New Posts New Posts RSS Feed - Nekoliko dobrih savjeta o dijeti :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nekoliko dobrih savjeta o dijeti :)

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:02
Gymka,
unutar RKC sustava (kettlebell instruktori) warrior diet se cesto koristi kao efikasan sustav prehrane za skidanje viška masnog tkiva - citaj mršavljenje. Imao sam priliku vidjeti stvarno razlicite ljude svih tipova tijela i mnogi od njih su efikasno mršavili s warrior sustavom. Ne znam koliko ti isti instruktori preporucuju svojim klijentima warrior ali mnogi od njih ga sami koriste.
Imam jednog prijatelja i klijenta koji je pak sasvim drugaciji od mene i probao je warrior diet. Uz svakodnevno vježbanje od samo š5 - 20 minuta je postigao velik uspjeh i poceo smanjivati svoju tjelesnu težinu (cini mi se da je imao oko š50kg kad smo krenuli). Na žalost nije to izgurao do kraja i prestao je s warriorom i treninzima kako to vec mnogi ljudi cine nakon mjesec ili dva...jednostavno se nešto prelomi u njima i vrate se na staro :(  U svakom slucaju, tip tijela je totalno drugaciji od mog, a što je najbolje metabolizam mu se ubrzao sto na sat.
Samo jedno pitanje: ako ja sada imam brz metabolizam, što bi se po opceprihvacenoj teoriji meni dogodilo kad bih poceo jesti više manjih obroka na dan? Bi li moj metabolizam postao još brži?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:09
Juzernejm :)

primarno sam kettlebell instruktor (RKC II) te vodim grupne i individualne treninge u fitness centru. Uz to u istom fitnessu radim kao instruktor u teretani, pa sam poprilicno zaposlen tijekom gotovo cijelog dana i nemam vremena za grickanje cijeli dan. To je kao da radim dva posla pa prosjecni dan izgleda ovako: smjena u teretani od 7h do š5h, nakon toga grupni treninzi od š8h do 22h...između ubacim još koji individualni. Kako ne volim jesti na brzinu dok me drugi gledaju uglavnom to odgađam za vecer kad se mogu opustiti i uživati.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:21
Nije mi bas najjasnije s tom warrior prehranom........ kaj ak treniram u 7 ujutro svaki dan , nemre nikak bit dobro ne jest do navecer ili se samo malo zadovoljit nekom vockom i sl.....i bit cijele dane u katabolizmu?
I normalno mi je da se gube kile kad nemre u jednom obroku pojest niti 2/3 potrebnih dnevnih kalorija ako su iz zdravog izvora........tak da ne vidim bas takav nacin prehrane kao nesto ukoliko ciljam na povecanje misicne mase...........
Tak da mislim da je ovo vise nekak iskljucivo ako ti individualno odgovara ciljevima i ak si spreman na neke ustupke...........jer i po toj logici ljudi prije i nisu si mogli dozvolit previse misicne mase posto je ona skupa za hranjenje,  a tad hrana nije bila niti dostupna mozda svaki dan i niti u danasnjim kolicinama

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:22

Mislim da bi netko sa š50 kg mršavio na bilo kakvom pristupu Smile Hocu reci, kod takvih je i najmanja promjena ogromna promjena -samo da se izbaci junk i uvedu pravi nutrijenti vec smo napravili velik posao, pa cak i sa jednim velikim obrokom - u kojem ce opet pojesti manje nego što je jeo prije pa je opet  u deficitu...al evo, rekao si da nije dugo trajalo - što i je problem kod takvog sustava - vecina ljudi jednostavno voli jesti kroz cijeli dan. Naravno, ljudi odustaju i na drugim dijetama tako da nije samo do toga - uvijek je ta komforna zona ona koja prevagne :)

A kako znaš da mu se ubrzao metabolizam sto na sat? Smile

Nisam procitala knjigu tako da nemam jednu cijelu sliku svega još ali sam pocela baš pred neki dan, cisto znatiželje radi - inace ja sam jedna od onih koja ne može docekati vecer da nešto fino poklopa pa sumnjam da bi to još išlo kod mene Big smile ali me cisto zanimaju reakcije ljudi...

