New Posts New Posts RSS Feed - molim pomoc oko prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

molim pomoc oko prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
surge00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote surge00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: molim pomoc oko prehrane
    Posted: 06 Prosinac 2011 at 21:33
molim neke savjete oko prehrane,,,,,,
jedem zdravu hranu prirodnu,ne jedem kruh samo crni ponekad,,svaki dan prirodne sokove pijem(jabuka,mrkva,cvekla,banana,kruska) koje sam radim sokovnikom a voce je iz vlastite baste,radim teze fizicke poslove oko kuce gotovo svaki dan,teretana 4 puta sedmicno po pola sata i opet na kraju dobijam kile...jedino sto mislim da grijesim je sto kasno jedem i kasno ustajem i pijem puno tecnosti cak mislim da je previse ....

molim da me malo posavjetujete gdje grijesim....
unaprijed zahvaljujem
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2011 at 01:03
Pozdrav Surge,
 Najbolje bi bilo da napišeš prikaz jednog ili opcenitog dnevnog menua, što, kada i u kojim kolicinama jedeš i piješ, jer ovako bez toga ti nitko ne može neki savjet dati.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2011 at 11:28
Tako je, napiši nam jedan primjer obicnog dana tocno kada i što jedeš, pa cemo ti dati neke savjete!
LiveStrong
Back to Top
surge00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote surge00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2011 at 16:12
npr oko šš sati dorucak prvo casa mlije jedna jabuka ili kruska onda recimo 3 do 4 jajeta s gljivama ,nekad palenta,pohovani patlidjan,nekad tunjevina nekad tivkice i sl,,,rucak jedem oko š6 sati to je obicno juha pire krompir s piletinom,ili riba jednom sedmicno,nekad tjestenina uglavnom mnogo krompir konzumiram i meso jedem svakodnevno uz svaki rucak,,poslije rucka nekih sat vremena uvjek pojedem neku vocku npr jabuke kruske mandarine i pijem sok prirodni i prije i poslije jela uobicajeno,a najgore mislim da je sto veceram cesto oko 23 ili 23:30 i to je uvjek ono sto je ostalo od rucka ili neki namaz neki pekmez domaci ili med i to s polucrnim kruhom i poslije vecere opet neka vockica se nadje..i uvjek kasno legnem ne mogu nikako da se odreknem te navike :( i mislim da i to utice ...
inace sam visok š88 i imam 95 kg i sve je to uredu ne izgledam debelo nego volio bi da skinem koju kilu zdravom prehranom a upravo se desava suprotno
ne pusim ,rijetko kad pijem ...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2011 at 18:53

Sredi veceru, bez kruha, voca i vocnih sokova. Posni sir, jaja,  meso i slicno, eventualno šnitica kruha.

p.s definitvno ubaci bilo kakvu vrstu aktivnosti

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
surge00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote surge00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2011 at 00:10
pa imam ja aktivnosti 4 puta sedmicno vjezbam u teretani po pola sata i radim fizicke poslove kuci,,,,
a zasto voce da izbacim i prirodne sokove zar to nije zdrava prehrana ???
Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2011 at 13:29

Ja sam imao isti problem. Tu negdje sam po građi kao ti. Preporuke:

-jedi sve umjereno i nemoj ništa izbacivati

kruh i žitarice iskljucivo za dorucak (ali šnitu kruha sa nekakvom pilecom salatom a žitarice da budu kolicine šalice za kavu)

za međuobrok voce i jogurt(ne vocni nego obican)

rucak: može sve al da je meso porcija š00g a riba 200g

prilog isto oko š00g ali stavi ga 4xtjedno(umjesto kruha dvopek)
 
vecera: tipa posni sir ili tuna, kuhano jaje
 
kavu sa mlijekom bez šecera probati, sokove smanjiti na max jednu do dvije caše na dan - zamjeniti sa cajem opet bez šecera....pogledaj kalorijske vrijednosti tekucine koju unašaš-tu sam ja griješio...
Back to Top
surge00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote surge00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2011 at 13:45
hvala ti na savjetima bas radim na tome da samo umjereno sve bude ...
Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2011 at 14:22
I zaboravio sam jednu stvar. Piši si šta jedeš. Tako ceš manje unijeti u sebe. Ako nisi zadovoljan izgubljenim ni onda probaj si zbrajati kalorije. Imaš tablice i na ovoj stranici. covjek se iznenadi koliko gluposti unese bez potrebe. Mislim da je tebi taman oko 2000 i gubiš kilu tjedno taman po pravilu kako se kaže.(ja sam š90 i 95kg sada) Želim srecu. Ja sam tražio rješenje dugo pa sam i nutricionista posjetio koji mi je dao smjernice kvalitetne a održavat sam naucio na ovaj nacin kao što sam napisao. Znaci radiš sve isto kao na dijeti(u biti je to stil života) ali si priuštiš ponekad nešto...i važi se jednom tjedno. Nemoj ni cešce ni rjeđe.I naravno bez rekreacije ništa.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.