New Posts New Posts RSS Feed - ODMOR???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ODMOR???

 Post Reply Post Reply
Author
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ODMOR???
    Posted: 03 Svibanj 2012 at 18:01
Pozdrav, imam jedno pitanje, s obzirom da sam sebi spremam treninge i prehranu. Zanima me jedna stvar a to je odmor, sto se mene samog tice nije mi potreban, ali opet dali je ipak u redu da odradim odmor neki i svako koliko?

Moj se trening svakog dana sastoji:
100 dipseva (punih i pravih)
100 sklopki
50 sklekova
60 min trcanje (puls 115)
50 sklekova
50 dipseva
50 sklopki

Cijeli trening traje nekih 1:30 - 1:45 h. Hvala
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2012 at 19:57
Mislim da bi bilo bitno da napises koji ti je cilj
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2012 at 20:06
cilj je izgubiti nakupljenih desetak kg, s obzirom da sam cijeli zivot sportas (plivanje, rukomet). i zaboravih napomenuti, u trcanju radim i HIIT (20/40, 30/30, 40/20 x 5 ) 
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2012 at 20:22
Iiides lik, da je meni takva kondicija

Zar ne bi bilo pozeljnije da ti aerobne vjezbe idu zadnje, da maksimum das na ovima prije?
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 08:43
kod vecine sportaša osim kod bodybuildera kondicija je važnija od mišicne mase jer moraju ljudi moci disati, ovo mi dosta lici na rukometni trening koji sam ja prolazio dok sam još igrao samo smo mi na pocetku treniga trcali XD
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 17:40
ma sve to stoji...ali sto sa odmorom??? :D 
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 17:42
btw. i ja sam krenuo sa trcanjem na pocetku, pa na kraju pa san skuzija da ovako dajem maximum.... a to mi je potrebno :D s obzirom na moju visinu od 197 cm i trenutnu tezinu od 105 kg :D 
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2012 at 20:18
Mislim da ti ne treba odmor ako fizicki možeš podnijeti trening u komadu Thumbs Up

*ja sam samo laik, valjda ce ti netko iskusniji odgovoriti 
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 07:59
po meni bi ti trebao jedan dan tjedno (uzmeš nedjelju) kad ceš odmorit i opustit se i pojest što hoceš itd, taj jedan dan ti može samo pomoci koliko sam ja naucio od iskusnijih forumaša
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 12:15
da znam...ono jedan dan jedes sta oces (bez pretjerivanja) da te usreci.... :) mislim se oisto je ovo ipak hiit on jako UBIJA.... mislija san ono dal treba dva dana radit dan pauza...no dobro...nastavit cu ja po svome...hvala  svima :D

Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2012 at 14:20

koliko ti treba odmora prosudiš sam, u principu ne moraš uzimati dan odmora u smislu cijelodnevog izležavanja, no nakon nekoliko dana intenzivnih logicno bi bilo uzeti dan,dva laganog treninga, ili ako imaš nekoliko intenzivnih tjedana, tjedan oporavka.

Pretjeraš li naci ceš se ili pod ozlijedama ili u pretreniranosti ili navuci neku bolešcugu, na kraju ionako si sam svog tijela gospodar, nauci ga slušati i dobro ce te se slagati Smile

Edited by Bla! - 05 Svibanj 2012 at 14:20
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 13:35
to i mene zanima! znaci, jedan dan u tjednu odmora bez ikakvog treninga? što ako se ne odmaramo uopce? ja osobno jedno vrijeme nisam nijedan dan odmora uzimala, vec svaki dan radila po 2 treninga i onda su mi poceli bit nerealno teški, tj. poceli me mišici peci više nego inace tokom treninga! a dakle, taj jedan dan je i punjenje? ja si dozvolim vikendom i alkohol i onda kad se sve zbroji, ne znam jel to napredak il stagnacija???
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 14:35
Lolita, manje je više

Osim u slucaju defke LOL
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 14:42
defka i jest u pitanju! hehehe Big smile
 
a koliko puta tjedno bih trebala odradit svaku mišicnu skupinu u gymu? pošto radim split. Smile inace sam jednom tjedno, ali sad se pitam jel bolje 2x.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 14:58
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

defka i jest u pitanju! hehehe Big smile
 
a koliko puta tjedno bih trebala odradit svaku mišicnu skupinu u gymu? pošto radim split. Smile inace sam jednom tjedno, ali sad se pitam jel bolje 2x.

osobno sam zagovornik full body treninga, dakle, ako treba i 3, 4 pa i 5 puta tjedno odraditi istu mišicnu skupinu, ali dakako razlicitim sistemom ponavljanja i setova Wink

ako vec radiš split, ne znam koliko imaš prostora za ubacivanje dodatnog treninga za istu m. skupinu.
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 19:09
jaooo, mislim da imam vremena za 2 puta tjedno istu mišicnu skupinu jer idem i na one fitness programe, di takodjer radim s težinama, skoro svaki put noge, dakle svaki dan. a s tim da imam odmor od 24 h izmedju (to dovoljno?). a kak da si naštimam setove i ponavljanja da su drugaciji? pa uvijek radim po 5 serija najmanje i po 15 ponavljanja. ponekad umrem, ovisno o mišicnoj skupini Smile
 
p.s. ne znam koliko bi mi trebao trajat trening da napravim full body, jer mi i ove 2 mišicne skupine dost dugo, a ne odmaram se više od 30sec izmedju serija, a ponekad ništa.


Edited by LolitaInChains - 09 Svibanj 2012 at 19:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.