New Posts New Posts RSS Feed - Puls i vjezbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Puls i vjezbanje

 Post Reply Post Reply
Author
Elani View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Elani Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Puls i vjezbanje
    Posted: 19 Veljaca 2012 at 21:38
 Dakle skidam kile, sredila sam prehranu, od treninga kombiniram Chalene Xtreme i Turbofire. Skinula sam 13 kg u 4 mj, 17 cm u struku i 10 u bokovima te dobila nesto malo misicne mase. Zadovoljna sam napredkom.

Uvijek me zanimalo koliki mi je puls za vrijeme treniranja, HIIT trening i Turbofire cardio su mi teski. Razumijem da HIIT treba biti naporan (s tim sam se pomirila), no dosta tezak mi je i npr Turbo fire 45 - izvediv ali sam znala i bez pulsmetra sam prekoracila "zonu sagorijevanja".

Odlucila sam kupiti pulsmetar i neugodno se iznenadila, za vrijeme HIIT-a puls skace do 202 (za vrijeme odmora je oko 180-186), za vrijeme Turbofire-a 180 - 190 bpm. To mi se ne cini nikako dobro posto mi sam uredaj odreduje zonu od 127 - 167, s time da mi max puls smije biti 197.

Ono sto mene zanima je kako mi cardio trening s tako visokim odkucajem srca utjece na tijelo? Ne osjecam neki stravican umor tijekom dana, opcenito se ne osjecam lose, masne naslage se polako smanjuju. Trebala bi za vrijeme treninga stati na malo dulje ne samo da si popijem vode ali ne znam da li to ima smisla, trebala bi skinuti jos nekih 5 -7 kg.

Hvala unaprijed na savjetima :)



Edited by Elani - 19 Veljaca 2012 at 21:39
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 09:50
Zaboravi zonu sagorijevanja, to je  bedstoca. Nema razloga da se drzis u toj zoni niti ces na taj nacin brze otopiti potkozno masno tkivo.....
Zone tio mogu biti od koristi samo kad znas koji ti je anaerobni prag i u treninzima sportasa u odredjene svrhe, tebi zone nisu uopce bitne....
Back to Top
Elani View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Elani Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 14:58
Procitala sam clanak tu na fitnessu da ta zona nije toliko bitna, da je bitno potaknuti metabolizam da vise sagrijeva masnocu u satima nakon treniranja. Ne bi se htjela sabotirati posto imam volje za vjezbu, samo me zanimalo sto se dogodi ako treniram skoro na maksimalnom opterecenju. 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 15:14
Dogodi se bas to sagorijevanje kalorija nakon treninga tak da je to ok
Back to Top
Elani View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Elani Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 22:58
Hvala puno na odgovoru :D jurim hrabro naprijed
Back to Top
njubez89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote njubez89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2014 at 21:22
ja mislim da ti je puls od 202 puno, previse puno, tebi ako imas cilj samo smrsat puls ne smije prelaziti 150, na 130 ti vec mrsavis, 202 previse 
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2014 at 23:30
Ni u ludilu tako visok puls!! Preko 160 nikad, ali nikad! Jednostavno, ako ide preko treba usporiti s treningom...
Back to Top
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2014 at 12:29
A ljudi moji odgovarate na postove stare više od dvi godine Dead
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2014 at 12:56
Haha ja nisam ni vidio...samo sam se nadovezao na prijasnji post :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.