New Posts New Posts RSS Feed - Dodaci prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dodaci prehrani

 Post Reply Post Reply
Author
ZGD View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZGD Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dodaci prehrani
    Posted: 10 Svibanj 2012 at 22:35
bok svima

nisam znao gdje tocno da pitam, ovdje ili u dijelu foruma gdje se razgovara o prehrani, pa buduci da sam pocetnik odlucio sam ovdje

gledam ovaj web shop https://www.fitness.com.hr/shop.aspx pa me zanima koja je razlika izmedu ovih proteina koji su u sekciji "proteini" i ovih koji su u sekcij "povecanje mase" jer kolko kuzim i jedni i drugi sluze kao dodatak prehrani u svrhu povecanja misicne mase

ako netko ko se kuzi u to ima vremena ukratko objasniti bilo bi super...

pozdrav! 

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 23:04
Ovi za povecanje mase su zmiksani proteini sa ugljikohidratima, dok su proteini cisti protein.........
Namjena prvih je popuniti dnevni kalorijski unos pošto obicno mjerica sadrži 1000-1500 kalorija ako se ne varam , no stvar je da placaš skupo te UH koji su i onako prilicno nekvalitetni , te ne vidim smisao placati to osim ako si ljencina i neda ti se smiksati svoju kalorisjku bombu.Ili jednostavno imas love pa te nije briga.
Tak da uvijek je bolje kupiti ciste proteine i sam si napraviti svoj kalorijski booster ako ti zaista  treba a mozes ih i koristiti sa strane kao PWM ili dodatak obroku bez trapanja suvišnih kalorija.....


Edited by The Phoenix - 10 Svibanj 2012 at 23:06
Back to Top
ZGD View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZGD Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 23:46
Aha... znaci najbolje uzimati ove obicne i jos glukozu poslje treninga. Ili ima jos nekaj?

I hvala na odgovoru.
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 12:39
Kao što ti je phoenix opisao, zahebi te mass gainere i te pizdarije. Lijepo popij whey sa glukozom i pojedi 1 bananu oko 30 min nakon što si popio pwm.. S time da bih ti ja preporucio da još i prije treninga pojedeš neke uh poput zobenih + banane + mlijeko, ja si to volim pojesti oko sat i 15, sat i pol prije treninga da mi daje energiju. Zobene sadrže dosta vlakana i usporavaju absorpciju/probavljanje hrane stoga ceš kroz cijeli trening crpiti ugljikohidrate koji ti trebaju za izvodjenje vježbi te ce to biti dosta dobra kombinacija sa pwm-om koji ceš popiti odmah nakon treninga.

Po meni je to puno bolje nego da jedeš neke gluposti ili da si skoro pa praznog želuca na treningu i onda samo uzmeš pwm kasnije, ovako imaš bolji efekt i kontinuirano se opskrbljuješ energijom i odredjenom dozom proteina - prije treninga, tokom treninga i nakon treninga.

Takodjer ja volim poceti piti pwm pred kraj treninga, recimo ako mi trening traje 60 min, u 50'toj minuti pocnem polako piti whey i popijem ga do kraja recimo 5 min nakon treninga (65 minuta).
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
Davidd53 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Davidd53 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2012 at 09:55
Ljepo je covjek obajsnio i ja ti preporucujem da se njegovi uputa drzis obavezno!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.