New Posts New Posts RSS Feed - Sta nije u redu ?!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sta nije u redu ?!

 Post Reply Post Reply
Author
MiniMinho View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MiniMinho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sta nije u redu ?!
    Posted: 11 Listopad 2011 at 21:57
Moja sestra je visoka š65  a teska 58 i zeli da smrsa... Naime za dorucak jede ili kuvani krompir ili jaja, pirinac, meso.. popodne jede 2 jabuke..a veceru skoro da nema ..popije kafu ili pojede integralne stapice.. i tako vec š mesec a kilaza joj stoji... a cim š ili 2 dana jede normalno odmah se deblja..Dajte mi savet kako da se hrani i uspe da smanji kilazu..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2011 at 22:50
Nek se hrani normalno, vise balansiranih obroka kroz dan sa svim ukljucenim makronutrijentima...s ovakvom prehranom si je zeznula metabolizam i normalno da tijelo skladišti sve što dobije jer si je poremetila i hormonalnu sliku takvim ne jednjem........

Nije mi jasno kako na osnovu š ili 2 dana mozes reci da se netko udebljao??  to je nemoguce, tak da je tu ocito problem strahova od hrane i kila koji je neracionalan.
Evo ti ovako primjer.......izvaži se ujutro, pa pojedi obork ili dva i izvaži se popodne i kilaža ce ti biti veca, dal to odmah znaci da si se udebljao? Isto tako je i sa njom , pojela je malo više hrane nego inace i zeludac je puniji, normalno da je i nesto teza trenutno.

Ali s obzirom na problem prehrane, moguce je da nakon normalizacije jela kroz prvo vrijeme dođe do laganog povecanja kg koje ce se normalizirati kako ce se organizam vracati u normalu..........i nek pocne vježbati jer izgladnjivanjem nece nikad postici ništa, bar ne da to izgleda zadovoljavajuce


Edited by The Phoenix
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2011 at 22:51

Kao prvo i osnovno, premalo i jako nekvalitetno jede te joj se tijelo prebacilo u sustav ocuvanja.

Kao drugo, vjerovatno nema fizickih aktivnosti koje bi potaknule gubitak masti

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
MiniMinho View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MiniMinho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2011 at 23:27
Pa recimo za 2 dana normalne prehrane , pantalone teze oblaci ili bar umislja.. hvala vam u svakom slucaju ..pokusacu da joj objasnim..
Back to Top
individual View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote individual Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2011 at 10:08
gotovo da imam isti problem. š65/57.
razumijem da je potrebno imati 3+2 obroka dnevno, ali za mene je to previše.
znaci, priznajem imam dorucak, rucak i gotovo nikada veceru, a kile stoje, dapace cak se i povecavaju.
Inace trcim svaki drugi dan (6-š0 km, ovisno o raspoloženju).

