New Posts New Posts RSS Feed - Pocetak vježbanja nakon bolesti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetak vježbanja nakon bolesti

 Post Reply Post Reply
Author
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetak vježbanja nakon bolesti
    Posted: 25 Travanj 2012 at 20:53
Dobar dan.Nakon više od godine dana oporavka od mononukleoze pocinjem ponovno sa vježbanjem i u katastrofalnoj sam formi.Za pocetak sam kupio 16 kg kettlebell jer je on navodno za pocetnike moje kilaže i uz to pocinjem s laganim režimom trcanja.
Moje pitanje je:  koliko tjedno za pocetak smijem vježbati ove vježbe dok se ne uhodam.
http://https://www.youtube.com/watch?v=Iz_rDPaZn90
Te kako da u taj isti tjedni raspored uvedem i trcanje.
Ne znam dali je bitno, ali imam 87 kg i visok sam 188 cm.
Hvala unaprijed na vašem odgovoru.


Edited by Fitkorisnik - 25 Travanj 2012 at 20:53
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 21:02
Originally posted by Fitkorisnik Fitkorisnik wrote:

Dobar dan.Nakon više od godine dana oporavka od mononukleoze pocinjem ponovno sa vježbanjem i u katastrofalnoj sam formi.Za pocetak sam kupio 16 kg kettlebell jer je on navodno za pocetnike moje kilaže i uz to pocinjem s laganim režimom trcanja.
Moje pitanje je:  koliko tjedno za pocetak smijem vježbati ove vježbe dok se ne uhodam.
http://https://www.youtube.com/watch?v=Iz_rDPaZn90
Te kako da u taj isti tjedni raspored uvedem i trcanje.
Ne znam dali je bitno, ali imam 87 kg i visok sam 188 cm.
Hvala unaprijed na vašem odgovoru.


Dobro došao,vježbama koje si postao ništa ne nedostaje,izbaci floor press ubaci turkish get up umjesto i one leged deadlift.Poradi povremeno na tehnici clean&press i snatcha pa ih možeš dodati toj rutini.Ukoliko nemaš kondicije da radiš jednu vježbu za drugom izmedju vježbi ili po potrebi radi sa girjom around-body-pass dok ne smiriš puls.



Edited by Igor - 25 Travanj 2012 at 21:07
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 21:11
Hvala na dobrodošlici i savjetima ,jer mi je puls poprilicno visok nakon par vježbi. Znaci npr. svakodnevni  režim jutarnjeg trcanja i navecer kettlebell nije problem? Tako sam mislio 4-6 tjedana dok ne udjem u barem neku formu.

Edited by Fitkorisnik - 25 Travanj 2012 at 21:12
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 21:16

Originally posted by Fitkorisnik Fitkorisnik wrote:

Hvala na dobrodošlici i savjetima ,jer mi je puls poprilicno visok nakon par vježbi. Znaci npr. svakodnevni  režim jutarnjeg trcanja i navecer kettlebell nije problem? Tako sam mislio 4-6 tjedana dok ne udjem u barem neku formu.

Ne trpaj odmah 2 treninga dnevno,neceš prije doci nigdjeWink,pocni sa 3x tjedno jedan trening dnevno,ubaci izmedju vježbi i bodyweight rutine,zgibove,sklekove,high kick,plank,jumping jacks,box jumps...neka ti treninzi traju od 30min do 45min.


Malo i ovdje pogledaj ----> https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/Funkcionalni-trening-video.aspx

                                           https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Kettlebell-program.aspx

                                         https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness.aspx



Edited by Igor - 25 Travanj 2012 at 21:22
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 21:28
Pogrešan post. LOL

Edited by Fitkorisnik - 25 Travanj 2012 at 21:34
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 21:29
Istina ,treba se i odmoriti.Ovo ostalo cu polagano uvoditi ,pa cu vidjeti kako ce ici. :D
Hvala na linkovima ,jako ce dobro doci.



Edited by Fitkorisnik - 25 Travanj 2012 at 21:33
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2012 at 22:57
Prati svoje tijelo i ne pretjeruj... ne iscrpljuj se dok se skroz ne oporaviš.... 2 treninga dnevno su ti previše...
Prati kako ti tijelo podnosi rad sa opterecenjem, nemoj odmah se iscrpljivati trcanjem..polako kombiniraj hodanje i trcanje....
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:19
Trcat cu vikendima za pocetak,i imam dosta poteškoca sa turskim dizanjem,tj. s desnom rukom ide ,ali sa lijevom nikako ... Ermm 
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:21
U svakoj vježbi sa girjom ide prvo slabija strana,potrudi se.
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:34
Znam,procitao sam to ,ali sam morao vidjet dal sam stvarno toliko kilav ili je samo do lijeve ruke. Prekosutra cu napravit tih 10 dizanja s lijevom pa makar.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:52
Program za tursko dizanje:

DAN 1 (pon): testiranje
DAN 2 (sri): 1 serija x 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 3 (pet): 1 serija x 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 4 (pon): 2 serije x 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 5 (sri): 3 serije x 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 6 (pet): 4 serije x 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 7 (pon): 5 serija x 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 8 (sri): 5 serija x 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 9 (pet): 1 serija x 4, 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 10 (pon): 1 serija x 4, 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 11 (sri): 2 serije x 4, 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 12 (pet): 3 serije x 4, 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 13 (pon): 4 serija x 4, 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 14 (sri): 4 serija x 4, 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 15 (pet): 1 serija x 5, 4, 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 16 (pon): 1 serija x 5, 4, 3, 2, 1 ponavljanja
DAN 17 (sri): 1 serija x 5, 4, 3, 2, 1 ponavljanja

DAN 18 (pet): 1 serija x 5, 4, 3, 2, 1 ponavljanja

Bez odmora izmedju ponavljanja,znaci ako je 4-3-2-1 lijeva strana 4 ponavljanja zatim desna 4 ponavljanja pa onda opet lijeva 3...itd odmor izmedju serija uzmi koliki ti treba,ovaj program imaš cijeli gore na linku koji sam postao.Iako je odlucnost dobra strana,iskoristi je pametno umjesto da se ubiješ sa po 10x po svakoj ruci.



Edited by Igor - 26 Travanj 2012 at 22:55
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 23:04
Da, stvarno,koji sam ja retard...što je najsmiješnije taj sam program procitao prije nego sam i postao na ovom forumu. 
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2012 at 20:51
UPDATE:  Nisam odmah poceo sa programom turskog dizanja jer me lijevo rame dosta zezalo, ali nakon 2-3 tjedna vježbi za pocetnike ( Halo, round warm ups, row boats i vjezbanja tehnicke snatch-a i dead lifta) poceo sam sam 6 tjednim programom.Sad završavam drugi tjedan i moram priznati da sam impresioniran programom ,ali i sobom. Nisam mislio da cu moci napraviti jednu seriju kamoli 3-4 ,a da ne govorim kako onih 4 min na kraju oznoje covjeka :) . Tako da moje preporuke za ovaj program i KB. 
Pozdrav i zahvale osobi koja je napravila program.


Edited by Fitkorisnik - 04 Srpanj 2012 at 21:01
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.