New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje i prehrana za definiciju-savjeti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje i prehrana za definiciju-savjeti

 Post Reply Post Reply
Author
mica33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mica33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbanje i prehrana za definiciju-savjeti
    Posted: 06 Travanj 2012 at 09:37
Pozdrav,
evo nova sam na forumu, puno toga korisnog sam pronašla i išcitala, medjutim imam dvojbi pa bi trebala malo savjeta vas iskusnijih tu.
Imam 33god., 66kg i 169 cm.
Kroz dvije trudnoce sam se dosta udebljala i nakupila masnog tkiva, pogotovo na gornjem dijelu bedara, guzi i trbuhu. Klasicno ženski Smile.
Sad sam konacno odlucila i našla vremena dovesti se u red.
Htjela bih skinuti 8-10kg, odnosno istopiti salo i ucvrstiti tijelo.
Krenula sam vježbati i htjela bi promijeniti prehranu.
 
Ajmo s vježbanjem:
ujutro: 6 puta tjedno (PON-SUB) - magic well; kružni trening na spravama (30 min), a nakon toga
            trcanje (30 min).
popodne(doma): vježbe za ruke s bucicama, trbušnjaci, cucnjevi, sklekovi i vježbe za ledja (4x10 ponavljanja).
 
Moja su pitanja sljedeca:
Da li bi to svoje vježbanje trebala malo drugacije rasporediti( po danima u tjednu, vrsti treninga)?
Da li mi je jedan dan odmora tjedno dovoljan?
 
A što se prehrane tice:
Pronašla sam kalkulatore za BMR i TDEE te izracunala vrijednosti ( BMR=1444, a TDEE=2238).
S obzirom da bih htjela smršaviti smanjujem TDEE za 500 kcal i dobijem  1738kcal, što bi mi trebao biti dnevni unos kalorija.
Isto tako sam našla da bi omjer za ovo što ja želim trebao biti 40% P, 40% UH i 20% M.
Pa bi si po tome složila i jelovnik.
Jesam ovo dobro shvatila i izracunala i da li vam se to cini ok s obzirom na moj cilj?
Trebam li tu što promijeniti?
I zanima me pitanje vezano uz dodatke prehrani:
uzimala bi whey + dekstrozu nakon treninga. 
Da li je to ok s obzirom na moje treninge i u kojem omjeru?
 
Molim vas pomoc i savjete, šta radim dobro a što ne, što bi trebala promijeniti?
Puno hvala i lp.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.