A tvoje pitanje... pa ja ni ne mislim da više obroka nešto znacajno ubrzava metabolizam....probavni sustav cešce radi što tijelo tjera na trošenje energije u tu svrhu, ali koliko je to tocno i da li je toliko bitno, ne znam...mislim da je kod tih više obroka bitnija ta stvar da se smanjuju duge pauze između obroka cime se ljude sprjecava da nakon 7h pojedu sve što vide ispred sebe...isto tako smanjuju se porcije pa tijelo bolje iskorištava nutrijente...manje inzulin švice zbog svega navedenog....prije bi to istakla kao benefite više obroka nego samo ubrzavanje metabolizma..


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:27
Iskreno, ja mislim da bih popizdela sa takvom dijetom
Ozb. sad, nije mi jasno kako se organizam navikne na takav rezim, kako uspes da jedes tek uvece a na primer ceo dan si aktivan i jos treniras i dan ti traje jako dugo? Ne hejtam, pitam, stvarno me zanima :) Kako telo reaguje na to, ne trazi energiju? Pogotovo kod osoba koje su navikle da jedu cesto i puno(doduse, nije to jedini razlog za gojaznost i visak kg, nekad je totalno suprotno).
Meni se desavalo da imam 2 obroka u toku dana nesto sitno, ali to je uglavnom jer sam bila u tolikoj frci i u tolikim obavezama da nisam mogla da sednem a kamoli da jedem, a jos mi nije ni bilo do hrane od svog tog stresa Ali dakako da sam osecala golemi pad energije u tim uslovima...
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 11:55
Pad energije ce se desiti svaki put ako ne uneseš sve nutrijente koji ti trebaju za tijelo, a narocito slabij unos ugljikohidrata. Ali jednom pojesti u danu, ja ne vidim nikakvu beneficiju od toga osim ozbiljnog deficita i stanja katabolizma. Možda tebi valja, ako se ti osjecaš dobro i zadovoljno takvim stilom, samo naprijed ! Ali pripazi da ti se ne odbije o glavu kasnije.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 14:34
Pheonix,

naravno da možeš NEšTO pojesti tijekom dana, pogotovo ako si fizicki iznimno aktivan. Na primjer, nakon treninga je ok pojesti manji proteinski obrok. To može biti malo svježeg sira, tune ili shake ako želiš.

U tom jednom obroku navecer najcešce pojedeš jako puno. Ja sam se znao unaprijed ispricavati ljudima prije vecere :)
Ako netko ne unosi dovoljno kalorija u svoje tijelo sigurno ce osim masnog tkiva gubiti i mišice. Takav režim bi se u vrlo kratkom razdoblju pokazao kao neucinkovit, a osoba koja ga slijedi bi uskoro doživjela zamjetan pad energije i snage. Zato nije istina da na warrioru gube kilograme zato jer ne jedu dovoljno, jer bih se ja i ljudi koje poznajem vec odavno izvrnuli. Neki moji prijatelji su na warrioru i nisu uopce mršavi. Mislim, imaju mišice koje su imali i prije warriora, a izgubili su nešto masnog tkiva i osjecaju se odlicno. To su ljudi od oko 90kg i visine manje od š80cm. Vjeruj mi, ne možeš niti zamisliti koliko zaista možeš pojesti u tom jednom obroku dok ne probaš biti gladan cijeli dan :))

Meni se cini da je glavna odlika warrior diet-a funkcionalnost, pa ni sam nisam siguran koliko je to pogodno za body building, ali za svakoga tko želi biti praktican i funkcionalan warrior dolazi u obzir.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 14:52
Velim, neznam puno o warrioru, procitao jesam da mozes pojest malo vocku neku ili nesto malo proteina, ali poslje zesceg treninga me tijelo toliko trazi hranu i oporavak da nema teorije da bi izdrzao da pojedem tek toliko nesto.
Znalo mi je doci da mi nije dobro koliko sam ispucao valjda glikogenske zalihe da bi morao odmah suknut shake prije istezanja kolko mi je tijelo trazilo hranu.
Posebno zadnju definiciju kakve sam treninge radio nebi prezivio na ovome

