New Posts New Posts RSS Feed - evo i mene nove, usmjeravanje i podrška potrebni ;
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

evo i mene nove, usmjeravanje i podrška potrebni ;

 Post Reply Post Reply
Author
ninica8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninica8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: evo i mene nove, usmjeravanje i podrška potrebni ;
    Posted: 05 Veljaca 2012 at 12:33
Pozdrav svimaaa :)

dakle, nakon duuugog odolijevanja teretanama ipak sam popustila. zima je i bas neki vanjski sportovi koje obozavam ne dolaze u obzir....inace san jako aktivni sportski tip. dugo godina sam se bavila judom, pa rekreacijski tae bo, jogging, brdski biciklizam, ples (salsa, reggeaton, zumba), plivanje,....nema cega nema :) svakodnevno hodam i uzivam u tome.
rad u uredu 8h dnevno se ipak odrazio na skupljanje masnih naslaga na tijelu pa vise ples ne zadovoljava moje potrebe za izbacivanjem negativne energije i otapanjem viška kilograma. Nije to sad puno strašno (159 cm, 57kg) ali mi smetaaa
svakako trebam spomenuti da imam uklještenje zivaca L4/L5/S1koji mi stvaraju problem s lijevom nogom kad dugo sjedim. upravo iz tog zdravstvenog razloga sam se odlucila na teretanu gdje se nadam ojacati misice ledja i abdomena kako bi me manje bolilo. znam da trebam izbjegavati trcanje i nabijanje donjeg dijela ledja, te prvo krenuti raditi ojacavanje misica "okolo kole" (gornji dio leda,prsa, noge, guza) dok dodem do problematicnog dijela.
molim vas da mi pomognete sa sastavljanjem treninga i pracenjem napretka kao i planu prehrane kako bih dugorocno rjesila problem ledja i lipo izgledala :))

hvala svimaaaa
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 17:33
koje namirnice volis jest, izracunaj bazalni metabolizam plus aktivnosti koliko otprilike trosis kalorija  http://www.interneuron.hr/index.php?L=HR&STR=BMR  i napisi u ovu temu
 
usput..Zoki nemogu stavljat hiperlink neznan zasto,pa pojasni kako triban ono da mi umisto stranice pise ono sta ja stavin prije san moga to
Back to Top
ninica8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninica8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2012 at 18:58
Imam malo osjetljiviji zeludac pa cijeli zivot jedem jako zdravo-samo kuhano, sirovo i grill. Jako volim povrce i voce, od mesa jedem piletinu, puretinu, teletinu i govedinu. Dalje idu morska riba i plodovi mora, mlijeko i mlijecni proizvodi. Malo slabije podnosim ugljikohidrate tipa tjestenine i riže tako da ponekad jedem samo smedju rižu i palentu. Za dorucak jedem zobene klice s žlicom lana ili koju fetu wasa krekera sa svjezim sirom i bosiljkom. Mislim da se dobro hranim, ali se nekako moram bolje poslozit :)))
evo i izracuna: "Iznos kalorija koje potrošite u jednom danu: 1366.20 Dnevni iznos kalorija koji ovisno o Vašoj fizickoj aktivnosti trošite za održavanje tjelesne težine 2117.61"
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2012 at 02:25
ja mislin da se vrlo dobro hranis i svaka cast na tome,vec imas prednost nad onima koji se nehrane dobroWink e sad to treba nekako poslozit da bude 300-500kcal manje nego trosis,kombiniraj obroke tako da ugl.u obrocima imas proteine +ugljikohidrate najvise u prvom dilu dana,a navecer izbjegaji UH obavezno,u drugom dilu dana jedi proteine+masti (od masti preferiraj nezasicene). za mrsavljenje bi bilo najbolje imat svoj mali dnevnik tako da pratis sta kad i koliko jedes,i potrebno je znat koliko sta otprilike ima kalorija i racunat,isprva ce ti se to cinit tlaka ali lagano ces se naviknit,na internetu ima dosta informacija koliko koja hrana otprilike cega ima pa po tome racunas, ujutro dorucak je ok zobene krekeri i svjezi sir iako ako zelis mozes sir nekad zaminit s jajima ,za rucak pojedi meso ili ribu sa nekin UH a za veceru jedi ribu recimo s maslinovin uljen prelij,probaj jest dosta salate i slozi jos 2 medjuobroka npr.poslin treninga ako ti je trening izmedju rucka i vecere P+M obrok a prije spavanja mozes svjezi sir ili posni sa nekin orasastin plodovima,ako imas bilo kakav problem oko obroka slobodno pitaj jer neznan ni sam osin ovog sta bi ti reka kad imas dobru prehranu, a na tebi je da je poslozis kako ti triba, sta se vjezbi u vezi ledja tice mislin da bi ti vise mogla pomoc dalila sta da radis jer ona je fizioterapeut pa se bolje razimi u to sta bi tribala sta nebi,ja ti mogu samo rec neboj se rada s utezima neces postat ka bilderica priko noci i nece se misici previse vidit :) i radi kardio recimo 2x tjedno HIIT,pogledaj sta je HIIT ima tema pa ako ti jos nebude jasno pitaj,naravno da ka pocetnica ces tribat krenit tako da taj HIIT traje 10 minbuta pa ces povecavat kako bude tvoja forma dopustala,radi usto i druge aerobne aktivnosti skaci vijacu,pa i plesi sta god sve ce dobro doc Wink

