PODALJE OVOG NAPITKA!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.