A to da se moze pojest puno ak si cijeli dan gladan hehehehe........pa dobro, sad na svadbi iako sam jeo i nesto tokom dana kladim se da sam pojeo kile i kile mesine i malo priloga, toliko da nisam mogao pojest ni 2 žlicice gulaša ujutro . Dobro, to je bilo il zbog sitosti il zbog previše cuge vecLOL.
I primjetio sam da kad se doslovno ubijem navecer da iduci dan i nisam toliko gladan bar do š4-š5 h.
Kaj se prakticnosti tice slazem se da je prakticno , mene ipak zanima povecanje misicne mase pa nekak ne vjerujem da bi to bilo ok tak da dok ciljam tome mislim da necu isprobavat tak nekaj, ali isto tako iako sam se do nedavno drzao teorije 6 obroka smatram da i nije potrebna i nema nekih velikih ucinaka osim izgubljenog vremena.Da bi sa 4 obroka npr potpuno isti rezultat imao........
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 14:52
Moj prijatelj od š50kg nije odustao jer mu je dojadio warrior, vec se to dogodilo uz niz nezgodnih okolnosti koje pogađaju svakoga od nas, samo što se neki ne daju smesti dok drugi samo traže ispriku. covjek radi puno, ima dvoje djece i nedavno je kupio kucu koju je trebalo temeljito preurediti. Mene sve to možda i ne bi omelo, ali znao sam se i ja naci u situaciji da posustanem jer sam jednostavno prezaposlen ili nešto slicno.
Kako bi smršavio, probao je vec niz razlicitih dijeta i sve su one funkcionirale. Predložio sam mu warrior jer je praktican i jednostavan. Prije toga je probao i makrobiotiku i mnoge druge stvari koje su dobro funkcionirale, ali uvijek se vracao na staro jer jednostavno nije karakter. Ne zbog toga jer mu je dojadio baš warrior.
To što je na warrioru mršavio svakako ne treba umanjivati izjavom kako bi mršavio na bilo kojoj drugoj dijeti. To u najmanju ruku pokazuje kako warrior nije za odbacivanje...

Za ubrzavanje metabolizma pretpostavljam Embarrassed...na osnovu onoga što mi je on rekao da mu se događa.

Ori Hofmekler u knjizi navodi kako se nutrijenti upravo bolje iskorištavaju ako imamo jedan glavni obrok u danu - navecer. Ponavljam da nisam neki iskusni nutricionist i ne znam je li on u pravu, ali trenutno imam izbor vjerovati njemu ili nekom drugom autoru i drugoj teoriji.

U jednom zanimljivom dijelu knjige Ori navodi kako su stari rimljani jeli na ovaj nacin, dok su robove uglavnom hranili tijekom dana s puno manjih obroka kako bi bili poslušniji i manje buntovni :)) Ne mogu sada provjeriti ovu tvrdnju i opet sve ostaje samo na vjerovanju, ali mislim da on te tvrdnje iznosi na osnovu onoga što je o Rimu i rimljanima procitao u nekim priznatim povjesnim knjigama.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 15:03
Iskreno te spike oko tih dijeta , povezane u neku lijepu pricicu koja zvuci zanimljivo i privlacno mi više djeluje kao prodaja magle i odlican marketing da se uvalja necija ideja. Ne tvrdim ja da to ne valja, ali sam skeptican cim cujem takve pricice.
Malo cu obratit paznju kad cu gledat dokumentarce, vjerovatno i africka  i juznoamericka plemena , koja zive po pustinjama i đunglama zive po tim starim zivotnim obicajima i moguce da se hrane isto tako jer ne vjerujem da stalno nekaj žvacu , neg su cijele dane u lovu i plemenskim poslovima i obavezama  i navecer se uvijek goste........bar mislim da je tak u emisijama.........no isto tako cinjenica je da nemaju hrane u toj mjeri i da svi izgledaju ko smrt na dopustu , kost i koža bez i malo mišicnog tonusa ili nedaj bože mišicne mase........
Tak da ta teorija i bas niej jednaka ovoj kad imas hrane u izobilju i kad se natrpas ko luđak navecer ,pitanje je kaj se događa sa metabolizmom  i iskoristavanjem svih tih kolicina hrane odjednom, jer se tak ljudi prije sigurno nisu hranili zbog nedostatka hrane...........
Vjerovatno ima u toj knjizi dost tog objasnjeno, ja sam laicki iznosim sad svoje neke upitnike koje imam u glavi oko toga........mozda probam jednom kad dodjem do nekih ciljeva,al svejedno mrzim te lijepo upakirane pricice, al zvuci zanimljivoT&#ššš;ngue

