New Posts New Posts RSS Feed - Krecem! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Krecem! :)

 Post Reply Post Reply
Author
Sara90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Krecem! :)
    Posted: 06 Studeni 2011 at 14:12
Odakle poceti...Ceo zivot imam problema sa kilogramima...Od kad znam za sebe imam i visak...Pre 4 godine smrsala sam ekstremnim gladovanjem(ne jeduci nista) 30ak kilograma,sve do sad,ugojim se nekih 5-6kg,pa skinem,pa se vrtim u krug,stalno sam na kilazi oko 70,a visoka sam š67cm...Jednostavno kile nece vise dole,a i dalje moram da gladujem,jer mi se sve,apsolutno sve zalepi...Znam da sam unistila svoj metabolizam gladujuci,ali ja nikada nisam previse jela,niti sam jela vise od dece mog uzrasta tada,cak i manje,ali jednostavno bila sam debela jako...Cokolada,slatkisi,sokovi se u nasoj kuci nisu nikada kupovali,to ni nemam naviku da jedem...Hleb,peciva i sl. takodje vrlo retko,skoro nikada se ne nalaze na mom meniju,jer ne smem,znaci stalno,stalno gladovanje,a i dalje imam kila viska,i vise mi dodje da poludim...Najsmesnije mi je kad mi kazu smani...ja nemam sta da smanjim,ono sto ljudi normalno unose dnevno,meni je to previse,bila bih kao bumbar...Upisala sam se napokon u teretanu,4 puta nedeljno sa profesionalnim trenerom...Krecem od srede.Mrzim,ali mrzim svaki oblik sporta,ne znam ni sama kako sam se odlucila na vezbanje,mislim da mi je vise dosta sakrivanja opustenog tela...Da li neko ko je profesionalan moze da mi kaze da li do sl. leta imam mogucnosti da ocekujem dobre i velike rezultate,napokon...?:)
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2011 at 20:28
Prije svega,vec kad si unajmila profesionalnog trenera,neka ti sastavi neki dobar program prehrane ili nađi po forumu.

Gladovat jednostavno nesmiješ jer skidaš i ono malo mišica što imaš,a salo ostaje,dakle nema smisla.Ja bih prije rekao povecaj unos,a ne smanjit kao što ti kažu ti tvoji ljudi,kojima je vjerojatno jedini dodir s sportom pikado na sportskoj televiziji.

A isto tako mrziš tjelovježbu,a samim time,neznam zašto ocekuješ neke bolje rezultate,sve je to ovisno jedno o drugome.

Prehrana je 60% uspjeha,trening 30%,a odmor š0% uspjeha.Ako ijedna od ovih komponenti zakaže,nece bit ni rezultata.

Samo polako i nemoj izgubit volju ako budeš stagnirala kao vecina,u pocetku ce ti otici zasigurno 2-3 kilograma,ali to je voda.Poslije samo vježbaj da održavaš svoje tijelo i polako ce stizati rezultati.Probaj unosit što manje UH,a što više P(crveno i bijelo meso,posni sir,jaja(bjelanjak),zobene pahuljice,poslije trenigna whey itd.).

Sretno!
Back to Top
Sara90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2011 at 22:30
Pre svega,hvala ti na tvojim savetima.Istina,ja MRZIM vezbanje,ali dacu sve od sebe da do sl. leta moje telo bude drugacije.Ma koliko da mi bude tesko,necu odustajati,jer mi je stalo da ovo izguram do kraja.
Puno pozdrava od rodjene Vukovarcanke. :)
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2011 at 17:07
Ajde ajde,nek ti je sa sricom kad si vec tako upregla!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2011 at 18:32
Originally posted by fedanov fedanov wrote:



Prehrana je 60% uspjeha,trening 30%,a odmor š0% uspjeha.Ako ijedna od ovih komponenti zakaže,nece bit ni rezultata.


kako si dosao do ovog omjera?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2011 at 22:06
Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Originally posted by fedanov fedanov wrote:


Prehrana je 60% uspjeha,trening 30%,a odmor š0% uspjeha.Ako ijedna od ovih komponenti zakaže,nece bit ni rezultata.

kako si dosao do ovog omjera?


Pa citam svašta pa uvijek budu rzaliciti postoci,ali mi se cini da varira negdje oko ovih brojki,tako da...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2011 at 00:18
Dobrodošla Smile

Originally posted by Sara90 Sara90 wrote:

..Znam da sam unistila svoj metabolizam gladujuci,ali ja nikada nisam previse jela,niti sam jela vise od dece mog uzrasta tada,cak i manje,ali jednostavno bila sam debela jako...Cokolada,slatkisi,sokovi se u nasoj kuci nisu nikada kupovali,to ni nemam naviku da jedem...Hleb,peciva i sl. takodje vrlo retko,skoro nikada se ne nalaze na mom meniju,jer ne smem,znaci stalno,stalno gladovanje,a i dalje imam kila viska,i vise mi dodje da poludim...Najsmesnije mi je kad mi kazu smani...ja nemam sta da smanjim,ono sto ljudi normalno unose dnevno,meni je to previse,bila bih kao bumbar...


Sara, otkuda onda kile? Ili nisi bila svjesna da jedeš previše za svoje potrebe (jer što je nekome taman, drugome sklonijem debljanju je previše), ili i nisi jela toliko kolicinski ali zato kalorijski jako i u krivim kombinacijama u krivo vrijeme ili imaš neke hormonalne probleme (tu cesto nadbubrežna žlijezda zna zezat ili usporena štitnjaca - jesi se kontrolirala kad?). Nešto od ovoga mora biti....a sada je još uz to i problem usporenog metabolizma koji jedva ceka da sve vrati nazad.

Nece ti biti lako ali moja preporuka je da si malo provjeriš hormone najprije da otkloniš moguce uzroke u tome...a onda, ako je sve ok da kreneš ozbiljno sa treningom i totalnom promjenom životnih navika - morat ceš poceti jesti, od ovoga nemaš ništa. Dakle, izlaza ima samo treba krenut prema vratima Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sara90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 17:45
Nisam nikada jela previse za svoje potrebe,ali sam jela jednom dnevno ili eventualno dvaput...Verovatno u krivim kombinacijama i u krivo vreme...A sto se tice hormona,to najozbiljnije planiram da proverim,jer nije normalno da neko gladuje i odrice se svega,a ima problem veciti...Inace,krenula sam na treninge i dobro mi ide! Hvala na dobrodoslici Gym-girl! :)
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2011 at 22:26


Nice nick Wink

Evo mali savjet: nikako nemoj govoriti da MRZIš vježbanje. 
Možda je to trenutno istina, ali svejedno pokušaj govoriti pozitivno o tome, tako ce ti se i stav promijeniti! A onda ce sve ici lakše. Ne mogu ti opisati koliko je bitno da optimisticno i opušteno ideš kroz proces mršavljenja, pogotovo jer vidim da se neki hormoni spominju. Stres je najgori neprijatelj zdravlja, jer te može zeznuti i kad sve ostalo radiš kako treba.

Dakle, što voliš? Možda ti je ekipa u teretani simpa, ili imaš omiljenu spravu? Mene su posebno veselile određene vježbe, cool trener i osjecaj nakon vježbanja Smile

Sretno!

Život pocinje svakoga dana.
Back to Top
Sara90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2011 at 22:04
Hehehehe,i tvoj je isto cool! :))
Ok,necu vise govoriti da mrzim vezbanje,i mislim da ga vise i ne mrzim,sad je to postalo pod moranje i to je to :).Imam omiljeni bicikl za vezbanje,pa mi je na njemu super:).
Hvala :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.