New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana biciklista
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana biciklista

 Post Reply Post Reply
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana biciklista
    Posted: 11 Rujan 2011 at 15:26
ako se radi o dugotrajnoj aktivnosti - 5, 6 ili vise sati, mislim da je potrebno zaobici zlatno pravilo bodybuildinga i ipak kombinirati UH i M iz jednostavnog razloga - kombinacija UH i M je losa kombinacija za dobivanje speka jer se unesena energija dijelom ne potrosi vec se skladisti kao masti. kod dugotrajnih aktivnosti samim unosenjem UH ne uspjeva se osigurati dovoljno dugo energija, dok bi se sa M uz UH smanjio GI (jer M imaju GI š5-20) te bi se energija dobivala kroz duze vrijeme.

da li se slazete?

naravno, neki P je pod obavezno... njega ne treba spominjati...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2011 at 15:40
Mislim da je najbitnije povecat unos UH, naravno ako se radi o svakodnevnim takvim aktivnostima, odnosno 3-4 x tjedno. i to da unos Uh bude preko 50% kalorija minimalno u dnevnoj prehrani, a kombinacija masti i uh mislim da ne igra tu ulogu neku
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2011 at 16:00
ne mozes ti sa samo UH osigurati dugotrajnu aktivnost. mislim da zobene imaju najnizi GI, oko 50, sto bi se smanjilo u kombinaciji sa M.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2011 at 16:18
Nemozes, ali je najbitnije da zalihe glikogena budu uvijek pune, sportasi sportova izdrzljivosti udio uh u prehrani imaju i dosta veci od tih 50% kaj sam rekao......
 jedan dio energije treositi iz masti i onako tak da ti je bitno sam natrpat se glikogenom da to bude sto duze, a sad mislim da ovo da ides snizavati GI hrane i nije toliko bitno uopce , barem se u literaturi ne spominje takva opcija nigdje, a tokom aktivnosti bi i onako uzimao rehidraciju sa udjelom glukoze unutra cime bi odgađao taj umor i produzio aktivnost.
Uglavnom gore sam htio reci da je najbitnije od svega debelo povecat unos UH u prehranu, tek onda sve drugo ako moze pomoci, ali nikakve sheme ti nebudu pomogle ako je taj unos UH na dnevnoj razini malen.
Prije natjecanja i vecih napora , a isto tako i kod oporavka vidim da se prakticira unos i do 70% UH u prehrani.......iako meni to zvuci nenormalno posto gledam ocima bodybuildinga- fitnessa
Back to Top
barefoot View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barefoot Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2011 at 10:49
Da, da..ja se slažem s Phoenixom..kod sportova izdržljivosti najvaznije je prije same aktivnosti dobro napuniti zalihe glikogena. ( punjene ugljikohidratima ). Opcenito preporuka za ukupni kalorijski unos kod sportova izdržljiovsti je 50-60% ugljikohidrata, 25-30% masti i š5-20% proteina, dok š-2 dana prije natjecanja potrebno povecati unos ugljikohidrata na 70%..Buduci da tijekom utrke tijelo može iskoristiti 60-š00g ugljikohidrata po satu za popunjavanje energtskih vrijednosti, tada je najvažnija stvar dovoljan unos tekucine i osigurati dovoljnu opskrbu ugljikohidratima. A ovo s mastima ja isto nisam nigdje cula..
E sad..meni ovo sve u teoriji super zvuci i sve važi, ali ja osobno nikad ne uspijem ispoštovati sva ta zlatna pravila (malo sam neozbiljna po tom pitanju :). Zato mi se znalo dogoditi (npr dok sam biciklirala na Zavizan ( 39km i š700mnv ) da sam vec na pola puta vidjela bijele miseve i da mi se lagano mantalo :)) Misim da je u takvim ekstremnim situacijama dobro imati nekakav energetski gel u blizini, što vecina biciklista (koliko sam vidjela ) i prakticira.
Back to Top
hrc007 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrc007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2011 at 13:06
Ja si ponesem energetske plocice iz Lidla (koje je vecina popljuvala jer nemaju proteina u sebi) i konzumiram za vrijeme vožnje kad osjetim potrebu. Recimo jedna (30g) ima  š9,2g UH, š,4g P i 2,9g M. Jedna je š,39kn Thumbs Up

I hated every minute of training, but I said, ''Don’t quit. Suffer''
Muhamed Ali
Back to Top
JamesJX View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2015
Location: United States
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JamesJX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2015 at 13:16
dobre su to ideje... mislim sto se tice uklanjanja ulja i secera.... no dobro, taj prstohvat secera koliko ja stavljam u moju palacinku ne trebam nadomijestiti natrenom, posebno stoga sto nisam prijmijetio da ga uopce imam u kuhinji....




______________________________________________________________________________________
You can join us for best Pass4sure E10-001 dumps exam ccie lab locations training solutions.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.