Uglavnom drago mi je da sam cuo iz tvog iskustva tvoj nacin prehrane, sve se i onako na kraju svodi da je puno ispravnih puteva do cilja i nema idealnog, samo kak kome odgovara..........jedino sigurno jedna metoda pred drugom ima prednosti vjerovatno u brzini dolaska do cilja


Edited by The Phoenix
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 15:07
Pheonix
I ja sam znao prije (dok sam jeo kroz cijeli dan) osjecati pad energije ako ne pojedem nešto ujutro i u slicnim situacijama. Stvar je u tome da se tijelo navikne na određeni režim prehrane i cim ga tako naglo mijenjaš osjecaš posljedice. Ja prije nisam ni smio jesti navecer jer bih loše spavao, dok je sad sve skroz drugacije.
Uglavnom i sam si imao priliku isprobati koje kolicine hrane možeš unijeti u sebe u samo jednom obroku :))

Nije meni cilj sad sve vas uvjeriti da je moj sustav prehrane najbolji na svijetu i da vaše ne vrijedi ništa. Stvar je u tome da sam cesto znao naici na vrlo negativne reakcije od strane ljudi koji su samo prihvatili tuđe mišljenje i zdravu prehranu uzeli zdravo za gotovo. što god mi sada "znali" o prehrani, ili bilo cemu drugom, siguran sam da cemo za š0 godina imati hrpu novih informacija koje ce pobijati ove dosadašnje "cinjenice" poduprte znanstvenim istraživanjima. Mislim da trebamo koristiti svoju glavu i uvijek ostaviti mjesta za mogucnost da nismo u pravu.
Ja se na primjer uvijek volim pitati što bih i kako jeo da sam na pustom otoku bez civilizacije. Ima mnogo dijeta koje se ne uklapaju u tu sliku, a ne vjerujem da bih jeo svaka 2-3 sata, vec samo onda kad bih nešto ulovio ili ubrao :) Mislim da se priroda najbolje pobrinula za to da živimo onako kako treba...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 15:10
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Nije meni cilj sad sve vas uvjeriti da je moj sustav prehrane najbolji na svijetu i da vaše ne vrijedi ništa. Stvar je u tome da sam cesto znao naici na vrlo negativne reakcije od strane ljudi koji su samo prihvatili tuđe mišljenje i zdravu prehranu uzeli zdravo za gotovo. što god mi sada "znali" o prehrani, ili bilo cemu drugom, siguran sam da cemo za š0 godina imati hrpu novih informacija koje ce pobijati ove dosadašnje "cinjenice" poduprte znanstvenim istraživanjima. Mislim da trebamo koristiti svoju glavu i uvijek ostaviti mjesta za mogucnost da nismo u pravu.
Ja se na primjer uvijek volim pitati što bih i kako jeo da sam na pustom otoku bez civilizacije. Ima mnogo dijeta koje se ne uklapaju u tu sliku, a ne vjerujem da bih jeo svaka 2-3 sata, vec samo onda kad bih nešto ulovio ili ubrao :) Mislim da se priroda najbolje pobrinula za to da živimo onako kako treba...


