New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje i proteini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje i proteini

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zlatokosa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zlatokosa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbanje i proteini
    Posted: 01 Travanj 2012 at 08:23
Gym girl i papam Thumbs Up ali baš privlacno zvuce, kao da cu se udebljati za mjesec dana LOL
Decki da vam skratim muke reci cu da groždjice ne mogu ni primirisati Confused pa je dekstroza moj izbor Tongue

No, jer moguce da sam vec kilu dobila Disapprove vagnula sam se u teretani nakon tjedan dana i ostala s upitnikom iznad glave...Osjetim kako su mi se i mišici zategnuli, nekako su cvršci Big smile
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 23:43
ma samo san tija ukazat na to da uz whey ne da moze nego mora popit dekstrozu ili nesto od UH jer sam whey bi bija za popunjavanje rezervi glikogena bez dekstroze a ovako dekstroza puni glikogen a whey hrani misic proteinima... ma ja san ti se rodija u splitu i zivija do svoje 13.godine gori na vrh sucidra a pretpostavljan da mali pazaric mislis onaj doli na sucidru,a sad od 13.pa evo skoro 24ta zivin u trogiru odnosno na ciovu
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 20:33
200g za 3,50 sam ja uzima, i pretpostavljam da si i ti iz splita, na malom pazaru refužo. isplati se više od dex, a i ima drugih marki osim francka koje su jeftinije (2kn za 100g), i opet ti izadje jeftinije. al bez obzira, taj P+UH unos bi triba bit iz hrane, a ne iz shake-a, zato je više manje svejedno kako se pije, bar po meni, al bi bilo dobro ili sa dex ili sa groždjicama u slucaju da nije u mogucnosti jest u roku od 1h iza treninga.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 18:50
http://online.konzum.hr/products/50000026
100gr 4.69 vjerojatno ima i jeftinije di al 200gr 3.50kn jos nisan vidija pa neznan ugl.nevidin logike uzimat grozdjice umisto dekstroze,skuplje je sigurno
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 18:29
200g groždjica košta 3,50 kn, a na 100g je oko 80g UH, dakle eto da se zaokruži 150g u cijelom pakovanju + kalij, kalcij, blabla... ne vidim kako to izadje skuplje ako je dex. 500g u DM'a 13kn (150x3 = 550 = 10,50 kn).


mali edit - svako normalan pojede iza treninga neke UH+P, a ne samo shake, zato sam i reka da nije pre pre pre bitno ga sa UH popit, a i ako ga miksa s mlikom, od mlika isto skupi UH.

Edited by pepperedangus - 27 Ožujak 2012 at 18:32
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 16:16
pa netriba dekstrozu uzet ako ima viska para,nego je mora uzet bez obzira, a sta se tice grozdjica jednaka kolicina da zadovolji koliko triba je dosta skuplja od dekstroze nevidin kako to moze bit jeftinije?a nemozes coviku savjetovat da iza treninga moze pit whey bez dekstroze jer tako neide mora bit UH a ne samo P
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 08:14
a onaj gori djelic teksta di preporucam dekstrozu da uzme ako ima viška para si preskocija jel? i nije potribno sa dex whey pit, može i sa šakom suhih groždjica, jeftinija i ukusnija alternativa
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 16:55
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

nije bitno kako i di ceš radit trening, bitno je da ceš trenirat. ima ovdi par super cura koje ce ti (nadam se) pomoc složit prehranu / trening zavisno o cilju. a šta se tice proteinskog napitka, neke od markica koje bi ti ja preporucija (pio sam proteine od tih proizvodjaca) su:

scitec nutrition
twinlab
olimp sport nutrition
optimum nutrition

šta je bitno - bitno je da je "whey", okus po želji naravno, od ovih proizvodjaca svi imaju super okus, tako da nece bit gadljivo ih piti. takodjer ako imaš viška para (šta je rijetkost danas ) bi ti savjetovao da uzmeš u DM-a dekstrozu (nije skupa) radi bolje apsorcije proteinskog napitka. i naravno kako ceš tek krenit s proteinskim napitkom, piješ ga direktno iza treninga, sa ili bez dekstroze, nije bitno, 1 mjerica u 2 dcl vode ili malomasnog mlijeka (0.9%) i to je to.
itekako je bitno whey bez dekstroze je u prjevodu skupi secer je sve ode za popunjavanje rezervi glikogena... whey se uvik treba pit s dekstrozon
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 14:23
Ma što ce ti power mass...jedi! Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 13:55
whey
Back to Top
Zlatokosa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zlatokosa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 11:53
Question
Ne znam koliko je pametno vježbati mi cešce ili rjedje od 3x...Ipak nemam više kondicije Embarrassed dok nju steknem...potrajati ce Tongue
Nego od mpv-a gledam ponudu i nisam sigurna što uzeti...Power Mass Xtreme ili Whey?

Edited by Zlatokosa - 23 Ožujak 2012 at 12:02
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 21:53
vjezbaj toliko koliko su tvoje mogucnosti..ako se tek upisujes u gym, 3x tjedno bilo bi najrealnije.
jos si slozi nekakav trening program i to e to...Thumbs Up
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Zlatokosa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zlatokosa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 20:31
Samo da se pohvalim i javim da sad jako pazim što i kad jedem, a i s teretanom sam danas zapocela proteine cu uskoro ubaciti
Jel ok zapoceti s vježbanjem 3 puta tjedno?!
Back to Top
Zlatokosa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zlatokosa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 19:21
Hm.. a mislila sam da ce biti jednostavno LOL
 
Iskreno, kilažu mislim da bih uspjela riješiti samo da si izreguliram obroke, jer jedem stravicno neredovito. No, opet ne provodim dovoljno vremena u kuci da bih mogla kuhati sve obroke, pa sam mislila uz tri glavna obroka smuckati koji homemade shake, dodati proteine i lijepo to popiti kad mi kuhinja nije u blizini Embarrassed Jel to u redu? Ili krivo mislim?
U teretani ce me valjda etko uputiti što i kako raditi Cool bit ce mi prvi ulazak tamo LOL
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 17:02
Hey Zlatokosa Wink

Prvo, složila bi se sa animalom što se komentara tice - nije nužno odmah, bitnije je sredit ostalo (prehranu i trening) jer ceš od toga napredovat. Badava ti taj shake ako ce ti ostali obroci bit katastrofa, i ako ceš trening provest sjedeci po spravama :) Što se izbora tice, tu se slažem sa Illuvatarom oko mvp-a, njega sam dugo koristila i bila prezadovoljna...a ovo zadnje pitanje ne znam dal sam dobro skužila - misliš napravit neki svoj shake pa u to dodat proteine?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zlatokosa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zlatokosa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 11:53
Hm, mislila sam zapravo napraviti shake i dodati proteine...to mogu jeli tako? Tongue
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.