gdje griješim?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2011 at 10:26
ista stvar vrijedi i za tebe.........niej sveto pismo imat 3 + 2 obroka, mozes ti sa 3 bit isto tako........evo kako i Saša piše iskustva sa svojim warrior diet-om i š pošteni, ali poanta je u adekvatnom kalorijskom unosu, a tvoj je sigurno debelo ispod potrebnog pa je tijelo u "survival" modu , razina hormona koja regulira potrošnju energije.Niska razina tog hormona zbog konstantnog gladovanja ajmo reci radi to da pokušava zadržati što više masnog tkiva i njegovo topljenje je uvelike otežano.......pretili ljudi ili ako imaju viška masnog tkiva  imaju i visoku razinu tog hormona, ali zbog stalnog izgladnjivanja postaju rezistentni ,receptori jednosatvno vise ne reagiraju i opet imas problem.........
jednostavno pocni jesti više, nebitno jet to 5 , 4 ili 3 obroka, ali bitno ej da povecaš kalorijski unos, jer u ta svoja 2 obroka sada nema šanse da ti dnevno uneseš niti š000 kalorija, a to je smiješna brojka za odraslu osobu
Back to Top
individual View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote individual Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2011 at 11:32
hvala!!
da li bi promjena programa vježbanja, pored trcanja, rad na spravama, mogao biti od nekog utjecaja na smanjenje/topljenje masnog tkiva?
iskreno, nisam teretana tip, naime, možda pod nekim vodstvom bi to kod mene izazvalo "euforiju" vježbanja, ali u svakoj drugoj kombinaciji ...teško :(
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2011 at 11:50
Trcanje i takav kolijski deficit i onako nemože biti dobar  s obzirom da digurno dolazi to katabolizma, dakle s vremenom ce se desiti da ceš imati manje kg, ali i manje mišicne mase što ce u konacnici izgledati jednako kao i da nisi izgubila kg, odnosno nedostatak mišicnog tonusa ili mlohavost.....uglavnom ne idealan rezultat u svakom slucaju.......
Promjena treninga ima smisla ili kombiniranje vise vrsta treninga, kao npr taj rad s optercenjem koji bi pridonio ocuvanju ili izgrdnji mišicne mase i koji bi dao mišicni tonus , ali ne bas dok je prehrana nesređena i nedovoljna da osigura dnevne potrebe.....jednostavno koji god oblik vjezbe radila uz ogroman kalorijski deficit nije dobro, posebno en na duge staze, a vjerovatno tu stvar vec prakticiraš vec duze vrijeme


Edited by The Phoenix
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2011 at 15:22
Imala sam slican problem. Doduše, ne tako veliki problem s kilažom kao ti. Ali sam se hranila iskljucivo vocem i povrcem pa...hmmm...predugo vremena :D Dovela sam se u fazu kad sam pala ispod normalne kilaže i izgubila ciklus. što ti ni u kojem slucaju ne bih preporucila. Ugl. sad sam na 4,5 obroka dnevno. U pocetku su se kile dizale malo po malo (oko 250g tjedno) . Ovdje sam naucila sve. Upravo na ovom sajtu. Došlo je do laganog povecanja kila, da, ali je stalo vremenom i sad sam zadovoljna svojim izgledom...

Znaci, moje iskustvo: Ja ujutro unosim najviše uh (2 snite kruha,skupa š00g+posni). MO su mi bademi, jogurt i sl. Rucak povrce i neki protein (ali jace povrce...tipa graška,brokule...) Dalje pojedem za vecericu neku tunu i salatu, jaja...ili ponovo meso s povrcem...Sve ti je kalkulacija. Ako imaš volje i želje, nauci si racunati iznos uh, proteina, masti...koliko ti treba dnevno...Proteini ubrzavaju metabolizam..I uzimaj ih u svakom obroku, samo mijenjaj izvore. Samo pazi na kolicinu: meso tipa krta teletina, pileci filet i sl...do š00g po obroku, a tune mozes ici do š50g.

Voce komad, dva ujutro, ako baš voliš. Popodne ja ne preferiram.

Opet kažem, ovo je moje iskustvo..Mom tijelu ovako štima.A ti po volji... ;)

Edited by SMAJLICA
Back to Top
individual View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote individual Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2011 at 15:26
hvala vam smajlica i phoenix.
ma imala sam i ja tu fazu nejedenja.istina to kod mene nikada nije bilo niti je sada namjerno, jednostavno ljenost, nemar ili kako god cete to nazvati.
u jednom trenu sam došla do 45 kg što je bilo prestrašno. u to vrijeme zdravlje i nije bilo toliko ugroženo (nisam padala u nesvjest, ostajala bez daha, dobro ciklus malo ga je bilo malo ne), ali jest u narednim godinama.
prva trudnoca..... :(
pa onda dvije i pol godine ništa dok napokon nisam uspjela - velikom mukom doci do 50kg. tek tada je na svijet došao moj sin (istina i on prerano ali živ i zdrav).

poslušala sam vaše savjete utoliko da imam 3 obroka, kolicine možda nisu u mjeri koju navodite, ali idemo polako.
posao, kuca, sin, muž... treba pored svega naci minutu za sebe i svu tu hranu:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.