Edited by zmaj - 06 Veljaca 2012 at 02:25
Back to Top
ninica8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninica8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2012 at 15:15
Ponekad mi je tesko organizirat prehranu jer radim u uredu 8h dnevno pa onda krenem na posao sa punom kesom hrane :)) Al eto trudim se....dogodi se da i zastranim ponekad pa se zazelim UH navecer, najgore je kad krenem na slatko...nikad stat s tim ;)))) Kako su me ledja bolila, nisam mogla se bavit nicim pa se to u kombinaciji sa slatkisima lako okrenulo u nepozeljni smjer naravno.
Kako sam tek krenila s treninzima oni trenutno izgledaju ovako:
30 min bicikla, zagrijavanje gornjeg dijela, polucucanj (2x10) i iskorak (2x10);
vjezbe na spravama za noge abductor i adductor (3x12 sa 10kg);
onda idu sprave za ledja (ne znam kako se tocno zovu :(( ) ali ide kao veslanje (3x12 10kg), i odgore vuceš dolje ali naslonjen si prsima na spravu (3x12 15kg) i za prsa di guras iz visine prsa put naprijed (3x12 15kg). Na kraju, na strunjaci se skupim u lopticu, nogama simuliram biciklu (12okreta) i onda podizem gornji dio 8x dok su noge u zraku (3x).
sto mislis o tom programu? Koliko dugo treba proci do promjene programa? Ne bojim se utega, ali mi je receno da dok ne ojacam kompletnu strukturu ne bi smila raditi sa vecim opterecenjima pa se eto toga drzim....
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2012 at 23:05
nije lose,al ja bi vecinu sprava proba zaminit osnovnim vjezbama,probaj koji put zgibove.cucanj i iskorak vidin da radis to je jako dobro, netriba ti na pocetku 30 minuta bicikla dovoljno je 10ak za zagrijavanje pa onda na kraju treninga ako zelis mozes jos 15-20 minuta,za prsa probaj bench sa samon sipkon ili laganin opterecenjem i razvlacenje bucicama,za ramena mozes odrucenje ili ako mozes radit sjedeci military press , a nakon 6-8 prominis program,drukcije rasporedis
Back to Top
ninica8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninica8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2012 at 22:40
da prijavim svoj napredak ;) tece vec 3 tjedan teretane i osjecam se super. krajem proslog tjedna sam dobila jos 3 vjezbe (ledjnjaci, ruke, iskorak na deck i listovi) i svakim treningom se bolje osjecam :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.