Budem ponovno copy pastal jer si me preduhitio dok sam dodavao jos teksta na post
Ne, nikako nisam dozivio to da uzdizes ovaj nacin prehrane, samo iznosis da niej sve tako crno-bijelo kako citamo i slazem se s time, treba sve isprobat na sebi, ja sam takav da dok ne isprobam ne zelim reci valja ili ne valja, pa makar svi rekli da valja sam skeptican dok osobno ne vidim rezultat :)

Uglavnom drago mi je da sam cuo iz tvog iskustva tvoj nacin prehrane jer mi je to novo saznanje i daje mi na razmisljanje, sve se i onako na kraju svodi da je puno ispravnih puteva do cilja i nema idealnog, samo kak kome odgovara..........jedino sigurno jedna metoda pred drugom ima prednosti vjerovatno u brzini dolaska do cilja.
I slazem se s ovim, da nemam hrane jeo bi kad bi se nekaj naslo, mozda bi bas isto tako skupljao cijeli dan pa napravio gozbu tak da ne slinim cijeli dan za komadicimaLOL


Edited by The Phoenix
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 15:39
Da opet ja ne copy pastam Smile samo cu reci da si lijepo to složio Saša i da se u potpunosti slažem s tobom. Ne samo što se ovih tema tice, ja mislim da se ništa nebi trebalo uzimati zdravo za gotovo. cinjenica je da se s nama može manipulirati na bezbroj nacina, a to se u velikoj mjeri i radi. Još cu jednom ponoviti što je i Phoenix rekao - niti meni na kraj pameti nije bilo misliti da ti išta uzdižeš ili da govoriš kontra neceg - cisto mi je zanimljivo kako sve to funkcionira sa strane nekoga koga mogu pitati - a ne samo teorije u knjizi. Baš zato što se kosi sa opceprihvacenim savjetima mi i i je zanimljivo - što me i natjeralo da se uhvatim citanja. Inace i ja zaluđujem ljude nekim svojim teorijama tako da mi nije strano biti u manjini sa svojim pogledima na svijet al se osjecati super usprkos tomu jer znam da je to jedini nacin na koji ja funkcioniram Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 15:49
Da se nadovežem na vašu malu konverzaciju :P

Ljudsko tijelo nije programirano da izgleda lijepo, nego da se adaptira određenim uvjetima i da preživi u tim uvjetima. Sve ove dijete i nacini ishrane, se koriste u principu da bi 'isklesali' svoje tijelo, a s obzirom na puuuuno vremena evolucije, puuuuno više vrsta hrane je dostupno, ujedino sa nacinima pripreme, i još kako je tehnologija išla naprijed i ide naprijed iz dana u dan, od tuda dolazi i do debljanja i do traženja riješenja jer stavljamo tijelo u položaj u kojem mu dajemo više hrane nego što zapravo treba.

Nijedna paterna hranjenja nije ispravnija od one druge, ali ljudi su našli neke 'inacice' u tom podrucju da se optimizira brži dolazak ka konacnom cilju, u slucaju da je cilj estetski, šta obuzima veliku vecinu slucajeva. Stoga, sve te kontroverzije oko koliko puta dnevno se mora/može jesti - nigdje nije zacrtano, ali opet, kao što rekoh, napravljene su te razlike da bi se vremenski optimiziralo postignuce konacnog cilja/želje. Tijelu je na kraju krajeva bitno da ispuni svoje dnevne fiziološke potrebe za vec spomenutim nutrijentima, kako ih se unosi, to je sve relativno i spada pod osobni odabir.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:52
Baš tako, nema nepobitnih teorija. Treba isprobati u praksi i vidjeti rezultate.
Zanimljivo mi je to što vecina ljudi kaže kako nikad ne bi mogli jesti na ovaj ili onaj nacin....super, neka onda ostanu o fizickom stanju u kakvom vec jesu i jedu svoja tri hamburgera dnevno s puno majoneze :)

Rješenje problema debljine je vrlo jednostavno. Na svijetu nam ne manjka efikasnih dijeta i sustava prehrane, vec ljudima koji žele smršaviti fali karaktera i volje. Vjerujem da je ovisnost o hrani po mnogocemu slicna ovisnostima o alkoholu i/ili cigaretama. Nije lako promjeniti životne navike. Zato mislim da savjetovanje o prehrani nije glavni faktor u necijem procesu mršavljenja...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 15:00
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Zato mislim da savjetovanje o prehrani nije glavni faktor u necijem procesu mršavljenja...


Slazem se, to je samo komponenta uz trening, a krajnji rezultat najvise ovisi o volji i zelji pojedinca da ulozi vrijeme i snage u promjenu i da ju zeli dovoljno jako.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.