New Posts New Posts RSS Feed - Crossfit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Crossfit

 Post Reply Post Reply
Author
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Crossfit
    Posted: 26 Ožujak 2012 at 21:49
Društvo, ima li koga da radi takve treninge, po nacelima crossfita?
I može mi neko objasniti koje su fore sa ponavljanjima, ili se radi do posljednjeg atoma energije ili pak 50 ponavljanja!?
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 11:09
I koliko puta na tjedan se radi crossfit? Probao sam u ponedjeljak, i ovo je stvarno žestoko, jucer off jer sam se jedva micao, danas bi opet malo prošvrljao DEMO pa da odaberem neke treninge. 
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
sasagrosic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sasagrosic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 12:24
Pozdrav!
Da bi ti netko od nas koji tako vježbamo mogao odgovoriti trebalo bi nam više informacija o tebi npr. koliko dugo vježbaš, kakav si trening do sada primjenjivao, koliko imaš iskustva sa olimpijskim dizanjem utega, gimnastikom, opcenito možeš li izvoditi sve osnovne vježbe u dovoljnom rasponu pokreta? Broj treninga tjedno može biti rasporedjen po sistemu 5-2 ili 3-1 pa to rotiraš (prva brojka su dani treninga, a druga dani odmora). Uglavnom želiš izbjegavati rutinu i ne želiš dopustiti tijelu da se privikne na odredjeni raspored vježbi i intenziteta. Mogao bih pisati do sutra, ali necu dok ne vidimo inicijalno stanje ;)
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 17:02
Uglavnom homemade, doduše imam podosta sprava, utega, šipki tako da se može gotovo sve odraditi. Vježbam više rekreativno ali naravno uvijek se ocekuje rezultat, pa na kraju krajeva želim rezultat i tako se na razlicite nacine borim. Dizanje utega, bicikl, plivanje, trcanje, HIIT treninzi, rasturio sam 2-3 puta Insanity Workout. Sa olipmpijskim dizanjem utega nemam nikakvog iskustva, te sam to napocetku vec izbacio iz CF-a. Šta je sa ponavljanjem vježbi? Dali se vježbe tijekom treninga rotiraju ili imaju odredjen br ponavaljanja? Hvala 
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 23:18
Gle, CF bez Oly lifts nije CF. Od kuda si? Ako ima u tvom gradu klub Olimpijskog dizanja preporucio bih ti da odes i odradis svako toliko par treninga sa njima. Sa Oly lifts se nije zezat jer jako lako dodje do ozljeda ako tehnika nije razradjena i naucena do detalja. Naravno, prvo sve tehnike odradjivati za PVC tubom ili drskom od metle!
Kao sto je rekao Sasa, treba vidjeti gdje si u svih 9 domena CF-a pa se onda dalje da razgovarati o treninzima i programiranju.
Rutina je neprijatelj. Vjezbe se mogu ponavljati svako toliko, ali je razlika u intenzitetu i kombiniranju.

Za pocetak nije bitno koliko si puta rasturio WOD, bitno je sa kakvom si ga tehnikom i standardom odradio.
Prvo ide mehanika pokreta, pa ponavljanje i drilanje i tek onda se ubacuje intenzitet!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.