New Posts New Posts RSS Feed - jelovnici-savjet potreban :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

jelovnici-savjet potreban :)

 Post Reply Post Reply
Author
Blekstena View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blekstena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: jelovnici-savjet potreban :)
    Posted: 21 Sijecanj 2012 at 21:58
pozdrav novi sam ovdje,dosao sam da mi pogledate jelovnike koje sam slozio i nadam se da cu dobiti odgovore i savjete od vas
od 6mj do 10mj sam skinio kilazu sa 137 na 121,od 11mj do sam s 121 na 105 na kojoj sam trenutno,neznam jel to bilo prebrzo mrsavljenje sami prosudite :)


pa evo par jelovnika jedan je keto jelovnik na kojem sam bio u fazi mrsavljenja(ali sa puno manje kalorija ovaj sam podebljao po BMR izracunu)

pa evo par informacija o meni prije jelovnika:
tip gradje:endomorf
visina:190
tezina:105
godina:23
postotak masti(bf):28%
BMR:2850

3x tjedno trening svako jutro kardio sobnim biciklom 30-45min

keto jelovnik:

10:00 5 jaja,zelena povrce
13:00 jetrica/papaline/crveno meso 300g,povrce
16:00 svjezi sir 300g,maslinovo ulje
18:00 200g sardine u ulju,povrce
21:00 150g pilece salame ili hrenovke,tvrdi sir 100g,povrce
24:00 svjezi sir 200g,maslinovo ulje

kalorija:cca 2900 kcal

jelovnik s uh poslije treninga

10:00 100g zobenih,mlijeko 3dl
13:00 200g posnog,maslinovo,povrce
16:00 jetrica/papaline/crveno meso 300g,povrce
18:00 tuna 200g,,150g int. rize,povrce
21:00 5 jaja
24:00 300g posnoga,maslinovo

kalorija:cca 2900 kcal

17:00 do 18:00 je trening

koja od ta dva jelovnika da koristim?

od 6mj nisam nista od junka jeo

svaka kritika,komentar i savjet dobro dosao :)
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2012 at 00:30
Pa na prvu ni jedan ni drugi jelovnik nisu loši ali ipak bi neke bi stvari po mom moga prominit...
1.jelovnik...
Originally posted by Blekstena Blekstena wrote:

21:00 150g pilece salame ili hrenovke,tvrdi sir 100g,povrce
- imaš pono boljih opcija od salame i hrenovki
- puno masti ( uz posni sir umisto malinovog ulja pojedi šaku badema, oraha ili lanenih sjemenki, a kad vec maslinovo ulje toliko guraš iskoristi ga s povrcem )
2.jelovnik..
- ka i u prvom maslinovo ulje, iskoristi ga kao zacin za salate i povrce

..eto ti nekoliko savjeta, sve u svemu ima tu još mjesta za napredak

Originally posted by Blekstena Blekstena wrote:

koja od ta dva jelovnika da koristim?
a to ti najbolje znaš




Edited by Thor - 22 Sijecanj 2012 at 00:32
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Blekstena View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blekstena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2012 at 14:19
hvala na odgovoru ovo sto se tice salame i hrenovki to sam vise manje uzeo zbog masnoce jer u keto dijeti mora biti veca kolicina masnoce koliko sam citao (do 60% ispravite me ako grijesim,a ovdje imma mozda cak i manje) no ideja ti nije losa probat cu ipak zamijeniti s nekim dobrim masnocama ove nisu ipak,malo sam pogledao sastave ipak.za tvrdi sir sam citao da je "approved" u keto dijeti.sad kakvo je tvoje/vase misljenje glede te namirnice
maslinovo vise volim sa svjezim sirom kada ga pomijesam,i stavljam po jednu jusnu zlicu ne vise.a salatu oduvijek jedem bez zacina(ocat mi tesko pada na zeludac) zato i jesam navikao je jessti cistu :) a sto se tice oraha i ostalih orasastih plodova isto nije losa ideja,iskreno nisam se ni sjetio potrudit cu se i to ubaciti imam ga brdo doma :)

eh i da nisam napisao koji mi je zapravo cilj.Cilj mi je skinuti BF na neku pristojnu razinu zato i pitam koji da uzmem jelovnik.s obzirom da sam dosta dugo bio na keto dijeti ali sa puno manje kalorija,s punjenjem svakih 10-14 dana.citao sam na dosta mjesta da je preporuceno biti na keto do 15% bf  ili 2mj max i onda treba uvoditi normalnu dijetu,a ja sam i vise od 2mj na keto.zato i pitam koji bi bio jelovnik najidealniji sada :) pozdrav



Edited by Blekstena - 22 Sijecanj 2012 at 14:21
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2012 at 20:27
http://www.planetpace.com/

super stranica pa si racunajte

:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.