New Posts New Posts RSS Feed - visina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

visina

 Post Reply Post Reply
Author
auidq7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote auidq7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: visina
    Posted: 24 Kolovoz 2007 at 22:29
 dali je ikako moguce itjecati na rast ako imas 2š godinu(negdje sam cudo da se raste do 24) ukoliko povecam unos kalcija ili bilo kako drugacije!  postoe li kakve specificne vjezbe ??? ili ne postoji nista sa cime bi se moglo utjecati na rast?
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2007 at 22:47
 Ne postoji apsolutno nista cime ti mozes utjecati na rast (visinu), probleme sa rastom ako su ekstremni rijesavaju jedino lijecnici i to ako oni smatraju da je potrebno. Nazalost ni oni u vecini slucajeva nisu previse uspjesni. Ne znam koliko si ti visok ali sumnjam da ti treba pomoc lijecnika. Sto se tice pvecanja unosa kalcija savjetujem ti da se konzultiras sa strucnjacima i da ga ne uzimas samovoljno.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2007 at 18:08
poznam jednu curu koja nije imala dovoljnu visinu za upis u srednju skolu
i isto tako , isla je u zg , neke silne su to akcije bile , hormoni , ne znam iskreno ni koji ni kako...

i u ta 3 mjeseca koliko je bila na toj "terapiji" narasla je manje od šcm , ali joj je to bilo taman dovoljno valda

stoga ne vjerujem ni da si toliko nizak  da ce prihvatiti tvoju molbu , a vjerojatno to ne bi bilo to sto zelis



Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2007 at 23:20
 poznajem jednu curu koja nije bila dovoljno visoka da bi dobila posao,,u oglasu je stojalo visina š60 cm,,,ona bila blizo š58 cm....nazalost nije uspjela navuci ta dva cm pa je VOLVO pronasao drugog viseg montera................
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2007 at 16:14
jadno  
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2007 at 21:12

 

O cemu vi raspravljate.....

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2007 at 23:06
 ma nemos narast vise, mos se samo smanjit
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2007 at 23:26

 kad ustanes ujutro visi si jedno š-2 cm negoli prije nego sto legnes spavati......GRAVITACIJA....nas razvali zato se godinama smanjivamo.....odose nam oni SUNDJERASTI diskovi koji se opterecuju tokom raznih aktivnosti,sjedenje,stojanje,sportsko fizicke aktivnosti,,,tecnost se cijedi u okolno meko tkivo,,e taj gubitak tecnost je glavni uzrok zasto smo mi manji na kraju dana....

ZATO JE DOBRO SPAVATI ,neopterecujuca aktivnost koja daje da se diskovi zadebljavaju pijuci okolnu tecnost iz tkiva a time produzuju kicmu,,,covjek kad se rodi ima puno vode u diskovima cak 90% ona  se gubi godinama,,tako da negdje tamo oko 70 godina nemas vise od 70% .....tokom zivota izgubis i do 5 cm visine..

Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 12:34
Originally posted by auidq7 auidq7 wrote:

 dali je ikako moguce itjecati na rast ako imas 2š godinu(negdje sam cudo da se raste do 24) ukoliko povecam unos kalcija ili bilo kako drugacije!  postoe li kakve specificne vjezbe ??? ili ne postoji nista sa cime bi se moglo utjecati na rast?


pozz, bas sam i ja to trazio pa sam slucajno naletio na ovaj forum.
mene zanima dali postoje kakve metode osim izvlacenja kako bi se dobilo na visini? imam š9god, š90cm pa bi htio navuc nekako na 2m.
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 17:23

Originally posted by The Dario The Dario wrote:

mene zanima dali postoje kakve metode osim izvlacenja kako bi se dobilo na visini? imam š9god, š90cm pa bi htio navuc nekako na 2m.
 

Ma daj, kaj ti nije dosta š90? Razumijem ljude koji su zbilja niski, ali ti si visok covjece! Uostalom, u HR se sve jos radi prema standardima za nize ljude. Ak narastes do 2 m, bit ce ti š00 put teze naci cipele, hlace, krevet, stok ispod kojeg mozes proci bez saginjanja ili udaranja

(A ne znam dal se izvlacenje nastavilo provodit nakon ukidanja inkvizicije)

Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 18:59
hehehe, i sad mi je tesko nac obucu i odjecu, cak moram proc vise od pola osijeka da bi si naso nest, cak sto se tice patika kad udjem u trgovinu pitam dal imaju kojie kosarkaske patike br 48 i te i uzme, a da predhodno ni negledam ;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 19:07

 HM...uvijek si mozes malo prelomiti kosti potkoljenice..pa cekat da cekat da srastu,pa ces naci 5cm...;) j...mislim da mozda i narastes jos š-2cm....do 24godine....ali to ti je to... Mislim da ti je jedina ova vrlo bolna metoda..koja se obicno koristi kod ahondroplazije(patuljast rast)...sorry, ali ja sam tako nekako ucila....

Signorina...ja mislim da je ipak The Dario samo bio sarkastican...i htio se pohvaliti sa svojom visinom

Back to Top
The Dario View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Dario Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2007 at 19:39
ma nije, samo bi volio zaokruzit na 2m, zbog sporta i toga sto volim visinu 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2007 at 16:37

ok...sorry onda...nadam se da ces porasti do 200

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2007 at 21:56
Originally posted by The Dario The Dario wrote:

ma nije, samo bi volio zaokruzit na 2m, zbog sporta i toga sto volim visinu 


s obzirom da u profilu pise '88 godiste , ja mislim da ti je š0cm ipak mission impossible :D

ali svejedno , sretno!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.